Як позбутися стресу та переживань самостійно

Крайні терміни роботи, фінансові проблеми, перевантажений графік, проблеми в сім’ї — все це може викликати стрес. Як позбутися стресу та переживань? Як впоратися з ним самостійно і чи можна з ним боротися самому в домашніх умовах?

На щастя, він дуже керований, а невеликий стрес може навіть допомогти нам краще впоратися з якоюсь справою. Це часто спостерігається у студентів перед іспитами, на роботі, коли «горить» план або у спортсменів по мірі їх підготовки до змагань.

Є багато способів впоратися зі стресом, і прості методи, які можуть дійсно допомогти. Кожен з нас може зробити у стократ більше для того, щоб впоратися зі стресом, ніж ми думаємо.

А секрет простий — він полягає в тому, щоб посилити внутрішній потенціал своєї особистості. Тому якщо ви хочете дізнатися більше, ця інформація про управління стресом — відмінне місце для початку.

Що таке стрес

Це природна реакція організму намагається впоратися з будь-яким негативним тиском, накладеним на нього. Це дисбаланс між вимогами, з якими людина зіткнувся і суб’єктивним сприйняттям наявності у себе навичок, здатності або часу для їх виконання.

Стрес стає проблемою, коли це тиск стає переважною, а в деяких випадках може бути передвісником тривожних розладів та депресії.

Тривале занепокоєння і стрес призводять до вивільнення кортизолу, гормону, переважної нашу імунну систему, робить нас більш схильними до інфекцій і захворювань. Ось чому дуже важливо тримати стрес і занепокоєння під контролем. Ваше здоров’я буде вам вдячне.

10 кроків як позбутися стресу та переживань

Ви коли-небудь помічали, як деякі люди відчувають емоційний стрес, втома, неспокій під час змін, які нав’язує нам життя, тоді як інші просто, здається, течуть по життю без яких-небудь труднощів? У чому секрет? Вони використовують ці 10 тактик управління стресом.

442e8695e9b5aa3df73baa1e003bccab Як позбутися стресу та переживань самостійно

Використовуйте рефреймінг

Це розумова діяльність, яка включає розгляд стресовій або негативної ситуації і пояснення її (реалістичне і чесне) в позитивній чи нейтральній манері.

Коли з нами трапляється щось погане, ми постійно емоційно занурюємося в негатив. Але зазвичай ми не бачимо картини повністю. Завжди є й інший погляд на проблему.

На практиці: Використовуйте сильні сторони критичного мислення та оцініть негативну ситуацію свіжим поглядом. Ви можете навіть знайти надію, побачивши переваги стресовій ситуації!

Щоб розблокувати критичне мислення, послідовно розгляньте ситуацію з різних точок зору. Це допоможе вам побачити всі за і проти, позитив і негатив.

Поліпшите планування

Стресом можна керувати за допомогою планування. Почніть складати щоденний чек-лист, здміть пил зі свого щоденника і намагайтеся організовувати свою діяльність протягом тижня.

На практиці: Необхідні навички, які ви використовуєте при плануванні, — це розсудливість, передбачливість та розсудливість. Ви можете навчитися мислити розумно!

Використовуйте ваш раціональне мислення, щоб критично оцінити на початку кожного дня:

  1. Робочі цілі, до яких ви прагнете.
  2. Домашні справи, які ви повинні зробити.
  3. Розваги, якими ви хотіли би зайнятися.

Декларуйте свої цінності

Це наступний крок як впоратися зі стресом. Дослідження показують: ті, хто має вищі цінності, в період стресу зазнає менше напруги і демонструє істотне зниження гормону стресу (кортизолу) у порівнянні з контрольною групою.

На практиці. Кожна із сторін характеру може лягти в основу системи цінностей. У спокійній обстановці подумайте про те, яке значення ви надаєте тієї чи іншої сильної сторони вашого характеру.

Хіба буде список інструментів позбавлення від стресу повним без технік релаксації? Безліч досліджень доводить наявність зв’язку між такими інструментами розслаблення, як прогресивна м’язова релаксація, глибоке дихання, кероване уяву, біологічний зворотний зв’язок і управлінням стресом.

2ca9744cd166d9782c7419600d2565fc Як позбутися стресу та переживань самостійно

На практиці: Будь-яка стратегія розслаблення включає основи саморегуляції. Це, насамперед контроль над власним подихом і формування почуття спокою на фізіологічному рівні.

Тим самим саморегуляція здатна надавати позитивний, позитивний вплив на загнане тривогами і турботами свідомість.

Використовуйте свої сильні сторони

У тому, як боротися зі стресом безліч досліджень показує, що використання наших сильних сторін призводить до більшого відчуття щастя і знижує рівень переживань.

На практиці. Вирішіть, як можна використовувати ваші кращі якості новим чином. Ця стратегія дозволить вам розширити власні горизонти і діяти у відповідності з вашими сильними якостями.

Управляйте балансом сил

Надмірна експлуатація сильних сторін характеру або недостатнє їх використання тісно пов’язане з неприємними переживаннями і депресією. Тоді як баланс ваших сильних сторін значно зменшить стрес і підвищить рівень задоволеності власним життям.

На практиці. Зупиніть свій вибір на одній або двох ваших головних сильних рис характеру. Подумайте над тим, як ці сильні сторони можна щодня використовувати самим оптимальним чином?

Згадайте випадки, коли ви надмірно або занадто мало використовували свої сильні сторони і як ви могли б досягти балансу в даній ситуації.

Вчіться прощати і бути поблажливим

Як подолати тривогу і стрес, коли нас хтось підвів, підставив, чи зрадив? Вміння прощати багато в чому пом’якшує стресові удари.

А вміння бути поблажливим не тільки до оточуючих, але і до себе значно зменшує шанси роздобути якісь психічні захворювання.

Без вміння прощати і бути поблажливим, ми провокуємо себе переживати стрес в більш сирої агресивній формі.

705e00b791efa382ad3693521a274dbe Як позбутися стресу та переживань самостійно

На практиці. Не знаєте, як стати більш поблажливим? Звикайте «відпускати ситуацію» починаючи з дрібниць. Коли хто-небудь вас підрізав на парковці або, як вам здалося, проігнорував ваше «привіт» на роботі, не зациклюйтеся на подібних речах.

Якщо вас починає виводити з себе якась дрібниця дратує, то постарайтеся зробити паузу, глибоко вдихнути, сказавши при цьому собі: «Все нормально зі мною, я можу рухатися далі».

Практика усвідомленості

Техніки самоусвідомлення допомагають нам управляти стресом.

На практиці. Практикуйте «паузу усвідомленості» з простим 2-кроковим підходом. Вчіться робити паузу до або протягом стресовій ситуації, прислухаючись при цьому до своїх відчуттів.

Глибоко дихайте протягом 15 секунд, запитуючи себе: «Як я можу використовувати одну з моїх сильних сторін характеру прямо зараз?».

Дякуйте

Це відмінний метод як перемогти стрес. Практика висловлення подяки, зокрема, перерахування всього позитивного, що несе кожен день — має великий вплив на стрес. Це дозволяє нам взяти верх над тривожними і гнітючими думками.

462a8d405e65cd9fa8d2e2f33c285496 Як позбутися стресу та переживань самостійно

На практиці. Заведіть щовечірній ритуал. Запишіть три речі, за які ви вдячні минулого дня і поясніть, чому вони сталися. Не повторяйтесь, додайте в ваш список щось нове кожного дня.

Якщо ви продовжите цю вправу досить довго, до кінця року у вас накопичиться сотні прикладів того, за що вам варто бути вдячним!

Позитивне мислення

Щоб позбутися подступившего стресу використовуйте позитивні твердження або пишіть, від чого ви отримуєте задоволення. Серед людей з низькою самооцінкою було помічено, що вони відчувають себе значно краще, коли говорять або описують те, що приносить їм задоволення. Але при цьому вони не помічають в собі якихось позитивних сторін.

В протилежність їм люди, у яких висока самооцінка краще почуваються тоді, коли приводять позитивні твердження про самих себе, а не перераховують те, що їм подобається робити.

На практиці. До якої б категорії ви не ставилися, зверніться до сильних сторін свого характеру. Напишіть про те, як ви їх використовуєте в тій діяльності, яка вам подобається. Наприклад: «Я використовував свій ентузіазм для того, щоб надихнути вчора мого друга».

Можете записати позитивні твердження щодо сильних сторін своєї особистості. Наприклад: «Я намагаюся бути добрим і об’єктивним людиною, коли залишивши свої справи, допомагаю колегам з їх складанням проекту, так як у них горять терміни».

Висновок

Отже, ми розглянули деякі прості техніки того як позбутися стресу та переживань? Для нас це важливо, так як в сьогоднішньому жвавому світі ми змушені слідувати відразу декількома напрямками.

У нас є обов’язки вдома і на роботі. Тому іноді це просто емоційно б’є нас. Реальність така, що ми не готові протистояти цим додатковим навантаженням.

В виду цього наше тіло починає повідомляти нам, що ми відчуваємо стрес нашому повсякденному житті. Таким чином, відчуття стресу викликано інстинктом нашого тіла, щоб захистити себе. Але якщо він не контролюється, то може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям.

Не забудьте залишити свій коментар, щоб розповісти мені, як ви зазвичай стикаєтеся з щоденними труднощами. Мені хотілося б знати, що ви порадите для подолання стресу?

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради