ТОП-7 методів позбавлення від подряпин і пошкоджень на дерев’яному паркеті

Паркет – це благородний натуральний матеріал, який в усі часи вважався одним з найкращих матеріалів в обробці підлоги. Як будь-натуральний матеріал, він має властивість з часом втрачати свій первинний зовнішній вигляд. Найчастішою проблемою таких покриттів є механічні пошкодження – подряпини, що вимагають ремонту або маскування.

Позбавляємося від подряпин самостійно

Подряпини на підлозі – один з легких видів ушкодження, що з’являється в результаті експлуатації підлогового покриття. Вони можуть бути нанесені дітьми, тваринами, в процесі пересування меблів і предметів інтер’єру. Для ремонту таких пошкоджень можна використовувати ефективні засоби.

Йодовий розчин

Для маскування легких подряпин на паркетній дошці з благородних порід, таких як червоне дерево дуб, можна нанести на місце пошкодження легкий йодовий розчин. Це подкрасит подряпину і зробить її менш помітною.

top 7 metodov izbavleniya ot carapin i povrezhdenijj na derevyannom parkete12 ТОП 7 методів позбавлення від подряпин і пошкоджень на деревяному паркетіФото: www.verywellhealth.com

Паркетна шпаклівка

Якщо глибокі подряпини – можна скористатися паркетної шпаклівкою. Хоча це і неподручный матеріал, при дійсно серйозних пошкодженнях він здорово виручає, а значить, заслуговує уваги. Матеріал наноситься спеціальним шпателем, висихає, після чого зачищається спеціальної наждачним папером. Важливо попередньо ретельно підібрати колір шпаклівки.

Шкірка зеленого горіха

Ще один народний засіб – шкірка зеленого горіха, якої слід натерти пошкоджені ділянки. Горіх має властивість темніти, що дозволяє візуально приховати наявність подряпин.

Воскову крейду

Можна використовувати воскову крейду відповідного кольору. Його розтоплюють будь-яким доступним способом, потім в розігрітому вигляді заповнюють їм подряпини, дають висохнути, після затирають наждачкою і полірують сухою ганчіркою.

Лак для дерева

Існують також ремонтні лаки для дерева, здатні легко маскувати пошкодження. Однак перед його нанесенням слід ретельно підготувати поверхню: зачистити наждачним папером і знежирити. Необхідно звернути увагу на відтінок лаку – він повинен збігатися з кольором підлогового покриття.

Морилка

Морилка – ще один спосіб усунути видимі недоліки паркетної дошки, але лише в тому випадку, якщо до цього вона вже застосовувалася для обробки покриття. За аналогією з лаковим покриттям поверхню дошки готується, потім необхідно нанести на подряпину трохи морилки і далі спробувати втирати її за допомогою ганчірки. Дерево придбає необхідний відтінок, і пошкодження стануть менш помітні.

Спеціальні засоби

Доречно застосування різноманітних засобів, представлених будівельним ринком з метою догляду за підлоговими покриттями. Серед них можна виділити спеціальні маркери, реставраційний штрих, коректор. Всі вони потрібні для маскування глибоких і легких подряпин і чудово справляються з завданнями, маючи цілу палітру кольорів і різну консистенцію, зручну для нанесення і використання.

Головне правило в боротьбі з механічними пошкодженнями дерев’яної підлоги – акуратне поводження і догляд. Потрібно пам’ятати, що, незважаючи на довговічність, паркет вразливий, і його тривалість служби залежить від якості експлуатації.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради