Як чистити клавіатуру: пристосування, засоби

Кожен щодня використовує ноутбук або комп’ютер на роботі або в розважальних цілях, тому чищення клавіатури стала невід’ємною частиною сучасного життя. Вживання їжі перед монітором призводить до появи на пристрої вводу символів крихт і іншого сміття, яке заважає йому нормально працювати. Чистка допоможе позбутися загрози залипання клавіш, що заощадить гроші, так як почистити клавіатуру можна і вдома.

e30e232f42932f71eed112a35bf1f172 Як чистити клавіатуру: пристосування, засоби

Пристосування для очисної процедури

Пилосос, як універсальний засіб проти пилу

Щоб ефективно очистити клавіатуру від різного сміття, пилу і дрібних крихт в домашніх умовах, досить продути її пилососом. Краще використовувати насадку з плоским кінцем. Якщо є — слід включити режим охолодження. Продаються спеціальні USB-порохотяги, якими швидко і зручно доглядати за комп’ютером. Іноді до набору додаються щітки, які спростять очищення. Пилосос легко замінити феном.

Клавіатуру можна продувати виключно холодним повітрям, інакше є ризик розплавити контакти.

Ганчірка або серветки

Якщо намотати шматок тканини на пензлик або тупий кінець ножа, то це допоможе очистити важкодоступні місця. Тканину можна замінити щільними серветками або спеціальними серветочками для екранів. Вони приберуть жирні сліди. Це швидка допомога при екстреній ситуації, наприклад, якщо на пристрій введення пролилася вода. Така проста річ, як ганчірка або серветка, в будь-який час знайдеться під рукою.

Засоби для чищення

9b0eeebe7a2de78b64e1b9cb16a8497a Як чистити клавіатуру: пристосування, засобиДля видалення залишків їжі і пилу застосовують подачу повітря під високим тиском.

У магазинах комп’ютерної техніки продають різні пристосування для догляду за пристроєм введення символів:

 • стиснене повітря для чищення ПК і ноутбуків (в балончиках);
 • вологі серветки для техніки;
 • різні очисні гелі і олівці;
 • щітки;
 • желейні ганчірки;
 • чистячий спрей (для сенсорних екранів і поверхонь).

Як правильно чистити клавіатуру?

Очищення без розбирання

Нерідко люди не доглядають за пристроями вводу символів з-за питання, як правильно зібрати клавіатуру після чищення, але не у всіх випадках забруднення варто поспішати розбирати її на дрібні деталі. Якщо чистка проводилася недавно, але в щілинах між клавішами вже видно пил, то краще скористатися методами без розбору. Якщо клавіші починають погано працювати або залипають, то варто почистити пристрій і всередині. Для очищення клавіатури рекомендується:

 • Мити клавіатуру в зібраному вигляді не можна, тому щоб прибрати верхній шар бруду, слід перевернути її і легенько постукати по столу. Можна продути феном в такому ж положенні.
 • При чищенні необхідно користуватися ганчіркою або вологою серветкою.
 • Якщо крихти заважають натискання клавіш — їх можна прибрати звичайної зубочисткою або іншим маленьким гострим предметом.
 • Можна використовувати вушні палички, змочені в спирті, щоб протерти щілини між клавішами або змахнути пил пензликом для малювання.
 • Є липкі гелі або спеціальні «лізуни», які допоможуть позбутися від жиру на клавішах і сміття між ними. Варто наліпити їх на клавіатуру, а потім різко відліпити разом з брудом.

Очищення з розбиранням

9e0af8c813c1c482f5e12bbcebc98edf Як чистити клавіатуру: пристосування, засобиПрибирання з демонтажем кнопок є найбільш ефективною, але трудомісткою.

Найчастіше поверхнева чистка не дуже допомагає, тому слід вдатися до генерального прибирання. Є кілька способів відмити клавіатуру, повністю розібравши її. Така чистка допомагає позбутися від пилу як зовні, так і всередині, щоб набирати текст стало легше і приємніше. Цей спосіб займає більше часу, але дає відмінний результат. Повна чистка допоможе клавішах швидше працювати і прослужити довше. Для очищення необхідно:

 • Зняти клавіші: взяти плоску викрутку або тупий ніж і акуратно підчепити клавішу. Потрібно бути дуже обережним, щоб не пошкодити кріплення.
 • Зібрати їх в пакет з мильною водою, зав’язати тугий вузол і гарненько потрясти.
 • Саму клавіатуру протерти вологою губкою.
 • Залишити клавіші сохнути або використовувати фен.
 • Зібрати пристосування назад.
 • Перед розбором клавіатури спочатку слід сфотографувати її, щоб потім зібрати правильно.

  Висновок

  Є дуже багато способів і варіантів очистити пристрій введення символів від бруду і пилу. Засіб для чищення клавіатури можна знайти як вдома, так і в комп’ютерних магазинах. Проводити очищення можна з розбором і без розбору. З часу очисна процедура займає різний час, в залежності від способу і очікуваного результату. Кращий варіант — просто регулярно доглядати за своїм комп’ютером і приділяти йому більше уваги.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради