Чому не можна змітати крихти зі столу рукою?

У важкі голодні часи на столі ніколи не залишалося хлібних крихт; люди їх не викидали, а акуратно збирали в долоню і доїдали. В результаті склалася прикмета, згідно з якою, змахуючи рукою залишки хліба, людина показує, що зараз у нього скрутні часи, безгрошове положення. І навіть якщо в цілому життя складається вдало, подібним дією можна помітно погіршити перебіг справ.

7e8572304b2c98b749f9b04ebac7b158 Чому не можна змітати крихти зі столу рукою?

Чому не можна цього робити?

  • Сметані крихт/недоїдків рукою або серветкою може призвести до появи непередбачуваних бід і нещасть. Людина стане об’єктом неприємних чуток і обмов. Щоб ці біди обійшли вас стороною необхідно акуратно згребти крихти в руку і покласти їх в рот. Це убезпечить від усіляких нещасть і криз.
  • У прикмети є й інше трактування: у залишках хліба потенційно міститься енергія чоловічого і жіночого начала, а якщо недбало прати їх рукою, значить, зменшувати в собі цю силу.
  • Можливі види невдач і втрат: погіршення фінансового становища, банкрутство, сварки і скандали в сім’ї.
  • Представницям прекрасної статі прикмета говорить про ймовірність залишитися без другої половинки на довгі роки чи ж доля подарує некрасивого чоловіка. Крім того, змітаючи крихти, дівчина привертає конфлікти зі своєю свекрухою.
  • Зі столу хлібні крихти рукою не можна змітати і чоловікові: для нього це загрожує зниженням доходів. Можлива втрата роботи.
  • Сметенія і викинутий хліб може «покарати» винуватця за неповагу до себе і до затраченій праці на його виготовлення.
  • Є ще цікаві тлумачення, згідно з яким змітати хлібні крихти не можна навіть рукавом: це може привести до швидкої псування одягу. А змахування під стіл (на підлогу) позбавить вас везіння, удачі в справах і благополуччя в сімейному житті.

Якщо це дію ви робите уві сні, варто очікувати поганого настрою і зниження власної самооцінки.

Крім того, не слід залишати залишки хліба після вечері до ранку. Це може призвести до захворювання, погіршення здоров’я, невдач. Тільки бережна і акуратна прибирання захищає від негараздів. Для того щоб невдачі обійшли вас стороною, необхідно змітати крихти за допомогою ганчірки на тарілку або в інший посуд і не викидати, а, наприклад, годувати ними птахів або тварин.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради