Люди з блакитними очима і темним волоссям – рідкість чи звичайне явище?

Поєднання блакитних очей і темних волосся викликає інтерес і зустрічається досить рідко. Такі люди завжди привертають до себе увагу, тому що блакитні очі, зазвичай, припускають світле волосся, а темне волосся, карі очі.

Люди звикли мислити стереотипами. Все, що не відповідає певному стереотипу, викликає, як правило, захват.

А між тим, незважаючи на рідкість, це явище пояснюється досить просто.

Який кольоротип у таких людей?

lyudi s golubymi glazami i temnymi volosami – redkost ili obychnoe yavlenie Люди з блакитними очима і темним волоссям – рідкість чи звичайне явище?

Поєднання блакитних очей і темних волосся

Люди з темними (чорними) волоссям і блакитними очима володіють яскравою зовнішністю і, безсумнівно, привертають до себе увагу.

Поєднання блакитних очей і темних волосся має свій кольоротип. Згідно загальноприйнятої класифікації цветотипов, наявність блакитних очей у поєднанні з темним волоссям відповідає кольоротипом «Зима».

Загальні ознаки, характерні для цього типу:

 • бліда (холодна) або смуглява шкіра з блакитний підсвічуванням;
 • темне волосся від коричневого до чорного кольору з холодним полиском;
 • колір очей – завжди яскравий і виразний, контрастує з кольором білків і кольором волосся: карі, блакитні, сірі;
 • темні/чорні брови.

Кольоротип «Зима» в свою чергу поділяється на холодний і теплий. Каштанове волосся, карі очі і смаглява шкіра створюють більш м’який спосіб, так звану «Теплу зиму». Цей кольоротип представляють Пенелопа Крус, Єва Лонгорія.

Наявність блакитних очей, синювато-чорних волосся і блідої шкіри робить кольоротип холодніше, надаючи йому образ «Холодна зима». Представниками цього типу є Анджеліна Джолі, Кортні Кокс.

Дівчатам з блакитними очима і темним волоссям «доопрацювати» існуючий кольоротип «Зима» до досконалості можна за допомогою косметичних засобів. Для того щоб надати кольоротипу ефектності, необхідно зробити акцент на очі. Очі блакитного кольору – глибокі і чисті, асоціюються з ніжною, вразливою натурою і притягують до себе погляди оточуючих.

Поради щодо доопрацювання кольоротипу з допомогою макіяжу:

 • Шкіра. У дівчат з блакитними очима і темними (чорними) волоссям, як правило, світла шкіра. При недостатній блідості від природи бархатистість і блідість надається за допомогою тонального крему і пудри відповідних тонів. Тональний крем рекомендується використовувати в поєднанні з консилером.
 • Брови. Брови від природи ідеальної форми і темного кольору рекомендується розчісувати спеціальною щіточкою. При недостатньо яскравому кольорі брів слід використовувати пудру, тіні або туш для брів відповідного кольору, а результат закріпити фіксатором для брів. Колір брів коливається від сіро-чорного і темно-коричневого до чорного.
 • Очі. Блакитні очі можна виділити за допомогою сірих або чорних тіней. Накладати тіні на верхню і нижню повіку. Світлий тон наноситься на верхню повіку, темний додається в складку і накладається на зовнішній куточок ока. Підвести очі, можна з допомогою рідкої підводки або підводки-фломастера. Форма стрілок варіюється залежно від розрізу очей і види макіяжу (денний/вечірній). Для додання більш ніжного образу можна навести вугільну стрілку, не містить чітких обрисів. Вона ефектно підкреслить блакить очей.

Скориговані брови, грамотно виділені блакитні очі на фоні блідої шкіри і темних (чорних) волосся виглядають ефектно і повністю відповідають кольоротипом «Зима».

Ефектно підкреслюють індивідуальність блакитних очей і темних волосся певні кольори гардеробу:

 • Основний колір – чорний. Ефектно виглядає в поєднанні з білим низом або комбінованими деталями.
 • Ультрамарин підкреслить колір і глибину очей.
 • Смарагдовий колір здатний надати блакитним очам зеленуватий відтінок.
 • Гіркий шоколад надає кольоротипу солідності і благородства.
 • Лимонно-жовтий ефектно виділить деталі гардеробу (хустку, краватку, ремінь).
 • Ліловий освіжає і додає романтики.

lyudi s golubymi glazami i temnymi volosami – redkost ili obychnoe yavlenie 1 Люди з блакитними очима і темним волоссям – рідкість чи звичайне явище?

Кольоротип «Зима»

Кольоротип «Зима» останнім часом набуває широкої популярності. Грамотне поєднання макіяжу і деталей гардеробу ще більше підкреслять індивідуальність власниці блакитних очей і темного волосся. На зміну натуральному блонду найпочесніше місце стали займати брюнетки. Незвичайне поєднання викликає захоплення як з боку чоловіків, так і з боку жінок і асоціюється в першу чергу з красою.

Крім того, існує думка, що люди з темними (чорними) волоссям володіють неабиякими розумовими здібностями. Це посприяло чудесного перетворення блондинок і русявих з блакитними очима у шатенок і брюнеток. Загальний відсоток дівчат і жінок з такими зовнішніми ознаками, завдяки старанням салонів краси, значно зріс. Однак не варто забувати про те, що натуральний кольоротип «Зима» з блакитними очима і темними (чорними) волоссям — явище все ж рідкісне.

Як підібрати відтінок темного волосся і блакитних очей?

Темний колір волосся – гарний і шляхетний. Палітра відтінків для будь-якого кольору волосся велика. Для темного кольору: від горіхового до чорного. До блакитним очам ідеально підійдуть холодні відтінки. Вони підкреслять глибину і яскравість погляду, ефектно виділять світлі очі, а також відтінятимуть блідість шкіри.

Самим доступним кольором для фарбування волосся є синювато-чорний. Щоб отримати такий колір волосся, необов’язково звертатися до перукаря. Домогтися чорного кольору з холодним синім відливом можна в домашніх умовах, купивши завчасно фарбу в косметичному магазині.

Палітру кольорів для «домашнього» салону можна доповнити махагоном, баклажаном.

Більш складні кольори для темного волосся, наприклад, холодні буряковий, шоколадний, сливовий, попелястий коричневий, попелястий темно-русявий, баклажанно-сливовий краще створювати в салоні з майстром, так як таке фарбування проводиться в кілька етапів професійними засобами.

Сюди ж можна віднести дуже популярні зараз техніки фарбування: омбре, балаяж, шатуш, розтяжка кольору, колорування. Крім того, майстер-професіонал підкаже, який саме відтінок або яка конкретно техніка фарбування з урахуванням глибини кольору очей буде виглядати більш ефектно.

Блакитні очі, темне волосся — біологічний шедевр або потворність?

Не слід плутати біологічне потворність з потворністю фізіологічним. Під фізіологічним потворністю, як правило, розуміються стійкі (невиліковні) порушення взаємодії окремих частин організму, отриманих при народженні. Такі явища відомі всім і не потребують докладному описі.

lyudi s golubymi glazami i temnymi volosami – redkost ili obychnoe yavlenie 2 Люди з блакитними очима і темним волоссям – рідкість чи звичайне явище?

Неправильне розподіл меланіну в організмі

Порушення правильного розподілу в організмі пігментів, наприклад, що відповідають за колір очей, колір шкіри і колір волосся, відносяться до біологічного каліцтву. Під біологічним потворністю розуміється неправильне розподіл меланіну в організмі з урахуванням існуючої мутації в гені. Зокрема, велика кількість еумеланіна, забезпечує темний колір волосся. Простою мовою кажучи, люди з блакитними очима не повинні мати темних (чорних) волосся, тим більше смаглявої шкіри.

Більшість новонароджених мають темне (чорне) волосся і блакитні очі. Це пояснюється неостаточним розподілом меланіну в організмі малюка. Практично у всіх випадках з плином часу блакитні очі перетворюються в карі. Це говорить про завершення процесу розподілу меланіну. Рідкісний відсоток новонароджених зберігає світлі очі і темні (чорні) волосся на все життя.

Біологічні каліцтва такого характеру абсолютно безпечні і нешкідливі для організму людини. Мало того, таке біологічне потворність більше походить на біологічний шедевр. Поєднання таких зовнішніх ознак говорить про наявність краси і розуму. Але біологічний шедевр полягає скоріше не в красі, а в рідкості такого природного явища.

Національна приналежність поєднання блакитних очей і темних волосся

Знаючи причину появи такого рідкісного поєднання зовнішніх ознак у людини як блакитні очі і темне (чорне) волосся, легко припустити, що власники такої зовнішності можуть з’явитися у представників абсолютно будь-якої національності. Незалежно від кліматичних умов, географічного положення, генетичних схильностей та інших особливостей і умов проживання.

Проте, багато вчених і філософи (расова теорія Гюнтера), проводячи дослідження на цю тему, прийшли до висновку, що колір очей і волосся є, швидше, показником національної приналежності, а територіально-географічною.

Іншими словами, колір очей, волосся і шкіри залежить від місця проживання по відношенню до частин світла.

Люди з блакитними очима і темним (чорним) кольором волосся відносяться до:

 • Нордичному типу.

Характеризується відтінком волосся від світлого до темно-каштанових, блакитними/сірими очима. Прийнято вважати, що основний відсоток людей з блакитними очима і темними (чорними) волоссям є жителями Німеччини, Голландії, Латвії, Скандинавії, північно-західній Росії, північній Польщі, східної Англії.

 • Східно-балтійського типу.

Характеризується відтінком волосся сіро-коричневого кольору і сірими/блакитними очима. До даного типу відносять жителів північних фіно-угорських, східнослов’янських і прибалтійських країн.

Беручи до уваги прямий зв’язок зовнішніх ознак і характеру не можна не помітити властивості вдачі, якими наділені люди з блакитними очима і темними (чорними) волоссям. Це, як правило, гостинні, витримані люди з добре розвиненою уявою. В той же час їм притаманні такі риси, як розсудливість, справедливість, ощадливість, передбачливість. Прийнято вважати, що такі люди досягають успіху по розумовим здібностям.

Поєднання блакитних очей і темних (чорних) волосся сьогодні – віяння моди. Вправні майстри різних салонів краси значно підвищили відсоток жіночого населення з такими зовнішніми даними. Незвичайне поєднання сьогодні вже не рідкість. Але моді властиво змінюватися. Лише природа буде продовжувати і далі створювати подібні біологічні шедеври і радувати око обивателя.

Цікаве відео про використання в макіяжі нетрадиційних яскравих тіней:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради