Чому чорніє срібний хрестик – прикмети і їх значення

Натільний хрест надягають як захисного оберегу під час хрестин. Не може він вважатися окрасою, це виключно показник віри. У часи Київської Русі хрестики не знімали взагалі. Не замінювали дорогими моделями. Не мали по кілька штук відразу. Хресні батьки намагалися придбати срібну модель для хрещеника, тому що з його допомогою можна було уникнути серйозних проблем в житті.

f9ddaff8be0d4cbf9f445b49224fb044 Чому чорніє срібний хрестик – прикмети і їх значення

Причини, по яким срібло темніє

Коли чорніє срібло на тілі людини, особливо хрестик і ланцюжок, забобонні люди рекомендують відвідати лікаря, знахаря або регулярно ходити в церкву. Адже хрестик на тілі – захисний оберіг від псування, пристріту. В залежності від сторони почорніння, може вказувати на серйозні проблеми зі здоров’ям.

Скептики заперечують містичне значення чорноти. За їхніми мірками, це тільки покажчик на необхідність почистити дорогоцінний метал від змісту:

 • косметики і різних речовин, які наносяться на тіло;
 • людського поту, природних виділень.

Люди, які не звертають уваги на народні прикмети, також відзначають, що доказом їхньої правоти є швидке потемніння срібла в літній період. Спекотна погода сприяє збільшенню потовиділення, швидкого забруднення шкіри. А спортивні заходи, фізична праця також вносить додаткову порцію для почорніння хрестика.

Насправді ж багато залежить від хімічного складу купленого вироби. Чим нижче проба металу, тим швидше псується річ. Священнослужителі стверджують, що це не може бути поясненням, так як самі вони носять виключно срібні хрести, використовують їх у різних церковних ритуалах.

До почернению ставляться серйозно, пояснюючи це тим, що якщо хрестик почорнів, а сережки, кільця мають попередній колір, тоді справа не в якості металу.

Містичні причини почорніння хрестика

Як би скептично налаштовані люди не переубеждали, але якщо чорніє хрестик з срібла на тілі – пора бити тривогу. Не завжди є пояснення того, що метал темніє. Наприклад, якщо людина хвора, то він щедріше потіє, що сприяє почернению срібла. Але якщо людина знаходиться в звичайних своїх умовах, добре себе почуває, і зовні немає жодних причин, то залишається тільки шукати їх в містиці.

Псування або пристріт

Негативний вплив на людину проводять різними способами:

 • підливають або підсипають наговоренные приправи, воду, їжу;
 • через фотографію;
 • роблять ляльок з соломи або воску;
 • залишають підклади в будинку, під порогом.

Способів багато, але явним показниками магічного чорного наговору стає срібний натільний хрестик. Так як срібло – чистий, непорочний метал, а хрест – символ віри, захисту Всевишнього, то цілком природно, що почорніле прикраса забрало негатив на себе. Так відбувається очищення людини від дій магів, заздрісників і недоброзичливців.

869d0dcabe3f685985ea750294cea0e5 Чому чорніє срібний хрестик – прикмети і їх значення

Захист від негативу, впливу темних сил

Крім захисту від псування і пристріту, потемнілий хрест може означати енергетичний занепад, духовне перевтома. Хто або що стало причиною втрати енергії сказати складно без проведення очисних ритуалів. Ясно одне: пора чистити не тільки срібло, але і відновити чистоту душі, перевірити енергетичні канали.

Проблеми зі здоров’ям

Найбільш поширене значення потемнілого хрестика – проблеми зі здоров’ям. Тлумачення підтверджується з точки зору традиційної медицини. Під час хвороби в організмі людини відбуваються хімічні процеси, змінюється структура поту в залежності від захворювання. Але сліди на сріблі залишає тільки піт серйозно хворого, наприклад, новоутворення часто діагностуються саме тоді, коли темніє срібло на тілі.

Щоб визначити чи конкретизувати причину почорніння хрестика на тілі, езотерики рекомендують вивчити хрест:

 • якщо потемнів з лицьового боку, значить, настав час звернутися до знахарки або в церкву за радою;
 • почав темніти по краях: ознака вказує на втрату, блокування енергії;
 • чорнота проступає з боку дотику до тіла: пора відвідати лікаря, пройти обстеження на наявність патології.

Як уникнути потемніння срібного хрестика

Уникнути потемніння натільного хреста можна тільки використовуючи народні способи або хімічні речовини. Якщо лікар не виявив проблем зі здоров’ям, людина відчуває себе прекрасно, значить причина чорноти в пробі срібла. Тому можна скористатися:

 • білим кип’ятінням з використанням соляної кислоти;
 • чищенням господарським милом або зубним порошком (пастою);
 • замочити виріб в суміші з господарського мила і соди;
 • скористатися радированием або гальванічним покриттям.

Кожен варіант відбілює хрестик, ланцюжок на певний час. Тому варто визначити проміжок часу, через який треба проводити маніпуляції.

Уникнути проблем із зовнішнім виглядом християнського символу можна не тільки регулярним відвідуванням лікарів, церкви або знахарів. Куди простіше залишатися віруючим людиною, позитивно налаштованим до оточуючих. Також варто уважніше ставитися до якості виробу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради