Як позбутися від цвілі і грибка в лазні

Запобігти утворенню цвілі в лазні можливо, якщо докласти досить зусиль при обробці дерева на стадії будівництва і експлуатації приміщення. Цвіль – це грибок, яким для розмноження потрібні особливі умови. Вражає він будь-які поверхні в сауні: дошки підлоги, будь то вагонка або виготовлені з дерева ділянки, стеля, зруб всередині і зовні приміщення. Якщо знати, чому заводиться грибок в деревині, можна зменшити ризик його розмноження.

Причини появи цвілі

kak izbavitsya ot pleseni i gribka v bane10 Як позбутися від цвілі і грибка в лазніВологість і погана вентиляція – основні, але далеко не єдині фактори утворення спор цвілевих. Можна виділити цілу групу причин появи грибка на поверхні дерева – неправильне зведення та оздоблення «храму чистоти».

Викликати зараження лазні можуть такі чинники:

 • погана чи неправильна гідроізоляція фундаменту;
 • використання деревини, яка довго зберігалася в умовах високої вологості;
 • застосування неякісного дерева, спочатку ураженого грибком;
 • відсутність антисептичної обробки або використання невідповідних засобів;
 • погана вентиляція, недостатня теплоізоляція, приводить до промерзання стін;
 • антисанітарна обстановка при неправильному використанні приміщень.

Запобігти розмноженню мікроорганізмів можна на будь-якому етапі облаштування сауни. Прибрати грибок в лазні з дерева допоможуть фізичні та хімічні методи.

Поява цвілі – результат неправильної обробки деревини або її відсутності, а також наслідок непродуманого підходу до облаштування комунікацій приміщення.

Способи усунення грибка

Видалити цвіль можна, використовуючи магазинні засоби, народні методи і механічні способи безпечної обробки дерев’яних поверхонь. Перед тим як позбутися від цвілі в лазні, потрібно оцінити плюси і мінуси, а також особливості впливу різних речовин та інструментів на деревину.

Механічні засоби боротьби з грибком

До фізичних методів впливу відносять обробку колод такими інструментами:

 • наждачний папір різної зернистості;
 • шпатель;
 • шліфувальна машинка;
 • дриль з насадкою з жорсткої щетини;
 • ручна сталева щітка.

Перед видаленням спір з’ясовують ступінь ураження дощок. Якщо мікроорганізми з’їлі деревину глибше ніж на 1 см, видалити її насадкою або щіткою не вийде.

Перед обробкою уражену область змочують водою. Після видалення заражений матеріал спалюють, а не викидають. Якщо грибки проникли всередину дерева, доведеться замінювати секцію колод, дощок або вагонки.

Використання народних методів

Якщо вам не по душі хімічні антисептики від грибка, можна спробувати домашні засоби на основі підручних засобів. Один з найпопулярніших – використання хлорного вапна. Її наносять на суху пошкоджену поверхню, попередньо змішавши з водою. Додатково можна ввести в склад частина формаліну.

kak izbavitsya ot pleseni i gribka v bane11 Як позбутися від цвілі і грибка в лазніНародні засоби від цвілі

Інші методи обробки поверхонь в лазні і в мийці:

 • Суміш на основі мідного купоросу – до 50 р. речовини додають 1 л води, 30 г солі і 100 р. алюмокалиевых квасцов. Розподілити розчин з колод і дощок можна валиком, а щілини промазати пензликом.
 • Сірчана суміш – перед використанням закривають усі двері та вікна, а у відрі або інший вогнетривкої ємності підпалюють сірчану шашку. Для обробки 1 м. куб. використовують 2 р. речовини. Не можна допускати присутності людей у момент прибирання в приміщенні. Через 8 годин у лазню ставлять відро негашеного вапна для усунення газу і вологості.
 • Перекис водню – відмінний засіб для позбавлення від цвілевого грибка в приміщеннях з тонкими дошками. Застосовують 20-25% речовину, наносячи його на пошкоджені ділянки. Через 3-4 години поверхню протирають вологою ганчіркою.
 • Препарати на основі “Білизни” допоможуть прибрати свіжу цвіль. Їх наносять на 1-2 години, а потім змивають чистою водою.

Менш поширене використання нашатирю, оцту і чистого спирту. Але цей спосіб теж ефективний. Нашатир розводять з водою навпіл, а оцет 9% і спирт беруть нерозбавленим. Наносити склади потрібно на 3-4 години, після чого область добре промивають.

Важливо обробити всі поверхні в приміщенні, стіни і підлога в мийці і парильні, полички і лавки. Інакше грибок через якийсь час повернеться.

Магазинні засоби для боротьби з грибком

Існують універсальні препарати, які допомагають виводити цвіль будь-якого типу. Особливо ефективні вони проти синього, чорного нальоту, стійкого до народних методів впливу:kak izbavitsya ot pleseni i gribka v bane12 Як позбутися від цвілі і грибка в лазні

 • Хомеенпойсте (Homeenpoisto);
 • Фонгифлюид (Fongifluid);
 • Сенеж-Эффо;
 • Олімп Стоп-Плесен;
 • Dali;
 • Neomid Bio.

З хімічними засобами працюють в захисних масках і рукавичках. Після застосування поверхні ретельно промивають водою.

Методів, за допомогою яких можна видалити грибок, існує багато: застарілий цвіль здатні вивести спеціальні магазинні засоби, а тільки що з’явилися суперечки допоможуть знищити народні рецепти.

Профілактика утворення цвілі в чинній бані

Щоб не довелося видаляти цілі секції пошкодженої деревини, дотримуються наступних профілактичних рекомендацій:

 • якщо виникають поломки сантехніки, їх негайно усувають;
 • ретельно стежать за працездатністю системи вентиляції;
 • для підтримання приміщення в сухому стані регулярно протоплюють лазню;
 • якщо сауна не опалюється в повній мірі, завжди прибирають звідти вологі речі.

Слід після кожного використання наводити порядок в приміщенні, не допускати скупчення бруду. Для цього використовують будь-які засоби, призначені для санітарної обробки.

Захист приміщення від чорноти і гнилі

Гниття – це результат впливу на дерево різних мікроорганізмів, які прискорено розмножуються при високій вологості. У лазні вони найчастіше живуть на підлозі, на який постійно обрушуються потоки води. Якщо чорнота вже торкнулася деревину, єдина можливість повністю видалити її – зняти пошкоджені дошки і поставити нові.

Способи запобігання гниття

kak izbavitsya ot pleseni i gribka v bane13 Як позбутися від цвілі і грибка в лазніКолоди, уражені грибком

Кращий спосіб позбутися від грибка в бані – вибрати якісне дерево на етапі будівництва приміщення. Не можна брати екземпляри з чорними або синіми прожилками. Якщо ви помітили щось подібне на деревині, значить, пошкоджена вся партія, і краще звернутися до іншого постачальника.

Купувати ліс слід у зимовий час, за умови, що зрубаний він у морозні місяці. Холод запобігає розмноження цвілі. Але в будь-якому випадку перед використанням заготовки просочують антисептиками.

Препарати для дерева

Перш ніж обробляти лазню всередині від цвілі, наносять спеціальні склади на колоди в момент будівництва. Спочатку просоченням покривають матеріали, використовувані для побудови каркасу, а потім наносять на дошки та інші дерев’яні елементи всередині приміщення.

Якісні просочення захищають дерево від різких перепадів температур, запобігають вплив вологості і розмноження грибків: «Сенеж», «Неомід», «Рогнеда», «Белинка», «Акваколор», «Емпілс» відносяться до російським виробникам. Серед хороших зарубіжних засобів виділяють: Dulux, Nobel, Teknos, Tikkurila.

Не всі просочення призначені для будь-якого вигляду дерева. Стельові засоби не підходять для захисту меблів або колод зовні. Антисептики для внутрішньої і зовнішньої просочення також відрізняються.

Особливості зовнішньої обробки дерева

Для обробки бруса використовують антисептичні, інсектицидні, парозащитные продукти, які іноді називають промисловими з-за сили їх впливу. Як тільки лазня буде побудована, відразу ж обробляють її повторно. Це потрібно, щоб запобігти проникненню бруду, атмосферних опадів вглиб дерева.

Внутрішня просочення

Краще обробляти підлоги в лазні від гнилі і цвілі засобами, відмінними від тих, які застосовуються для захисту стін і стель. Це пов’язано з тим, що до матеріалів, з якими контактує людське тіло, пред’являють більш високі вимоги. Особливо це стосується покриттів для меблів.

Для крісел, лавок і столів використовують кошти з водовідштовхувальними компонентами на основі натуральних продуктів: воску, смол, масел, парафіну. Ці інгредієнти абсолютно безпечні для людини, але забезпечують хороший захист дереву.

Первинна просочення матеріалів і вторинна обробка спеціальними розчинами – запорука надійного захисту лазні від появи цвілі. Кошти російського і зарубіжного виробництва продаються у всіх будівельних магазинах.

Правила догляду за приміщеннями банними

kak izbavitsya ot pleseni i gribka v bane14 Як позбутися від цвілі і грибка в лазніЛазню необхідно регулярно провітрювати, щоб приміщення було сухим

Щоб цвіль на зрубі, стендах, полицях і стелі не з’являлася, після кожного відвідування лазні роблять прибирання. Тільки якісний і регулярний догляд запобігає розмноженню грибків.

До основних процедур відносять:

 • очищення приміщення від залишків листя;
 • обробка чистою водою від мила та поту, а також застосування щіток для очищення;
 • злив залишків рідини в спеціальний трап і щілини, щоб вона не застоювалася на підлозі;
 • вологе прибирання зони під полицями з метою видалення бруду і мила;
 • ретельне провітрювання приміщення – відкривають вікна і двері, або систему вентиляції.

В чистій лазні повинно пахнути свіжістю, а не затхлістю. Необхідно щотижня прибирати і обробляти мийки і парильні. Кілька разів у рік у сауні проводять генеральне прибирання.

Повне очищення приміщення

Починають генеральну процедуру з огляду печі: усувають сажу, обробляють димар. Полиці очищають від мила, нальоту та бруду за допомогою жорстких щіток або металевих скребків. Вони дозволяють прибрати навіть складні забруднення.

Додатково прочищають отвори та канали для вентиляції. Обов’язково оглядають підлогу по периметру в пошуках мильних пробок або опалого листя, забитих у недоступні оку щілини. Якщо в приміщенні для миття лежить кахель, ретельно вискоблюють бруд із швів, використовуючи хімічні засоби.

Грибок починає поширюватися з віконних рам – в області примикання скла до утеплювача. Це місце особливо ретельно вивчають і при необхідності обробляють хімічними або натуральними розчинами від цвілі.

Виведення грибка зі стін і стелі в лазні – трудомісткий процес, що вимагає застосування народних засобів і магазинних препаратів. Однак якщо стежити за станом приміщень і регулярно проводити профілактичні роботи, можна уникнути появи цвілі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради