Томат мініатюрний Японський карлик: особливості, опис, відгуки

Японський Сорт карлик — предмет полювання вітчизняних садівників. Томат східної селекції цінується за скоростиглість, компактність на грядці і високий товарний вигляд плодів. Дізнайтеся більше про його описі та характеристиках.

tomat miniatyurnyjj yaponskijj karlik: osobennosti, opisanie, otzyvy8 Томат мініатюрний Японський карлик: особливості, опис, відгуки

Опис сорту, зовнішній вигляд

Томат Японський карлик в РФ привозять з Казахстану. Але там розташована тільки компанія-фасувальник, а не оригінатор. Також його насіння поширюють томатоводы-любителі. У РФ томат не сертифікований і не включений в Держреєстр.

Увага! Культура спеціалізована для висадки у відкритий грунт. Вона добре справляється з наслідками похмурої погоди і літніх температурних коливань.

Кущ відносять до штамбовым. Листя дрібні, в невеликій кількості. Перше суцвіття формується над 6-7-м листком. У період плодоношення рослина густо покривають дрібні яскраво-червоні плоди (див. фото). Вони зібрані в кисті по 4-5 шт.

Помідори вирівняні за розміром, достигають дружно. Шкірочка міцна. Стінки плоду середньої товщини. М’якоть соковита. Сам томат красивий у розрізі.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий (85-95 днів) Детермінанти-нантный (до 50 см) Універсальний Для відкритого ґрунту 55-70 12-13 Червоний, сферичний, гладкий, 4 гнізда

Дані про переваги та недоліки

Сорт вирізняється своєю мініатюрністю. Кущ займає мінімум місця на грядці. Його вирощують у горщиках, великих горщиках і іншій тарі, в тому числі в домашніх умовах. Затінення не порушує розвитку рослини.

Ще про позитивні характеристики культури:

 • Добротний для скоростиглих сортів смак. У ньому поєднуються кислинка і неабияка порція солодощі. Томат підходить для будь-яких рецептів: свіжих або консервованих. Також його використовують для соусів, паст або соків.
 • Імунна стійкість. До багатьох збудників томат несприйнятливий генетично, а фітофтори не боїться-за раннього плодоношення.
 • Міцність стебла. Сорт вирощують без підв’язки.
 • Доступність самостійної посадки. Насіння в плодах багато. При правильному зборі і зберіганні їх схожість досить висока.
 • Адаптація до скромної площі живлення. Універсальність способів вирощування. Крім відкритої грядки в саду томат успішно культивують у горшечном варіанті, а також в теплицях і парниках. Врожайність залишається приблизно такою ж.
 • Якісні плоди. Вони міцні, лежкі і транспортабельні.
 • Зверніть увагу на мінуси:

  • рослині бажано особливим способом провести пасинкування;
  • по досягненні найвищої точки кущ слід вершковать;
  • врожайність у томата середня, падає з-за негативних погодних факторів: посухи або переливу.

  tomat miniatyurnyjj yaponskijj karlik: osobennosti, opisanie, otzyvy9 Томат мініатюрний Японський карлик: особливості, опис, відгуки

  Особливості агротехніки сорту, відгуки садівників-любителів

  Томат вирощують розсадою або прямий посадкою в грунт. У першому випадку проводите посів насіння за 55-60 днів до перенесення паростків на постійне місце. На грядці розташовуйте 5 кущів. Хоча деякі фахівці припускають посадку 6-9 рослин на такій же площі. Відразу в грунт насіння висаджують після минования ризику заморозків.

  Дачниця Наталія у своєму відеоблозі показала грядку з Японським карликом. Томат їй сподобався компактністю і стійкістю до хвороб. Але врожайність виявилася нижче заявленого — 1-1,5 кг з куща. Жінка не пасынковала рослини. Відростки розвивалися повільно і майже не плодоносили.

  Увага! Селекціонери вважають такий підхід помилковим. Томат потрібно пасинкувати. Видаляйте всі до першої квітучої кисті. Особливо важливо прибрати поросль у підстави стебла.

  Садівник Федір у своєму відзиві зазначив ідеальну для консервації структуру, розмір і смак помідорів. Досвідчена городниця Зінаїда (Підмосков’я) розповіла, що з томату можна отримувати врожай і в холодну пору року. У кімнатному варіанті сорт дає повноцінні врожаї.

  Томат Японський карлик підходить для різних завдань. У нього не рекордна врожайність, зате смачні і цікаві за своїми характеристиками плоди.

  Японський карлик: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради