Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Гриби багаті цінним білком, який дуже важливий для підтримки нормального функціонування всіх органів і систем в організмі людини. Лісовий продукт є не тільки корисним, але і смачним, що входить до складу багатьох страв, надає їм особливий аромат.

Щоб цей чудовий рослинний продукт був завжди в наявності, його необхідно заздалегідь заготовити про запас, щоб протягом тривалого часу можна було ласує стравами на основі грибів. Я вже розповідала як я мариную опеньки, як сушити лісові дари, і як відварювати, тепер будемо морозити.

З допомогою заморожування можна зберегти продукти, зберігши їх смакові властивості на досить довгий термін. Дана технологія допомагає зберегти заготовки більш ніж 12 місяців у незмінному вигляді.

78656da494548af85a8c6eb32718cc46 Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Самостійна заготівля продуктів дозволяє заощадити значну частину фінансових ресурсів, так як взимку ці ж самі гриби коштують чималих грошей, ніж у період їх росту.

Тим більше, що тато і чоловік у мене не тільки люблять збирати їх, але і їсти. А так як готувати я люблю, от і готую різні вкусняшки, ще й на зиму заморожую на суп, для рагу, запікання, салатів.

Сьогодні хочу поділитися з вами усіма тонкощами заморозки, сподіваюся, вони допоможуть вам зберегти врожай без втрат, а взимку, економити час використовуючи напівфабрикати для приготування обіду.

Основні правила заморожування грибів в домашніх умовах

Перший етап — це сортування майбутніх заготовок

По поверненню з “тихого полювання” необхідно зайнятися сортуванням лісових дарів.

adc7ab5405d462c2801f352c230cbc58 Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Для цього варто відсортувати гриби, виходячи з будови капелюшки:

  • Сумчасті сорту (зморшки, блюдцевики, трюфелі).
  • Пластинчастий вид (лисички, грузді, сироїжки, опеньки, печериці).
  • Трубчасті сорту (білі гриби, підосичники, моховики, підберезники).

Щоб заготівлі займали якомога менше місця, їх відправляють на теплову обробку, оскільки їх обсяг може зменшиться в кілька разів.

Другий етап полягає в підготовці до подальшого заморожування

Після ретельно сортування грибочки очищаються від залишків бруду ножем зрізається нижня частина ніжки. Необхідно звернути увагу на капелюшки, якщо на них присутня бруд та інші частинки сміття, то все це видаляється з допомогою губки і ножа.

43f94781212bb1bc5957c5dae59126c2 Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Якщо планується заморозка сирих дарів природи, то їх необхідно протерти вологою губкою, не потрібно замочувати, злегка промокнути чистим сухим рушником.

Перед смаженням чи відварюванням продукти можна закласти в ємність з водою, щоб осіли частинки пилу, потім акуратно віджати зайву вологу і почати термічну обробку.

Як краще заморозити гриби сирими або варенными

Для запасу на зиму лісові продукти можна заморожувати як в сирому, так і у вареному вигляді. Набагато зручніше діставати вже відварений продукт з морозильної камери і додавати його в блюдо. Очищені і нарізані гриби розділити на кілька порцій і розкласти по пакетах.

e95d246407b8ac95df5d872d6d651bc0 Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Сирі лісові дари після зберігання даними способом все одно доведеться піддавати тепловій обробці. Також в сирих грибах буде набагато більше води, ніж у попередньо оброблених.

Як правильно варити гриби для заморозки

Час, виділений на відварювання, може бути від п’яти до десяти хвилин. Таким чином обсяг заготівель зменшиться в кілька разів, однак, не зовсім доварені шматочки доведеться проварити деякий час перед приготуванням їжі.

04ad7fce21611ffa5cb62c940a1e111b Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Процес заморожування, як правило, не викликає ніяких утруднень.

Способи заморозки опеньків

Після збирання лісових дарів їх слід ретельно очистити, позбутися підгнилих та непридатних до заготівлі примірників. Відбувається сортування за розміром. Більш дрібні закладають в пакети цілком, а великі нарізають на шматочки.

Позбувшись від дрібного сміття і насевшіх комах з майбутніх заготовок, при необхідності протираються вологим рушником, після чого опеньки розкладаються на піддон або обробну дошку, обвернутую харчовою плівкою, в один шар.

53b5a3012bd57c60b81738e22835f388 Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Закладають в морозильну камеру і через деякий період часу витягають і всипають в пакети переміщують на тривале зберігання.

Заморожування відварених опеньків

Попередньо відсортовані і промиті гриби опускають у закипілу рідину і проварюють протягом 10 хвилин.

c059d6757fa7d8d65ab5075a074af90d Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Далі заготовки скидають на друшляк. Тим самим вони позбавляються від зайвої рідини. Після стікання зайвої вологи, шматочки розфасовують в окремі пакети. Кожен мішечок повинен бути розрахований на одну порцію, щоб не вдаватися до повторного заморожування.

Заморожування смаженого продукту

Приготований таким чином напівфабрикат повністю готовий для вживання в їжу. Для виготовлення грибочки викладають в розігріте олію на сковороду і обсмажують протягом 20 хвилин.

b58eea7cbd6a0e08dc985298da195cc1 Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Після термічної обробки заготовки пересипають в сито для видалення надлишків олії. Остиглі шматочки порціями поміщаються в пакетики. З них слід випустити повітря. Після всіх пророблених робіт продукти можна відправити на зберігання в морозильник.

Як заморозити білі свіжі гриби

Очищене сировину рассортировывается перед відправкою на зберігання. Дрібні грибочки можна заморожувати цілком, а великі подрібнити на частини.

3c0dd69dd2606445263978d6b30e84e3 Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Цілісні грибочки годяться для страв до святкового столу, а кубики з ніжок і капелюшків для варіння супу і гасіння гуляшу.

Підготовлену сировину укладаються в контейнери або в пакети і відправляється на заморозку. Якщо шматочки піддавалися миття, для запобігання їх склеювання між собою, часточки розкладають на плоскій поверхні і залишають заморожуватися на протязі 12 годин. e49c0bb20616454995e6d6813cd70152 Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Далі переміщуються в ємності для зберігання.

Заморожування лисичок в домашніх умовах

Продукт можна заморозити двома способами

Перший варіант. Підготовлену сировину закладається в ємності і відправляється на обробку. Довге зберігання таких заготовок може призвести до появи гіркоти, яка псує все збережене сировину.

dc440615655c9293a0d6aa6f76f2f002 Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Другий спосіб полягає в тому, що продукт заливають киплячою водою і залишається деякий час проваритися не більше двадцяти хвилин. Рідину можна трохи підсолити.

Після обробки заготовки вилучаються, обов’язково промиваються.

bd47737e3e95633cbc6e1a0b8c6807ae Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

І висушуються за допомогою паперового рушника. Потім всі часточки переміщуються на піддон і закладаються в морозильник. Через деякий час вони дістаються і фасуються по підготовленим ємкостей.

c0d03fa1535cf92d91262dea3d953b51 Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Це можуть бути або лоточки з кришкою, або пакети з застібкою zip.

Як заморожувати лісові гриби на зиму в морозилці

Лісові продукти натуральні і ароматні, ніж покупні. Тому варто запастися даними сировиною заздалегідь, щоб потім цілий рік насолоджуватися незвичайним ароматом і насиченим смаком лісових дарів природи.

Для цих цілей вибираються молоді екземпляри, що ростуть в глибині лісу. Придорожні гриби вбирають шкідливі токсичні речовини і можуть нашкодити здоров’ю людини.

cc168088b35798592bef94b1bcc1d4b9 Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Заморожування сирого сировини

Ідеальні для даного способу трубчасті види, такі як: красноголовки, білі гриби. Дрібні грибочки підходять для обробки в цілому вигляді, а більш великі шинкують на пластинки, що мають товщину 1-2 див.

Всі скибочки розподіляються на горизонтальній поверхні та прибираються в морозильник. Злегка підморожені часточки відправляються в ємності для зберігання.

1bbbae609eb788e31ce0269cc1a28a9b Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Відварені шматочки для заморожування

Сировина нарізати на кубики і закладається в киплячу воду на 5-10 хвилин, переміщуються на друшляк для стікання рідини, після чого їх поділяють на кілька мішечків по порціях і заморожують.

d3900e981971e96d55a1f9008d6a67db Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Запечені лісові продукти

Для додання насиченого смаку і аромату підготовлені скибочки розміщують на деку і ставлять для запікання на 20 хвилин. Остиглі шматочки пересипають в ємності та зберігають в морозилці.

e10a3f7ff5a07c7b6e1a3fa9bb30b43b Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

При розморожуванні, не потрібно давати їм повністю розтанути, нарізаємо трохи підморожені, і можна додавати в суп, або смажену картоплю з цибулею, а ще, спекти пиріг, або пиріжки з начинкою.

Заморожуємо підосичники і підберезники

Продукти відчинити до того моменту, як вони стануть повністю готовими, злити зайву рідину, розфасувати по мішечках або харчових контейнерів і розмістити в морозильнику.

a2780e526d558a23cce47d0b97cc0926 Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

При необхідності можна запастися напівготовими шматочками, якщо згодом вони будуть використовуватися для варіння бульйону для супу та інших страв.

Ще один швидкий спосіб — це варіння лісових дарів протягом 10 хвилин, з яких надалі потрібно злити рідину, після чого обсмажують на розпеченій сковороді з маслом, остудити і розмістити у підготовлені ємності.

3249a676be994b53056c2430410fbb08 Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

В замороженому вигляді підосичники і підберезники зберігають не більше 6 місяців.

Чи можна заморозити печериці?

Свіжі продукти добре переносять заморожування, не вимагають особливої підготовки і можуть довго залишатися смачними і придатними для вживання в їжу.

Важливо не тільки правильне заморожування, але і відповідна розморожування, щоб продукт не втратив свої смакові і корисні якості.

6dae33f5096d9425078d775f6ba3cbdf Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Для збереження поживних речовин і насиченого аромату, заготівлі закидають на розпечену сковороду з маслом або в нагріту каструлю. При повільному розморожуванні продукт втрачає форму і набуває непривабливий зовнішній вигляд.

Не тільки сирий продукт призначений для заморозки, також сировина, пройшло теплову обробку, придатне для збереження запасів на зиму. Обробити грибочки можна шляхом їх відварювання, смаження і бланшування.

Відварювання шматочків дозволяє знищити всі патогенні мікроорганізми, які знижують термін зберігання, тим самим простерилізувати продукт для вживання в їжу без додаткової обробки. Шматочки розігріваються і приправляються спеціями, додаються в гарніри і соуси.

Варто пам’ятати про те, що перед відправкою на збереження, відварений продукт залишають на ситі для видалення зайвої вологи, яка перешкоджає правильному заморожування.

Смажені шампіньйони також чудово зберігаються в морозильній камері.

ea15cf988d7d99b7beb6a9fa404b0c57 Як заморозити гриби на зиму в домашніх умовах (способи заморозки)

Для здійснення даного способу вихідне сировину промивають, осушують паперовим рушником і обсмажують нарізані пластини на рослинному маслі.

Слід обмежити кількість масла. В процесі обробки скибочки втрачають вологу, що особливо необхідно для подальшого збереження.

Готові шматочки розкладаються на паперовому рушник для вбирання залишків вологи і стікання жиру після смаження.

Із заготовок виходять смачні супи, соуси, закуски і будь-які інші види страв.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради