Червоний чемпіон – призер раннеспелого врожаю. Повний опис та поради з вирощування томата

Червоний чемпіон неодноразово підтверджував своє звання переможним збором в непростих погодних умовах. Томат невимогливий, володіє імунітетом до основних хвороб пасльонових. Більше інформації про вирощування можна знайти в описі культури.

krasnyjj chempion – prizer rannespelogo urozhaya polnoe opisanie i sovety po vyrashhivaniyu tomata24 Червоний чемпіон – призер раннеспелого врожаю. Повний опис та поради з вирощування томата

Опис сорту

Томат помітний на грядці завдяки незвичайній формі: округлі плоди закінчуються тонким витягнутим носиком. Але гібрид відрізняється від інших помідорів не тільки зовні. Унікальна властивість – загущена зав’язь, особливо приваблює садівників.

Основні характеристики:

 • кущі середньої (для гібридних томатів) висоти – до 180 см;
 • облистяність середня, листя зелені дрібні;
 • укорочені міжвузля, на кущах більше зав’язі;
 • суцвіття від 6 листків, через 2;
 • плодоносить гронами, в кожній до 7 томатів;
 • потрібна опора.

Рада. З досвіду агрономів ведення томата в 1 стебло дає кращий результат.

Томат підійде як в салати, так і для приготування маринадів або соків. Декоративна форма прикрасить соління.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий, 95-105 днів Индетер-минантный (150-180 см) Універсальний Для теплиць і незахищеного грунту 170-250 На грядці від 15, в укритті від 20 Яскраво-червоні, форма округло серцеподібна, з витягнутим носиком.

Переваги і недоліки, відгуки досвідчених фермерів

Переваги:

 • Підвищена рання врожайність томата при невеликій територіальної зайнятості. Кущі не займуть багато місця в саду, збір з 1 м2 при цьому перевищить 15 кг.
 • Декоративний вид томатів: рівномірний яскраве забарвлення, гладка не ребриста поверхня і міцна, щільна м’якоть.
 • Хороша стійкість до погодних впливів. Гібрид не боїться прохолоди і продовжує розвиток в посушливий період.
 • Гібрид не піддається більшості хвороб, поширених серед пасльонових. Серед них фузаріоз і тютюнова мозаїка.
 • Виявити серйозні недоліки у Червоного чемпіона овочівникам не вдалося. Серед труднощів, з якими можна зіткнутися – необхідність в підв’язування стебел і регулярне пасинкування.

  Відгуки:

  • Помідори відрізняються від решти гібридів яскравим солодким смаком. Урожай багатий, вистачає і на салати, і на заготовки для всієї родини. Гостроносі плоди оригінально виглядають в банках. Догляд за грядками стандартний, головне, витримувати режим поливу і вчасно оновлювати висоту опорної системи (Ольга, Московська обл.).
  • Томат по-справжньому цукровий, м’ясистий і при цьому міцний. Пасинкувати доводиться часто, полив помірний. До липня-серпня урожай вже готовий, збирати легко, можна відразу гронами (Ірина, р. Володимир).

  krasnyjj chempion – prizer rannespelogo urozhaya polnoe opisanie i sovety po vyrashhivaniyu tomata25 Червоний чемпіон – призер раннеспелого врожаю. Повний опис та поради з вирощування томата

  Особливості агротехніки

  Насіння томату вимагають попередньої обробки. Процедура стандартна, можна скористатися спеціальними активаторами, представленими в магазинах. Розсадний період триває з березня по травень-червень, далі саджанці можна переносити в основний грунт. Вибираючи між відкритою ділянкою та садової теплицею, слід орієнтуватися на кліматичні умови.

  Увага! Томат досить нейтрально переносить перепади, але в північних регіонах незахищене культивування неможливо.

  Кущі високі, але не відрізняються раскидистостью. Досить дотримуватися інтервал не менше 35-40 см для теплиць, для відкритих грядок підійде схема 50х50 см.

  В залежності від погодних умов можливо зовнішнє відмінність плодів. В сонячному кліматі спостерігається підвищена «носатость». Боротися з фузаріозом не доведеться, але профілактика фітофтори (наприклад, з допомогою мідного розчину) не поміщає. Від шкідників врятують обприскування часниковими або горчичными концентратами.

  Високоврожайний томат підходить не тільки для домашнього культивування. Міцні плоди добре переносять транспортування і не псуються при зберіганні. Можливо вживання у свіжоприготовлених страв і заготівлях.

  Ранні томати для теплиць: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради