Як випрати ковдру: ватне, байкове, пухова

Всі речі, якими активно користуються в будинку, брудняться. Тому прання ковдри здійснюється регулярно. Великі габарити виробу значно ускладнюють таку процедуру, в ручному режимі важко впоратися з важкою ковдрою, а в барабан машинки воно може просто не вміститися. Щоб безпечно прати, варто вивчити особливості матеріалу наповнювача. Кожен з можливих варіантів потребує окремого підходу у виборі засобу і методу прання.

kak postirat odeyalo: vatnoe, bajjkovoe, pukhovoe62 Як випрати ковдру: ватне, байкове, пухова

Брудну ковдру представляє серйозну небезпеку для здоров’я. У ньому збирається велика кількість пилу і розмножуються кліщі.

Загальні правила

Щоб ковдри після прання залишалися таким же легким і затишним, прання потрібно проводити у відповідності з інструкцією. У першу чергу варто визначити спосіб очищення, для догляду підходить 3 методи:

 • машинне прання;
 • вручну;
 • суха чистка.

Вибір визначається на підставі матеріалу наповнювача. Спочатку варто вивчити етикетку, там вказані всі дані, необхідні для правильної прання. Для самих делікатних тканин підходить сухий метод очищення. Більшість виробів можна випрати в звичайному режимі, але для процедури їх потрібно підготувати. Спочатку їх вибивають палицею, щоб очистити від пилу. Якщо є плями, їх потрібно обробити спеціальним засобом. Умови прання залежать від обраного методу:

kak postirat odeyalo: vatnoe, bajjkovoe, pukhovoe63 Як випрати ковдру: ватне, байкове, пуховаВибір програми для очищення залежить від типу виробу.

 • Щоб прати ковдру в пральній машині, потрібно зменшити його розміри, а саме скрутити в трубочку. Це дасть можливість рівномірно розподілити навантаження на стінки барабана. Режим визначається індивідуально, залежно від типу наповнювача.
 • Для ручного методу потрібна велика ємність, краще всього підходить ванна. Після процедури проводиться рясне полоскання.

Особливості прання і сушіння різних видів ковдр

Якщо неправильно випрати виріб, воно стає непридатним до використання. Особливу увагу варто звернути на допустимий температурний режим і кількість обертів під час віджиму і сушіння. Наповнювачі з натуральної сировини вимагають більш делікатного режиму. Синтетику легко прати в машинці, вона не збивається і швидко сохне. Про умови прання можна консультуватися у виробника.

Ковдра з вовни

Найбільш поширений вид, ковдра має менші габарити, тому його можна вмістити в барабан машини автомат. Але щоб не пошкодити волокна, варто дотримуватися наступних правил:

 • Використання теплої води (температура 30 градусів для машинного прання).
 • Застосування спеціальних миючих засобів для вовни. В них містяться компоненти, що дозволяють не впливати на структуру волокна.
 • Під час прання сильно не терти в одному місці, там залишиться слід. Краще використовувати спеціальну щітку з м’яким ворсом.
 • При ручному пранні сильно не терти, достатньо 10-15 раз опускати річ у воду і піднімати.
 • Для полоскання використовується вода такої ж температури.
 • Вичавлювати не рекомендується, краще залишити на вазі, щоб волога самостійно скла з ковдри.
 • Для сушіння використовувати горизонтальну поверхню, краще всього на свіжому повітрі.

Після прання в машині варто обов’язково очистити фільтри, там осідає велика кількість ворсу. Щоб попередити проблему, використовується тканинний мішок.

Ватяну ковдру

kak postirat odeyalo: vatnoe, bajjkovoe, pukhovoe64 Як випрати ковдру: ватне, байкове, пуховаКовдра з бавовною заборонено прати звичайним способом.

Такий виріб відрізняється теплом, м’якістю і затишком, але вимагає регулярного догляду. В іншому випадку в наповнювачі накопичується пил, здатна спровокувати алергію. Мочити таке ковдру забороняється, бавовна під впливом води стає непідйомним, після висихання втрачає свою форму. Тому використовується суха очистка або волога обробка піною. Доглядати за ватним ковдрою потрібно за схемою:

 • Перед чищенням виріб варто вибити або пропилососити.
 • Приготувати очищувальну піну з порошку або рідкого мила. Для цього речовину збовтати в гарячій воді.
 • Піну нанести губкою і дбайливо пройтися по всій поверхні. Варто стежити, щоб не потрапила рідина.
 • Залишилася піна знімається промитої губкою.
 • Для сушіння потрібно підібрати плоску горизонтальну площину, щоб попередити деформацію наповнювача. Ватяну ковдру розладнується під прямими променями сонця і періодично перевертається. Якщо можливості просушити на вулиці немає, в домашніх умовах потрібно використовувати вентилятор. Важливо, щоб сушка здійснювалася відразу після прання, хлопчатом наповнювачі стрімко розвиваються бактерії.

  Байкове виріб

  kak postirat odeyalo: vatnoe, bajjkovoe, pukhovoe65 Як випрати ковдру: ватне, байкове, пуховаДля автоматичного прання рекомендується використовувати м’ячики.

  Такий вид матеріалу витримує делікатне прання з температурою до 40 градусів. Машинний метод допускається, але використовувати потрібно тільки рідкі засоби. Віджимати на мінімальних обертах, в іншому випадку бавовяної маси утворюються грудки. Додатково в барабан кидаються тенісні кульки, вони розправляють виріб в процесі прання. Сушити байкову ковдру краще на вулиці, використавши для цього білизняну мотузку.

  Пухова ковдра

  Прати вручну або в пральній машині. Труднощі в тому, що його важко виполоскати і висушити. Крім того, перед процедурою потрібно зняти чохол і випрати його окремо від наповнювача. Щоб не зіпсувати дороге пухову ковдру, варто дотримуватися наступних правил:

  • Вибрати на машинки спеціальний режим, який не перевищує під час прання 30 градусів.
  • Застосовувати засоби на основі ланоліну. Цей компонент захищає природні властивості пуху.
  • Щоб наповнювач не збивався, в барабан варто помістити гумові м’ячики.

  Дорогі пухові ковдри великого розміру важко прати самостійно, тому виробники дають рекомендації щодо професійної хімчистки.

  Інші типи

  Популярністю користуються ковдри з холлофайбер. Вони теплі, м’які і не вимагають особливих умов під час прання. Синтепонові наповнювачі можна безпечно прати в машині і сушити на мотузці. Найдорожчі варіанти — шовкові ковдри не терплять великих температурних навантажень, тому їх варто прати тільки вручну. Частота прання залежить від інтенсивності забруднення, але проводити процедуру потрібно не рідше 1 разу в 3 місяці.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради