Вирощування редиски в яєчних касетах – покрокова інструкція

vyrashhivanie redisa v yaichnykh kassetakh – poshagovaya instrukciya74 Вирощування редиски в яєчних касетах – покрокова інструкція

Чого тільки не придумають наші городи! І все для того, щоб отримати ранній хороший врожай овочів, не прикладаючи до цього багато зусиль. Ось і касети з-під яєць знадобилися. Виявляється, вирощування редиски в них має чимало переваг. Давайте розглянемо неординарний спосіб посадки редиски в яєчних касетах. Ви побачите, наскільки це просто і вигідно, що самі захочете зробити.

Редис отримав широке розповсюдження серед городників, завдяки своїй скоростиглості, багатого набору вітамінів, мікроелементів, клітковини. Це один з перших овочів, вирощених на грядці. А після довгої зими організм так потребує свіжих овочів, а подібний спосіб буде відмінним рішенням в отриманні найперших вітамінів з грядки.

Покрокова інструкція

  • Спочатку необхідно підготувати яєчні касети. Їх необхідно приготувати стільки, яку кількість насіння хочете посадити.

vyrashhivanie redisa v yaichnykh kassetakh – poshagovaya instrukciya75 Вирощування редиски в яєчних касетах – покрокова інструкція

  • Потім на кожній касеті з одного боку, гострим канцелярським ножем зрізаємо вершини осередків. В результаті чого отримуємо наскрізні дірки. Саме зрізаними осередками надалі розміщуємо касети в землі.

vyrashhivanie redisa v yaichnykh kassetakh – poshagovaya instrukciya76 Вирощування редиски в яєчних касетах – покрокова інструкція

  • Підготовлені таким чином касети розкладаємо на сонячному і світлому місці ділянки або в теплиці. Саме такі місця і воліє редис. Касети злегка вдавлюють в землю, щоб не було повітряного зазору між касетою і землею. З клітинок повинна виступити земля.

vyrashhivanie redisa v yaichnykh kassetakh – poshagovaya instrukciya77 Вирощування редиски в яєчних касетах – покрокова інструкція

  • Закріплюємо касети на землі, використовуючи дротові скоби. Скріплюємо касети в декількох місцях, щоб касети не знесло поривом вітру на ділянці.

vyrashhivanie redisa v yaichnykh kassetakh – poshagovaya instrukciya78 Вирощування редиски в яєчних касетах – покрокова інструкція

  • Насіння перед посадкою обробляємо у розчині соди або марганцівки, промиваємо і просушуємо. Розкладаємо по одному насіння в кожен отвір касети. А потім зверху присипаємо сухим річковим піском. Звичайно, можна присипати і городньої землею. Потім рясно поливаємо грунт і етап посадки редиски закінчений.

vyrashhivanie redisa v yaichnykh kassetakh – poshagovaya instrukciya79 Вирощування редиски в яєчних касетах – покрокова інструкція

Подібним способом вирощують редиску у відкритому грунті та в теплицях. Починати посів можна, як тільки встановляться відносно тепла погода. Редис – холодостійка культура і низькі температури він переносить добре. З іншого боку, рослині не будуть докучати комахи-шкідники, яких буває багато в жарку погоду.

Переваги посадки в касетах

Цей спосіб посадки зручний тим, що сходи не потрібно буде прополювати, мульчувати, проріджувати, чого дуже не любить редиска.

Касети виконують роль мульчі, тому оберігають посадки від бур’янів. Плюс до того, під касетою земля завжди залишається вологою. Не вимагається постійне розпушування, необхідне для виключення утворення земляний кірки.

Як росте редис в касетах

Приблизно через тиждень з’являються перші сходи. А далі без особливих зусиль забезпечуємо рослинам лише регулярний і помірний полив.

По мірі зростання редиски ми бачимо, як вона поступово формується і збільшується в розмірі. Харчування відбувається за рахунок корінця, який вростає в землю через отвір в касеті. Вирощуючи таким способом, не відбувається загущення посадок і подальше витягування бадилля. В густих насадженнях всі поживні речовини йдуть в бадилля, залишаючи дрібним плід. Така особливість спостерігається при вирощуванні багатьох овочевих культур.

Але в нашому випадку створилися оптимальні умови для росту рослин, оскільки вийшла рівномірна простора посадка. В результаті виходять пропорційно складені акуратні коренеплоди.

До речі, таким же чином можна садити і інші овочі, наприклад, морква, салат тощо, тобто те, що підходить за розміром отворів осередків.

Збір врожаю

Перший урожай знімають через 18-24 дні, в залежності від сорту овоча. Час збору підкаже розмір коренеплоду. Без зусиль, захопивши за гичку, редиска легко дістається з землі.

З досвіду городників, використання піску після посіву насіння, має перевагу в тому, що плоди після збирання залишаються чистими. Плоди виростають соковитими, круглими, красивими без розтріскування.

Висновок

Як бачите, технологія вирощування редиски в яєчних касетах проста, не займає багато часу для посадки і догляду за культурою. І отримуємо дуже хороший результат: редис росте швидко, зручно йому в касетах, тому виростає красивою круглої форми.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради