Чим відтерти засохлу затірку з кахельної плитки

Відмити засохлі сліди затірки (фуги) після ремонту буває складно. Звичайна вода і миючі засоби тут не допоможуть, тим більше, якщо вже пройшло тривалий час, і затирка намертво присохла до плитки. Іноді після видалення залишків фуги, ще бувають розводи та плями, які не піддаються очищенню вологою ганчіркою.

Інструкція для видалення затірки

49ba8d3f05bc950578bf0608665f9efb Чим відтерти засохлу затірку з кахельної плиткиЧим свіже сліди затірки, тим простіше її можна буде видалити

Ефективними очисниками старої засохлою фуги є синтетичні миючі засоби. Вони з легкістю видаляють забруднення, не пошкоджуючи кераміку. Але перш ніж відмити плитку у ванній після ремонту від затірки, варто подумати про безпеку. Перед процедурою надягайте рукавички, захисні окуляри, респіратор. Уникайте попадання на шкіру хімічних агресивних рідин.

Для кожної фуги існують спеціальні розчинники. Потрібно правильно підібрати засіб для очищення цементних або епоксидних забруднень.

Як відмити плитку від затірки після ремонту – покрокова інструкція:

 • Розведіть очищувальну рідина, дотримуючись інструкції.
 • Нанесіть очищувач за допомогою губки на забруднення.
 • Почекайте деякий час. Зазвичай це 5-10 хвилин. Точна інформація вказана на етикетці очисника.
 • Губкою або пластикової щіткою відмийте залишки забруднень. Дійте акуратно, щоб не подряпати облицювання.
 • Промийте поверхню чистою водою.
 • Деякі види плиток, наприклад, мармур, бояться кислотних коштів, тому уважно підбирайте очищувач у відповідності з покриттям.

  Безпечні засоби і інструменти

  09a459c29a7dc3a18ee6fb69b55802f5 Чим відтерти засохлу затірку з кахельної плиткиДля видалення фуги використовуйте спеціальний скребок

  Очистити затиральний матеріал з підлоги і стін можна скребком, щіткою або пемзою. Це монотонний і важкий спосіб позбавлення від засохлої фуги. Він віднімає багато часу і сил, але ризик пошкодження покриття кахлю зводиться до мінімуму.

  Перед тим як відмити кахель від затірки спробуйте спочатку видалити забруднення на невеликій ділянці скребком або щіткою. Визначтеся, з яким інструментом зручніше працювати. Для кращого результату намочіть забруднення і, приклавши деякі зусилля, видаліть їх.

  Безпечна хімія

  Відмити від кахель фуги після ремонту можна, застосувавши спеціальні хімічні рідини для очищення металу від будівельних розчинів. Як правило, це бувають кислотні препарати для руйнування залишків епоксидної або цементної фуги. Перед початком робіт потрібно протестувати миючий засіб на невеликій, непомітній ділянці. Також рекомендується захистити всі поверхні з синтетичних матеріалів, наприклад, ПВХ, акрилу і т. д.

  Вибирайте продукцію відомих виробників, читайте склад і звертайте увагу, для якого виду фуги призначено засіб.

  d839a7cc3def6a97fea7d778aac162da Чим відтерти засохлу затірку з кахельної плиткиProsept Cement Cleaner продається з розпилювачем, що дуже зручно у використанні

  Рідини для очищення цементного і епоксидного нальоту:

  • Prosept Cement Cleaner. Концентрована рідина ефективно видаляє стійкі плями і розводи. Перш ніж відмити затірку з гладкою і рельєфною плитки, миючий засіб необхідно розвести водою 1:5. Розпорошити рідина пульверизатором на робочу поверхню. Після закінчення десяти хвилин видалити залишки вологою губкою або ворсистою тканиною. Після ретельно вимити поверхню чистою водою 1-2 рази.
  • Fila CR10. Професійне чистячий засіб від залишків епоксидної фуги. Видаляє стійкі і старі плями. Перед застосуванням ємність з рідиною потрібно збовтати. Нанести нерозведене засіб пензликом на всю поверхню забруднень. Залишити на 15-25 хвилин. Найстійкіші плями можна потерти жорсткою щіткою або шпателем і все ретельно обполоснути водою. При необхідності повторити.
  • Atlas Szop. Очищувач цементних залишків. Рідина ефективно прибирає як свіжі, так і старі цементні забруднення на поверхні кераміки. Очищувач не рекомендується застосовувати на нестійких до його впливу підставах, наприклад, на мармурі. Залежно від забруднень його слід розбавляти водою. Для видалення розлучень і нальоту цементної фуги співвідношення води і кошти буде 1:3, для старих великих плям розбавляти не потрібно. Губкою нанести на забруднення розчин. Залишити на 10 хвилин, після усунути залишки. Ретельно промити поверхню чистою водою.
  • Litokol Litonet Pro. Рідкий очищувач від залишків епоксидної фуги. Желеподібне засіб усуває сліди і розлучення з кераміки, різноманітних фактур і форм. Справляється навіть з засохлими забрудненнями на стінах, не стікаючи при цьому вниз. Очищувач не потрібно розбавляти. Засіб необхідно рівномірно розподілити по всій поверхні. Почекати 25 хвилин видалити залишки затірки. По закінченні очищення необхідно промити кахель чистою водою ще раз.
  • Clean Kiilto. Кислотна рідина для видалення будівельних цементних розчинів. Перед нанесенням засобу потрібно змочити забруднення водою. Потім губкою з розчинником обробити всі плями. Почекати 20 хвилин і очистити поверхню. За допомогою пластикової жорсткої щітки можна прискорити видалення забруднень.
  • Mapei Keranet. Кислотний засіб для видалення цементного фуги з плитки. Випускається у вигляді розчину і концентрованого порошку. Основний компонент – органічна кислота. Видаляє сліди цементного розчину і не пошкоджує шви між плитками.
  • Unicum. Концентрований засіб призначений для видалення фуги й шпаклівки. Його потрібно рівномірно нанести і розподілити на пляму губкою. Через 20 хвилин протерти ганчіркою і вимити поверхню облицювання водою.
  • Starwax. Рідина для видалення затірки на цементній основі. Ефективно прибирає старі і намертво присохлі забруднення. Розчин не потрібно розбавляти водою. Необхідно нанести засіб на плями або розлучення, почекати 15 хвилин і за допомогою пластикової щітки видалити залишки фуги. Після змити всі чистою водою і витерти насухо поверхню ганчіркою.

  При попаданні синтетичних миючих засобів на шкіру або слизові оболонки слід промити уражені ділянки великою кількістю води.

  Під час робіт необхідно частіше провітрювати приміщення.

  Народні засоби

  Якщо під рукою немає спеціальних матеріалів, то відтерти засохлу затірку і прибрати розлучення можна за допомогою народних засобів:

  • Сода + оцет. Потрібно змішати оцет і соду в рівних пропорціях, нанести на залишки затирочних матеріалів і за допомогою пластикової жорсткої щітки круговими рухами очистити плитку. Цей спосіб підходить для очищення гладкою і рельєфною декоративної плитки.
  • Лимонна кислота. Порошок необхідно розвести водою 1:4 і нанести розчин губкою на забруднення. Через 10-15 хвилин вичистити залишки щіткою або шпателем. Рясно промити керамічне покриття чистою водою.
  • Гліцерин. Гліцерин розводять чистою водою у співвідношенні 1:4 і отриманим розчином обробляють плями і розводи від затірки. Після обережно зчищають цементний склад губкою або жорсткою щіткою. Очищену поверхню необхідно промити водою і насухо витерти.
  • Уайт-спірит. Потрібно розчинити 1 столову ложку уайт-спіриту в склянці води і обробити плями. Після ретельно очистити залишки від фуги і змити водою.
  • Соляна кислота. Потрібно приготувати розчин у співвідношенні 1:1. За допомогою жорсткої щітки нанести на затірку і вичистити всі забруднення. Після змочити губку водою і очистити ті місця, де застосовувалася кислота. При необхідності можна ще раз промити плитку водою.
  • Аміак. Засіб підходить для видалення незначних плям від цементної фуги. Перед цим можна рясно змочити плями і розводи водою. Після 2 ложки аміаку розбавляють склянкою води і протирають забруднені ділянки.

  Перед тим як відмити кахель від затирання за допомогою народних засобів, варто попередньо намочити забруднення водою. На жаль, вони недостатньо ефективно видаляють засохлі затірку. У випадку з забрудненнями від епоксидної фуги, народні засоби нічим не допоможуть.

  Як доглядати за кахельною плиткою

  Щоб покриття прослужило довго, необхідно знати, як правильно доглядати за кахельною плиткою.

  Для глянцевих конструкцій не можна застосовувати сильнодіючі миючі засоби на кислотній основі. Це може пошкодити зазори і шви між виробами.

  Краще всього придбати спеціальні продукти для кахлю, керамічної плитки і керамограніта.

  Не можна використовувати металеві щітки і абразивні порошки, тому що вони сильно дряпають поверхню покриття. Особливо помітно це на глянцевому керамічній плитці.

  Кращі засоби для чищення кахлю

  8e6c696240ead06d6447e1259efbaeca Чим відтерти засохлу затірку з кахельної плиткиМиючий засіб “Містер Мускул” є універсальним і підходить для прибирання будь-яких забруднень з кахлю

  Щоб кахельна плитка надовго зберегла свій привабливий вигляд і не блякла, краще використовувати спеціалізовані м’які миючі засоби:

  • Містер Мускул. Усуває наліт, іржу, видаляє забруднення з поверхні швів і надає йому блиск. Необхідно нанести рідина на забруднення, почекати 3-5 хвилин і знову пройтися вологою губкою. Чудово справляється із застарілими въевшимися плямами і не стікає з вертикальних поверхонь. При цьому не потрібно шкребти і терти мочалкою наліт. Миючий засіб відмінно видаляє навіть утворилася цвіль з затірки.
  • Frosch. Підходить для більшості видів плиток. Ефективно видаляє бруд, жир, розлучення і наліт з керамічної плитки. Frosch нешкідливий для організму. Засіб нейтралізує неприємні запахи і вбиває мікробів. Для очищення швів від забруднень слід розбавити 2 ковпачка миючого в 5 літрах води і очистити поверхню. Не призначений для застосування в чистому вигляді.
  • Cif Анти-наліт. Видаляє скупчилися забруднення завдяки унікальній водо – і брудовідштовхуючим формулою. За лічені секунди прибере вапняний наліт і мильні розлучення з поверхні кахлю. Сіф потрібно нанести рівномірно на забруднення, почекати 5 хвилин і промити чистою водою.
  • Доместос. Ефективно усуває грибок, відбілює міжплиткові шви затірки і дезінфікує. Спосіб застосування: 2 ковпачка гелю розвести в п’ятилітровому відрі з водою і видалити забруднення губкою або щіткою з м’якою щетиною. Після промити поверхню водою і витерти насухо.
  • Сан-клин (Сантик). Рідина для видалення вапняного нальоту, іржі та інших забруднень з кахлю. Його потрібно нанести на поверхню на 5-10 хвилин і після прибрати залишки забруднень.

  Також для чищення кахельної плитки можна використовувати допоміжні засоби:

  • Хлорне вапно. Порошок розвести чистою водою. Залити розчин у пульверизатор і побризкати їм на потрібну поверхню. Після залишити на п’ять хвилин і змити великою кількістю чистої води. Дати кераміці висохнути або витерти поверхню сухою ганчіркою. Хлорний розчин вбиває мікроби і позбавляє від цвілі.
  • Меламінова губка. Легко відтирає невеликі забруднення, видаляє вапняний наліт і не псує вигляд облицювання. Потрібно тільки намочити губку і потерти забруднення.
  • Пароочисник. Щадна альтернатива агресивних миючих рідин. Пар очищає поверхню кахля не гірше хімії. І при цьому не робить ніякого механічного впливу. Пар, що подається під високим тиском, розріджує жирові забруднення на кахлях і знезаражує очищувану поверхню, вбиваючи мікроби. Пароочисник відмінно бореться з цвіллю і вапняним нальотом у ванній кімнаті. Він з легкістю видаляє жирові забруднення на кухні.

  Щоб кераміка не выцветала і в процесі експлуатації на ній не з’явилися подряпини, потрібно обробити її спеціальним лаком. Створюється міцне захисне покриття, колір не змінюється довгі роки, а догляд за поверхнею кахлю значно спрощується, тому що на лаковому покритті майже не скупчується бруд.

  При правильно проведеної очищення і хорошому своєчасному догляді, керамічна плитка прослужить довгі роки.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради