Чому заздалегідь не можна поздоровляти з днем народження: погана прикмета

Всім добре відомо, що поздоровляти з днем народження заздалегідь не прийнято. Вважається, що це погана прикмета. Правда, звідки взялося таке повір’я і в чому причина заборони, знають небагато. Є кілька теорій з цього приводу.

62b25e8e856312fba1ed5da7f3d5df44 Чому заздалегідь не можна поздоровляти з днем народження: погана прикмета

Чому заздалегідь не можна поздоровляти з днем народження

Підносити подарунок і говорити вітальні промови раніше покладеного часу забороняється з ряду причин:

 • За місяць до того, як настане день народження, енергетичне поле істотно слабшає. Людина відкрита до будь-якого негативного впливу.
 • Кожен з прожитих днів, по суті, наближає до неминучої смерті. Завчасне привітання може призвести до того, що іменинник просто не доживе до наступного дня народження.
 • У долі порушується перебіг подій. Не дарма ж люди народжуються в певну дату, тому і вітати їх потрібно своєчасно.
 • В той день, коли чоловік з’явився на світ, він щорічно заряджається енергією, що додає сил, і позбавляється від негативу. Якщо іменинника вітають раніше, негативна енергетика його не покидає. Він виявляється не розповсюджуються на весь прийдешній рік.
 • Люди, які висловлюють винуватцеві торжества привітання заздалегідь, забирають у нього удачу, благополуччя, а також здоров’я. Причому таке відбувається навіть тоді, коли вони роблять це від щирого серця, виключно з благими намірами.

Є й цілком раціональне пояснення заборони. Чоловік, якого привітали раніше тієї дати, коли він народився, може просто образитися, подумати, що близькі люди забули, коли саме настане свято. Для нього ж це особливий день, який асоціюється з приємними дитячими подіями, подарунками та урочистою атмосферою.

3d6d024a6fb6f2980a96c0297b48939b Чому заздалегідь не можна поздоровляти з днем народження: погана прикмета

Коріння забобони

В давні часи на Русі було не прийнято відзначати день народження. Святкувалися тільки іменини. З’явився на світ дитині давали ім’я святого, щоб він оберігав її протягом всього життя.

Коли новонародженого хрестили, крім покровителя, у нього з’являвся ангел-охоронець, тому до святкування іменин ставилися відповідально, пекли коровай і скликали безліч гостей.

У народі вірили, що в цю дату духи разом із ангелом-охоронцем спускаються на землю, захищають іменинника від злих сил, заряджають енергією і виконують бажання.

Завчасне привітання людини з таким святом вважалося поганим знаком. Він опинявся без захисту вищих сил, ставав схильний до хвороб.

Крім того, ангели не могли почути всі висловлені на адресу іменинника побажання. Відповідно, вони не здійсняться. А ось нечиста сила в запрошенні не потребує, тому злі демони встигають забрати весь позитив і навести на людину біду.

Таким чином, висловлені раніше покладеного терміну привітання обіцяли наступні проблеми:

 • хвороби і страждання;
 • горе в сім’ї, яке торкнеться безпосередньо самого іменинника;
 • наведення псування, пристріт;
 • тривожність і дурні думки.

Все це здавна вважалося підступами злих сил, які скористалися уразливістю майбутнього іменинника.

4ffdddf750f058329e20f4188b23d677 Чому заздалегідь не можна поздоровляти з днем народження: погана прикмета

Що робити, якщо привітали раніше часу

Заздалегідь отриманий подарунок далеко не завжди обіцяє біду. Не варто панікувати, якщо раптом привітали з ювілеєм або некруглой датою за пару днів до неї. Потрібно просто дотримуватися рекомендацій, що дозволяють нейтралізувати дію прийме:

 • Попросити віншувальників, щоб той не говорив побажання. Пояснити це тим, що так він може відвернути від іменинника удачу.
 • При прийнятті подарунка його потрібно подумки перехрестити. При цьому рекомендується про себе сказати наступні слова: «Беру лише те, що видно оку, що поза видимості, залишай при собі».
 • Прочитати молитву. За рахунок цього вдасться захиститися від злих помислів людей, уберегтися від хвороб, лиха і негоди.

Коли все-таки можна завчасне привітання

Єдиний випадок, коли можна говорити вітальні промови раніше, ніж настане знаменна дата, – іменинник народився 29 лютого, а рік не високосний. Нікому не хочеться відзначати настільки важливе свято один раз на чотири роки.

Правда, багато хто відкладає дату святкування на перший день весни, тому потрібно завчасно дізнатися, коли людина планує влаштовувати свято. Якщо той переносить його на день раніше, можна сміливо говорити йому вітальні промови і дарувати подарунки.

c3c382ec5bf7660ae00e650c934aa450 Чому заздалегідь не можна поздоровляти з днем народження: погана прикмета
З давніх часів люди були переконані, що не можна вітати іменинника раніше покладеного терміну. Вони вважали, що тоді на нього навлекалась біда. Навіть зараз багато хто дотримується такої думки, тому не варто висловлювати привітання завчасно. Краще почекати, коли настане цей знаменний день і тільки тоді піднести подарунок.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради