Дизайн кухні венге: поєднання з іншими кольорами при оформленні інтер’єру, відтінки для верху і низу меблів

Венге — цінна порода деревини, яка використовується для виробництва меблів. Для декоративного оздоблення приміщень, у тому числі в дизайні кухні, венге застосовується часто. Незвичайний тон деревини добре поєднується з багатьма варіантами.

a5f50975258139027a6c20c75ef18c44 Дизайн кухні венге: поєднання з іншими кольорами при оформленні інтерєру, відтінки для верху і низу меблів

Матеріал отримують з рідкісного дерева венге, або Millettia laurentii. Існує ще один вид — Milletia ctuhmanii, або панга-панга. Дерева ростуть в Східній Африці. Це споріднені види, їх деревина володіє схожими властивостями.

Відмінні риси деревини венге:

 • насичений темний тон;
 • велика структура з рівними волокнами;
 • твердість;
 • стійкість до тиску і деформації;
 • стійкість до процесів гниття, грибків та комах;
 • труднощі обробки (за наявності мінеральних і маслянистих речовин у порах);
 • світла заболонь.

Меблі з цієї цінної деревини надовго збереже свій первозданний зовнішній вигляд.

1b86c790384f592dbc504535efeed50f Дизайн кухні венге: поєднання з іншими кольорами при оформленні інтерєру, відтінки для верху і низу меблів

Особливості кольору

Варіації тонів рідкісного дерева різноманітні. З часом матеріал може змінюватися і ставати темніше.

Благородний і приглушений колір Millettia laurentii здатний створювати в приміщенні атмосферу спокою і затишку. Він не набридає і не дратує.

Wenge дивно гармонійно поєднується з більшістю кольорів та їх відтінків. Головне, забезпечити в приміщенні хороший рівень освітлення і вибрати світлий тон для оточуючих поверхонь.

Венге самодостатній. Така кухня не потребує великої кількості декоративних елементів. Привнести в приміщення африканські нотки можна, додавши в інтер’єр екзотичні статуетки або вази.

6c2f5132fa7ff93a6068f8655d4d034a Дизайн кухні венге: поєднання з іншими кольорами при оформленні інтерєру, відтінки для верху і низу меблів

Відтінки венге

Екзотична деревина славиться величезним спектром різноманітних варіацій.

Серед тонів африканського дерева зустрічається:

 • темно-коричневий;
 • шоколад;
 • глибокий бордо;
 • кави;
 • темно-сірий;
 • фіолетовий.

В інтер’єрах приміщень найбільш популярний темно-коричневий варіант.

Деревина рідкісного африканського дерева високо цінується. Предмети меблів і аксесуари для оформлення інтер’єру, зроблені з нього, мають високу вартість. Але сьогодні виробники використовують wenge та його імітацію в якості облицювального матеріалу (плівка, шпон, ламінат), що робить його більш доступним.

6a8debb05265d35beb5983215767209b Дизайн кухні венге: поєднання з іншими кольорами при оформленні інтерєру, відтінки для верху і низу меблів

Поєднання з іншими кольорами

Ця деревина відноситься до теплій колірній гамі і має властивість ідеально вписуватися в простір незалежно від стилю, в якому воно витримане. Але для того щоб інтер’єр виглядав гармонійно і ефектно, слід керуватися певними правилами.

Найбільш виразно глибокі природні варіації Millettia laurentii виглядають в контрасті зі світлими, приглушеними або яскравими тонами.

Якщо основні предмети меблів оформлені в wenge, підлогове покриття і двері повинні мати відмінний від них тон.

Розглянемо найбільш виграшні поєднання венге з іншими квітами в інтер’єрі.

6d6acf31a37ea1d8d540558f4cb2dc92 Дизайн кухні венге: поєднання з іншими кольорами при оформленні інтерєру, відтінки для верху і низу меблів

Венге і білений дуб

Спочатку колір «білений дуб» одержували шляхом обробки натурального дерева. Поверхня мала рельєф і виглядала матовою. Пізніше характерні відтінки і фактуру стали відтворювати на більш дешевих матеріалах.

Спектр відтінків біленого дуба різноманітний. Серед них:

 • сірий (від світлого до темного);
 • жовтуватий;
 • попелясто-рожевий;
 • бузковий.

З цього матеріалу роблять підлоги, міжкімнатні двері та меблі.

Деревина біленого дуба і wenge мають схожу структуру і контрастують в плані відтінків, тому гармонійно поєднуються один з одним. Предмети меблів для кухні можуть включати обидва виду деревини — вертикальні площини гарнітурів, виконані в кольорі wenge, і горизонтальні у світлому дубі.

Ще один вдалий варіант — кухонні меблі кольору екзотичного африканського дерева і світлий ламінована підлога у вибіленому дубі.

Інтер’єр кухні, де встановлена меблі з таких розкішних порід, повинен бути доповнений дорогими і стильними аксесуарами:

 • стільниці з каменю або його якісної імітації;
 • мийкою і кранами;
 • витяжкою;
 • освітлювальними приладами;
 • декоративними предметами в африканському стилі: статуетками, підлоговими вазами.

Набирає популярність і дуб сонома. Його деревина має сіро-рожевий відтінок зі світлими смугами. Дана різновид також рельєфна.

46bf06139aed983b2bf6109657ec6821 Дизайн кухні венге: поєднання з іншими кольорами при оформленні інтерєру, відтінки для верху і низу меблів

Венге і ваніль

Кухня кольору венге і ванілі — цікавий і стильний варіант дизайну приміщення. Ванільний тон освіжає кухню, де переважає wenge.

У ванілі можуть бути оформлені:

 • стеля;
 • стіни;
 • стільниці;
 • полиці або ящики гарнітура.

Теплий відтінок ванілі допомагає знизити градус строгості простору, оформленого в wenge, і вигідно підкреслити вишукану структуру деревини.

60d455d22eba1f8df82de0eb9ad78d32 Дизайн кухні венге: поєднання з іншими кольорами при оформленні інтерєру, відтінки для верху і низу меблів

Поєднання з бежевим

Венге плюс беж — стильне рішення для кухні, оформленої в класичному стилі, так і для сучасної. Подібна комбінація відтінків дарує відчуття спокою і сприяє розслабленню.

Меблі в кольорі Millettia laurentii вдало підкреслять бежеві тони стелі, стін та підлоги, а також предмети текстилю та побутова техніка.

Завдяки спокійному бежевому фоні кухонні меблі буде виглядати менш голосно. Додати яскравості інтер’єру в бежево-коричневих тонах допоможуть насичені яскраві аксесуари: текстиль, постери, освітлювальні прилади та ін

aaf93ed1432d856d71f670944e46d9ac Дизайн кухні венге: поєднання з іншими кольорами при оформленні інтерєру, відтінки для верху і низу меблів

Венге і білий глянець

Наявність глянцевих поверхонь, металу і скла — характерні риси сучасних стилів хай-тек і мінімалізм. Стильне рішення для кухні — темні відтінки африканського дерева у поєднанні з білим глянцем.

Як глянцевих предметів можуть виступати:

 • стільниця;
 • фартух;
 • поверхні навісних шаф і полиць;
 • предмети побутової техніки.

Блиск світлих площин освіжає інтер’єр, візуально розширює простір і робить меблі в кольорі wenge ще більш виразною і вишуканою.

3ec8f822d6bcbb68fbf285df0ecf1ca8 Дизайн кухні венге: поєднання з іншими кольорами при оформленні інтерєру, відтінки для верху і низу меблів

Венге з зеленим

Колір африканського дерева в поєднанні з широким спектром зелених відтінків — це природна гармонія і природність. Цей тандем знайшов відображення в японських інтер’єрах, основою яких є використання природних матеріалів.

Wenge і світло-зелені відтінки утворюють цілісну композицію і не вимагають наявності інших кольорів.

У кухні кольору венге і темно-зеленого потрібно освітлити інтер’єр за допомогою пастельних тонів і більш активного освітлення.

В якості декору чудово підійдуть живі кімнатні рослини.

6874429f9a02e7bc079f2c9333a6ac38 Дизайн кухні венге: поєднання з іншими кольорами при оформленні інтерєру, відтінки для верху і низу меблів

Венге і помаранчевий

Колір венге і будь-який відтінок помаранчевого, від інтенсивного до ніжного, являють собою абсолютний баланс і доповнюють один одного. Гармонійно і ефектно виглядає плінтус і камін кольору східно-африканського дерева і яскраво-помаранчеве покриття підлоги.

Підкреслити меблі і текстиль в wenge допоможуть коралові стіни.

Помаранчеві відтінки допоможуть згладити можливу дисгармонію темних і світлих тонів венге.

Якщо в інтер’єрі приміщення основним є колір африканського дерева, помаранчеві відтінки його доповнять і привнесуть яскравість. Приклад: кілька помаранчевих ящиків в темному кухонному гарнітурі і диванні подушки або сидіння стільця.

Для того щоб коричнево-помаранчева меблі не виглядала похмуро, стіни, підлога і стеля приміщення повинні бути світлими.

ad9729d5fda58695d54cd05dbc9f51d9 Дизайн кухні венге: поєднання з іншими кольорами при оформленні інтерєру, відтінки для верху і низу меблів

Для яких деталей кухні підходить венге

Різні відтінки благородного Millettia laurentii стануть прикрасою будь-якої кухні. Венге може виступати як домінуючий колір або доповнювати гарнітур та інші предмети меблів у вигляді аксесуарів і декоративних деталей.

Кухонний гарнітур

Стіна в кольорі венге — стильне і практичне рішення для оформлення кухні.
Матеріалом може служити:

 • дорогий масив тропічного дерева;
 • обробний шпон;
 • масив інших порід дерева, тонований під wenge;
 • плівка або пластик характерних відтінків.

Важливо дотримувати баланс теплих і холодних відтінків. Темний шоколад і брусничний відтінок гарнітура підійде для кухні в більш світлих тонах.

Фіолетовий відтінок екзотичної деревини гармонійно впишеться в інтер’єр, оформлений в холодних (блакитних, зелених) тонах.

Насичені теплі відтінки венге (мокко, глибокий бордо) будуть добре виглядати в оточенні персикових помаранчевих тонів.

Кухонний гарнітур в кольорі венге повинен бути підкреслять навколишніми поверхнями світлих тонів. Також в інтер’єрі приміщення повинні бути присутніми і інші елементи в кольорі екзотичного дерева: дверні прорізи, віконні рами, плінтуси.

ac02ee9c5c1a1c3b3312300aece46296 Дизайн кухні венге: поєднання з іншими кольорами при оформленні інтерєру, відтінки для верху і низу меблів

Фартух

Кухонний фартух — це простір над стільницею, стіна ділить на верх і низ. Фартух — важливий елемент інтер’єру кухні, який доповнює його і робить більш виразним.

Ефектно виглядає контрастний фартух. Він підкреслює колір і фактуру меблів. Цей елемент гарнітура може бути виконаний і в єдиній колірній гамі з фасадами шафок. В цьому випадку в якості контрастної деталі може виступати стільниця.

Стінка і фартух можуть бути виконані в одному відтінку. Контрасту можна досягти за рахунок різних фактур. Приклад: шорстка поверхня фартуха в насиченому кольорі wenge і глянсові фасади стінки того ж тону або фартух з МДФ/металу, що імітує структуру дерева, і неоднорідна поверхня фасадів гарнітура.

767dda16875e1bd97c5b8c281c71adf5 Дизайн кухні венге: поєднання з іншими кольорами при оформленні інтерєру, відтінки для верху і низу меблів

Стільниця, стіл і стільці

Створити вишуканий інтер’єр кухонної кімнати можна за допомогою предметів меблів та їх елементів в кольорі екзотичного венге.

Обідній куточок, що складається з стола та стільців кольору wenge, будуть гармонійно виглядати на кухні, де переважають світлі тони поверхонь і кухонного гарнітура. Досягти ідеального балансу допоможе стільниця в венге, розділяє світлу стінку.

Шпалери та штори

На кухні з шпалерами, що імітують текстуру і колір деревини тропічного дерева, буде вигідно підкреслена світла меблі. Ще більшого ефекту допоможуть досягти штори в тон стін. Для створення стильного інтер’єру буде достатньо двох контрастних тонів. Колір підлоги може бути світлим, але на кілька тонів темніше меблів.

7bace05db50f3fb61e9092dcb065d87e Дизайн кухні венге: поєднання з іншими кольорами при оформленні інтерєру, відтінки для верху і низу меблів

Рекомендації щодо оформлення в венге

Для того щоб меблі або елементи декору, створені в кольорі wenge, виглядали солідно і дорого, потрібно враховувати особливості приміщення, в тому числі і його розміри.

Маленька кухня

Невелика площа кухні — не привід відмовлятися від її оформлення в кольорі африканської деревини.
Темні тони зорово зменшують простір, тому для інтер’єру маленької кухні можна розглянути світлі відтінки венге.

Якщо все ж хочеться оформити приміщення в насичених темних тонах африканського дерева, стіна слід розташувати на стороні, куди часто заглядає сонце і забезпечити точкове освітлення по всьому периметру приміщення.

Заощадити вільний простір можна за допомогою кутової стінки.
Головні правила оформлення мініатюрної кухні в кольорі Millettia laurentii:

 • гарне освітлення;
 • правильне поєднання кольорів і відтінків;
 • відсутність великогабаритних меблів;
 • кутовий гарнітур;
 • мінімум декору;
 • ідеальний порядок.

Стіни, стеля і підлогове покриття в кухні невеликого метражу краще витримати в світлих тонах. У цьому випадку, предмети меблів темних відтінків не будуть виглядати похмуро і громіздко.

a7b8d8de166f9979557d18cabb99fe09 Дизайн кухні венге: поєднання з іншими кольорами при оформленні інтерєру, відтінки для верху і низу меблів

Відео

Професіонал в області виготовлення меблевих гарнітурів розповідає про актуальних кольорах, які використовуються сьогодні в дизайні кухні.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради