Чому не можна відзначати день народження заздалегідь: прикмета

Народні забобони стосуються всіх аспектів життя людини, і день появи на світ не міг залишитися без уваги. Прикмета відзначати свято раніше часу вважається несприятливою, яка провіщає чи не раптову смерть іменинника. Тим не менше вірити в це необов’язково. На сьогоднішній день наукового підтвердження такого пророцтва немає.

10b49a6109680027e0c3efa1a3a3478a Чому не можна відзначати день народження заздалегідь: прикмета

Чому не можна справляти день народження заздалегідь

Народні прикмети та повір’я свідчать, що святкувати день народження слід вчасно. Можна відкласти застілля на одні або декілька діб, але відзначати заздалегідь вважається неприпустимим.

Людям, схильним вірити в містику, краще відстрочити свято до потрібної дати. Погані наслідки притягує не сам факт передчасного веселощів, а негативні думки і установки на цей рахунок.

Чому, згідно забобонам, день народження бажано не святкувати заздалегідь:

 1. Привітати іменинника приходять душі померлих родичів. Якщо вони зрозуміють, що свято вже закінчився, залишать людини без захисту і благословення на цілий рік.
 2. Заходить на вогник і нечиста сила. Відсутність заступників здатне привести до того, що негативної енергетичної сутності вдасться нашкодити імениннику.
 3. Удача відвертається, цілий рік будуть переслідувати труднощі і хворобі.
 4. Ще одна інтерпретація полягає в тому, що за деякий час до дня народження людини покидає ангел-хранитель. У цьому випадку відсвяткувати раніше – означає привернути на себе нечисту силу, перебуваючи без головного захисника.

9fe28d4dcf701a3ac01d6f3539a87832 Чому не можна відзначати день народження заздалегідь: прикмета

Реальні причини

Немає ніяких більш чи менш виразних пояснень, чому відзначати день народження слід точну дату. Особливо плутаними і непереконливими для сучасної освіченої людини звучать тлумачення про нечисту силу і душі померлих родичів.

Тим не менш езотерика набирає популярність, віра в прикмети в деяких колах суспільства відроджується.

Найбільш адекватною вважається причина, яка полягає в тому, що гостям буде незручно вимовляти слова про народження людини, який офіційно подорослішає тільки через кілька днів. В європейських країнах такий прикмети немає, прагматичне суспільство воліє проводити святкування в будь-який зручний день.

Думка церкви

Священнослужителі запевняють, що в православ’ї немає ніяких приписів на цей рахунок.

Думка церкви полягає в тому, що заздалегідь відзначати день народження можна.

Краще перенести веселощі на одні або декілька діб раніше, ніж відсвяткувати під час Великого посту, різдвяного святвечора, Великодня чи іншої церковної дати.

Якщо ж немає можливості відкласти або справляти заздалегідь гуляння, рекомендується звернути увагу на меню, прибрати алкоголь і ретельно продумати програму цієї події, щоб виключити неугодні Богу забави.

Що може статися, якщо відзначиш

Часто народні прикмети та повір’я пророкують весь негатив. Марновірство передається з покоління в покоління, хоча ніхто навіть не знаходить підтвердження його справедливості.

Нещасні випадки, які можуть трапитися з іменинником, можливі і в будь-який інший день. Набагато важливіше не думати про негативної інтерпретації повір’я, щоб не притягувати поганих подій у власне життя.

Поширені тлумачення прикмети:

 • раптова смерть;
 • важка хвороба;
 • нещасний випадок;
 • патологічне невезіння;
 • фінансові втрати;
 • сварки з рідними і близькими людьми.

ef650e6b2114464849ad0642fb14a933 Чому не можна відзначати день народження заздалегідь: прикмета

Коли святкувати, якщо народився 29 лютого

Високосним є тільки один рік із чотирьох, тому незрозуміло, що робити забобонним людям, народженим 29 лютого.

Одні вважають за краще перенести свято на 1 березня, інші користуються рекомендаціями астрологів. У будь-якому випадку згадувати про власних іменинах раз в чотири роки не потрібно.

Основна рекомендація – звернути увагу на час народження:

 1. Що з’явилися на світ у проміжок 00.00-06.00 дозволяється планувати торжество на 28 лютого.
 2. 06.00-18.00 – перші 2 роки святкувати 1 березня, останній перед високосним – 28.02.
 3. Народженим після 18.00 бажано не відзначати іменини завчасно, а перенести на початок весни.

Можна заздалегідь приймати подарунки

Ще одним хитрощів для марновірних людей є святкування в будь-який день, а отримання подарунків чітко дату народження. Вважається, що так душі родичів не розлютяться, нечиста сила не заподіє шкоди.

У сучасному світі це може бути трохи незручно, але краще попередити всіх, щоб піднесли дари на певну дату, ніж потім мучитися від сумнівів і побоюватися негативних наслідків.

Складніше забобонним людям, якщо іменинником є дитина. Дітям невластива терплячість, тому веселощі без подарунків може сильно засмутити.

Вийти з ситуації досить просто. Нехай гості дарують підготовлені сюрпризи в момент святкування, а батьки і близькі родичі піднесуть презенти безпосередньо в день народження.

31974321c047824e4c9881075af24d5f Чому не можна відзначати день народження заздалегідь: прикмета

Що робити, якщо все ж вручили дар заздалегідь

В першу чергу слід заспокоїтися і не надавати ситуації надважливого значення. Нічого поганого не сталося. Подарунок рекомендується прийняти з вдячністю і від щирого серця побажати дарувальнику добра і радості. При зайвій забобонності достатньо залишити роздрук презент на день народження.

Якщо гість ображається, що піднесений сюрприз залишається без уваги, достатньо пояснити свої побоювання або перевести все в жарт.

Можна сходити в церкву, поставити свічки головним святим, помолитися за померлих близьких і рідних, подякувати Богові за те, що є в житті.

Святкувати чи ні

Як би там не було, відкласти веселощі до дня народження не завжди виходить. Особливо якщо наближається ювілей, заплановано грандіозний захід. Не всі гості зможуть дозволити собі прийти в будні, а якщо знаменна дата випадає на понеділок або вівторок, то очікування здається занадто довгим.

Не буде нічого поганого, якщо відсвяткувати заздалегідь. Яких-небудь об’єктивних причин проводити захід у незручний час немає. Рекомендується менше вірити в подібні забобони і підлаштовуватися під існуючі умови життя.

Якщо ж побоювання, що негативне тлумачення прикмети збудеться, занадто велике, припустимо відкласти застілля після потрібної дати, відсвяткувати вчасно або не приймати подарунки до цього моменту.


Згідно з народними прикметами і повір’ями, відзначати заздалегідь день народження не можна. Тлумачення цього марновірства виключно негативні, попереджають про всілякі неприємності. Як показує практика, вірити в це не потрібно, ніяких об’єктивних причин не існує. Набагато небезпечніше постійно думати про погане і налаштовуватися на негатив. Але сама по собі прикмета тут ні при чому.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради