Помідори-персики Загадка природи: особливості сорту, опис агротехніки, відгуки про томаті

Загадка природи — сорт рожевих томатів для приватних фермерських господарств. Це середньостиглий кущ індетермінантний, придатний для вирощування в більшості регіонів РФ. Ознайомтесь детальніше з особливостями і описом цього сорту, а також думками овочівників-аматорів про нього.

pomidory persiki zagadka prirody: osobennosti sorta, opisanie agrotekhniki, otzyvy o tomate119 Помідори персики Загадка природи: особливості сорту, опис агротехніки, відгуки про томаті

 

Опис сорту. Важливі характеристики

Загадка природи внесений в селекційний Держреєстру в 2008 р. Високоросла рослина досягає 2 м. Його вирощують у відкритому типі грунті та в теплицях без опалення. В обох випадках сорт демонструє хорошу врожайність — більше 5 кг з куща. Лист культури звичайний, середнього розміру.

Плоди досить великі. У реєстрову анотації вказана маса 250 р. На ділі в середньому овочівники отримують томати близько 350 р. При максимально старанною агротехніки — до 700 р. М’якоть помідорів соковита і м’ясиста. Дозрівають вони через 108-111 добу. після появи сходів.

Увага! До рожевим цей томат відносять номінально. Його реальний колір — суміш червоних, рожевих і жовтих відтінків. Судіть по фото.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-стиглий Индетер-минантный Салатний Для відкритого грунту і парниках 250-260 16-17 Рожева Плоськоокруглая ребриста форма, гнізд більше 6

Досвід вирощування томатів: переваги та недоліки

Загадка природи — добротний сорт для власників приватних присадибних ділянок. У нього великі плоди і висока врожайність. Ці переваги томат демонструє в тому числі і при несприятливих умовах: коливаннях температури і вологості. Короткочасне літній похолодання не повинно нашкодити врожаю. Смак стиглих помідорів солодкий, цукровий. Кислинка практично відсутня.

Недоліки томату:

 • Ніжність оболонки і структура м’якоті не дозволяє легко перевозити плоди на великі відстані. Термін зберігання томату теж порівняно невисокий.
 • Смачніше всього помідори в салатах. Для переробки в соуси вони теж згодяться. А ось закрити томати в банки не вийде з-за розміру.
 • Кущ в обов’язковому порядку піддається формуванню. Також потрібно регулярно прочищати його від пасинків.
 • Томат потребує підв’язці і контроль її міцності протягом дозрівання плодів.
 • Стійкість до помідорним хвороб у сорту середня. Необхідний стандартний набір профілактичних заходів. Радимо дізнатися детальніше про те, яким хвороб схильні томати, як боротися з проблемою.
 • pomidory persiki zagadka prirody: osobennosti sorta, opisanie agrotekhniki, otzyvy o tomate120 Помідори персики Загадка природи: особливості сорту, опис агротехніки, відгуки про томаті

  Особливості агротехніки сорту

  Цей помідорний сорт вирощують розсадою. Посадку насіння проводите за 60-65 діб. до переміщення саджанців в грунт саду. На 1 кв. м. висаджуйте 3-4 куща. Відразу продумайте опору, найкраще — шпалери. Підв’язку до них робіть по мірі росту, щоб у підсумку підв’язаною виявилася кожна кисть. Томат добре реагує на підживлення мінеральними добривами.

  Рада. Сформуйте кущ 1-2 стебла. Практика показує: це прямий шлях до максимальної врожайності.

  Відгуки практикуючих садівників

  На тематичних форумах чимало позитивних відгуків про даний томаті. Галина з Омська отримала хороший урожай в теплиці. Всі характеристики від селекціонерів підтвердилися, а розмір плодів перевершив норму. Окремі помідори важили майже 1 кг.

  Сортові томати позбавлені характерною кислинки. Їх солодкість нагадує персикову. Про це пише Юлія. Відвідувач тематичного форуму Олена Коваль з Харківської обл. на відкритій ділянці отримала овочі вагою 250-350 р. Висота батоги досягала 1,6 м. Смакові якості на думку жінки виявилися відмінними.

  pomidory persiki zagadka prirody: osobennosti sorta, opisanie agrotekhniki, otzyvy o tomate121 Помідори персики Загадка природи: особливості сорту, опис агротехніки, відгуки про томаті

  У Вікторії з Ростовської обл. томатна грядка під відкритим небом заразилися фітофторозом. Плоди постраждати не встигли. Помідори в теплиці не захворіли. Про схильності фітофтори згадують і інші користувачі інтернет-спільнот. У багатьох частково страждає врожайність. Незважаючи на це, багато садівники-любителі з регіонів з кардинально різними погодними умовами включають сорт в список кращих помідорних різновидів.

  Томат дає якісні плоди в умілих руках. Щоб отримати максимальний урожай, потрібно правильно формувати, вчасно пасинкувати кущ і проводити профілактику хвороб.

  Сорт Загадка природи: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради