Прикмети про ножиці: до чого падають, можна дарувати, їх втрата чи поломка

Гострі предмети — один з основних атрибутів в ритуалах темної магії. Привороти, закоти, псування: все це часто не обходиться без ножиць. Багато побутові прикмети пов’язані з ними. Наші пращури звертали увагу, якщо ножиці впали або зламалися, і цим пояснювали різні життєві події.

3d23c29da5f4e7a52ae6d4b2606e84aa Прикмети про ножиці: до чого падають, можна дарувати, їх втрата чи поломка

У чому містика ножиць

Здавна ріжучі інструменти були ритуальними предметами. Ножицями розрізали нитку долі, відтяли життя, пуповину. Навіть джерело жіночої сили — волосся — вкорочували цим інструментом. Вважалося, що з його допомогою можна «відокремити» від людини що завгодно: удачу, хвороба, проблеми, коханого. Тобто ножиці могли як дарувати благо, так і завдавати шкоди.

Люди боялися відрізати удачу і розгнівати темні сутності, тому оточили ножиці безліччю забобонів і зверталися з ними вкрай обережно. Дітям заборонялося грати або розмахувати інструментом. Якщо маленька дитина протыкал очі на фотографії, то зображеному людині загрожувала швидка смерть або тяжка хвороба.

Впустивши виріб, можна самостійно піднімати його. Це віщує нежданих гостей, а за самим негативним прикметами травму, сильний хвороба або смерть. Якщо все ж потрібно підняти впала штучку самому, то на неї наступають ногою і тільки потім беруть в руки. Щоб нейтралізувати поганий знак, з силою труть про долоню, поки метал не нагріється.

Розрізати полотно ікони ножицями вважається найстрашнішим гріхом, сам предмет топили у святому джерелі.

Поширені забобони

Найбільш відомі прикмети про ножиці мають негативну трактування:

 • Випали з рук — вибила нечиста сила.
 • Порізатися — чекає біда.
 • Почорнів метал — хтось надав негативний магічний вплив.
 • Подарувати другу — розрізати дружбу.
 • Для кравців не було прикмети страшніше, ніж впали гострі предмети. Це означало, що скоро їм доведеться кроїти жалобні шати для близьких людей.
 • Випали з рук і уткнулися вістрям в підлогу, значить, скоро в оселі прийде смерть.
 • Кидати в будинку коханки — до розлучення в її родині. Якщо над подружнім ложем — до зради.

Маги воліють вироби з срібла, сталі або заліза. Заточують самостійно, налаштовуючись на роботу з потойбічною силою. Брати ножиці з рук, особливо від незнайомої людини, потрібно за ручки. Це робиться не лише з міркувань безпеки, але й щоб запобігти магічний вплив. Чаклуни передають виріб вістрям вперед. Варто людині взятися за метал, як прокляття або наговір вступлять в силу.

3c4325cdd9f5a1fa73218b9380e3e877 Прикмети про ножиці: до чого падають, можна дарувати, їх втрата чи поломка

До чого падають ножиці на підлогу

Якщо ножиці впали на підлогу, це віщує непроханих гостей. Господиня повинна приготувати частування до їх приходу і прибрати будинок. Коли гості не бажані, хочеться провести час в тиші і самоті, то зімкнутими лезами стукають по підлозі і читають наговір: «сиди Вдома, нікуди не ходи».

Ножиці, що впали з кухонного столу, говорять про швидкі фінансові труднощі. Доведеться економити на їжі або позбавити себе улюблених продуктів з причини хвороби. За прикметою, якщо інструмент випав з сумки, це до можливої крадіжки. Ножиці падають з рук рукодільниці до обману близького друга або родича.

Що означає поломка

Тлумачення прикмети залежить від виду несправності і пошкодження. Зламалися ножиці, значить, чекати господаря поганих новин. Відламалася ручка — до серйозної втрати, яка змінить порядок речей. Найнебезпечніше, коли інструмент ламається в руках. Згідно з повір’ям, це віщує:

 • розчарування і смуток;
 • погані новини;
 • хвороба близької людини;
 • нещасливе дозвіл справ.

Якщо інструмент впав і розвалився на дві частини, то прикмети обіцяють біду і розчарування. Заповітна мрія не здійсниться, не варто витрачати на неї час. Лезо тріскається до обману і брехні від чоловіка або коханого.

Знахідка

Насторожене ставлення до предмета складалося не на порожньому місці. Адже ножиці, задіяні в магічних обрядах, після ритуалу викидали. Але не всі прикмети віщують недобрі новини. Багато залежить від місця і стану знахідки:

 1. Інструмент, здатний відрізати біди і небажаних людей, може передвіщати смерть і хвороби, відсікти щастя. Чужі ножиці не рекомендується навіть чіпати руками. Якщо вони були знайдені в оселі, слід винести з дому.
 2. Побачити забуті минулим власником інструменти — до хворобливої прихильності до людини, яка вже є в оточенні.
 3. Знайти ножиці новими — до набуття любові, але піднімати їх необов’язково. Блискуча срібляста штучка віщує удачу, тільки якщо не спрямована вістрям.
 4. Тупі ножиці — до безпроблемного життя, де не буде «гострих кутів». У людини не буде травмуючих або хворобливих відносин, важких переживань і виснажливого відчуття провини.
 5. Почорнілий інструмент, знайдений на кладовищі або перехресті, накликає смерть і лихо, якщо до нього доторкнутися. До такого предмета не можна підходити і тим більше брати його руками. Це дозволить залишатися подалі від неприємностей і негативного магічного впливу.

59f87e0c43717fed515560850c83f187 Прикмети про ножиці: до чого падають, можна дарувати, їх втрата чи поломка

Пропажа

Безслідне зникнення не обіцяє нічого доброго. Коли ножиці зникають, це провісник появи нав’язливого шанувальника, який не прийме відмови. Якщо через кілька днів після зникнення пропонують ділову угоду, то від неї краще відмовитися.

Якщо втратити ножиці будинку, варто готуватися до нового повороту в житті, не завжди сприятливому. Якщо предмет загубився у подружжя, це говорить про швидкої і довгоочікуваної вагітності. Пропадають половини ножиць — варто задуматися про сумісність із чоловіком.

Різати ножицями повітря

Небезпечне дитяча розвага, яке батьки припиняють ще в ранньому віці. Але і дорослій людині інколи в голову приходять такі думки. Якщо захотілося клацати, то це говорить про підсвідомому прагненні розірвати старі зв’язки.

Ножицями не можна розмахувати і різати в повітрі, можна сильно розлютити нешкідливі сутності, які є в кожному будинку, і звернути їхню силу проти себе. Така поведінка призводить до втрати грошей і притягує біди в сім’ю.

Встромилися в підлогу

Страшне знамення, якого бояться і досвідчені маги, і прості обивателі. Стара прикмета віщує смерть близької людини. Якщо падаючі ножиці встромляються в підлогу у кравця, значить, майстер буде шити обряд для поховання або траурні одягу.

Витягувати такий інструмент потрібно тільки захищеними руками. Якщо при цьому людина порізався, то це говорить про швидкої хвороби, яку буде вкрай важко вилікувати. Після виймання інструмент зламався — у сім’ї буде зрада. Хороших новин чекати не доводиться.

Чому не можна дарувати ножиці

Ріжучий інструмент може бути корисним в господарстві і стане ідеальним подарунком для рукодільниці, швачки, кухаря або дизайнера. Але за прикметами так робити не варто. На день народження, новосілля заборонено дарувати подібні предмети. За прикметами вважається, що дарує «урізає життя» імениннику. Перш ніж віддати подарунок, важливо взяти у обдаровуваного хоча б карбованець.

Один із способів обдурити погана ознака — подарувати річ за копієчку, щоб уникнути негативних наслідків. Ні в якому разі не можна дарувати таким інструментом вагітну. Це загрожує викиднем, болісними і важкими пологами. Можна дарувати ножиці тільки в обмін на гроші.

Власний подарований інструмент символізує передачу своєї долі іншій людині. Можна зіпсувати два життя. Краще підібрати інший презент, а не спокушати долю.

d7ee8c9f6d773385d17e42232177417d Прикмети про ножиці: до чого падають, можна дарувати, їх втрата чи поломка

Як нейтралізувати погані прикмети

Можна убезпечити себе від поганих знаків і забобонів:

 • Знайдені інструменти — не піднімати, якими б гарними вони не були. Щоб попередити біду, можна просто не підходити до предмета.
 • Не використовувати чужі вироби, намагатися не брати в руки без крайньої необхідності.
 • Дарувати такий інструмент не рекомендується. А якщо людина зважився, то повинен «продати» його за рубль. Це нейтралізує негативну ознаку.
 • Якщо вручили подарунок, але грошей не віддали, то потрібно освятити інструмент в церкві або вимити в святій воді.
 • Щоб не взяти чиюсь біль або навмисне чаклунство, не приймати ножиці з чужих рук вістрям до себе. Попросити співрозмовника самому взятися за лезо і прийняти за ручки.
 • Уникнути негативних наслідків після падіння штучки можна простим способом — попросити підняти когось іншого і не торкатися інструменту протягом трьох діб.

Ножиці оточені магією і прикметами. Велика частина ознак має негативне забарвлення. Краще не піднімати знайдений інструмент, не дарувати його і не використовувати зламаний. Поводитися з ножицями слід обережно, не кидати, класти в місцях, звідки вони не зможуть впасти.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради