Штори в стилі кантрі: облаштування інтер’єру заміського будинку, сільська романтика

Стильовий напрям кантрі сьогодні є синонімом словосполучення «сільська романтика». Даний тип дизайну відрізняється простотою, легкістю і вишуканістю. Інтер’єр сільського будинку неможливо уявити без яскравої, прикрашеного вишивкою текстилю. Штори в стилі кантрі можна придбати в магазині або виготовити самостійно.

f5ff6fe07ad51b4124c3d896200e98b1 Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Особливості стилю кантрі

Незважаючи на велику різноманітність напрямків сільської стилістики, кантрі має свої визначені риси, які не залежать від колірних переваг і традицій тієї чи іншої країни. Не вітається використання предметів з пластику, лінолеуму, синтетичних тканин і блискучих металевих поверхонь.

Особливості стилю кантрі полягають у наступному:

 1. Природна колірна гамма: різні відтінки зеленого, коричневого, золотистого.
 2. Непомітна оздоблення кімнат: однотонне фарбування стін та підлоги, використання простої дерев’яної меблів грубої обробки.
 3. Велика кількість виробів з тканини: скатертини, серветки, подушки, покривала і, звичайно, легкі і світлі фіранки.
 4. Використання в обробці натуральних матеріалів: льон, бавовна, деревина, декор з кованого заліза.
 5. Наявність виробів та аксесуарів ручної роботи.

Зовсім не обов’язково оформляти приміщення тільки в одному стилі: можна поєднувати колорит різних країн, такий дизайн носить назву этнокантри.

5cee28f468f705ad0400ae1cdbbd81d2 Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Переваги штор-кантрі

Незаперечною перевагою сільського побуту є наявність обробки і предметів з натуральних матеріалів. Це перешкоджає розвитку різних хвороб і допомагає зняти стрес. Важлива роль в облаштуванні затишного та екологічного житла відводиться текстилю.

Прикраса будинку шторами в стилі кантрі має кілька переваг:

 • бавовняні і лляні тканини володіють високою якістю і міцністю;
 • спокійні, приємні оку відтінки;
 • простота крою та оригінальність оздоблення.

Занадто пишні, важкі і розкішні портьєри зіпсують обстановку, тому на них зупиняти вибір не слід.

0abb23087e5a734be48981853b5b7b36 Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Види тканин для штор

Текстиль для фіранок слід підбирати таким чином, щоб тканини були легкими і складалися з природних волокон.

Кожен може вибрати матеріал за смаком:

 • льон — дуже популярний варіант, добре пропускає сонячне світло і повітря, може довго не зношуватися і зберігати первозданний вигляд;
 • бавовна — легкий і приємний на дотик матеріал, допоможе зробити кімнату світлою і просторою;
 • органза — тонка прозора тканина, може бути блискучою, так і матовою;
 • мішковина — міцна, грубувата на вигляд тканину, чудово підкреслить простоту сільського будинку;
 • ситець — відрізняється різноманіттям відтінків і малюнка.

Недолік деяких натуральних тканин полягає в тому, що вони швидко вигоряють на сонці, а при пранні або пошитті відбувається їх усадка. Тому допускається заміна природного матеріалу більш зносостійким штучним аналогом.

eca81b50e525f743cbae03306b312b99 Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Колірна палітра

Початок зростання популярності сільського напрями в дизайні припало на перші десятиліття 20-го століття. Кантрі підкорив серця жителів багатьох країн і придбав характерні риси, в залежності від національної приналежності господарів будинку.

3158800b807b0fac91986df5f1dca001 Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Англійська кантрі

Характеризується великою кількістю і різноманітністю текстилю: численні пледи, покривала, ткані килимки. Відмінною рисою англійської традиції є штори, виконані в техніці «печворк». Це виріб складається з різнокольорових клаптів яскравою і строкатою забарвлення.

Колірна гамма, що застосовується в оформленні англійського інтер’єру, переважно включає пастельні тони, рожевий і зелений, відтінки коричневого і сірого.

75647a1714ef4c71b43a28d6abb4b27a Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Американський

Відрізняється наявністю простий, масивних меблів зі шкіряною оббивкою і вставками з кованого заліза. Стеля прикрашається дерев’яними балками, стіни оформляються природним каменем. Доповнити американський кантрі допоможе камін цегляної кладки.

Предмети текстилю виготовляються з грубих тканин, а фіранки, аналогічно англійському стилю, виконуються з тканини в техніці «печворк». Американський інтер’єр оформляється у природних приглушених тонах.

Використовуються кольори:

 • чорний;
 • коричневий;
 • бурий;
 • бежевий;
 • сірий;
 • білий.

f289a9cd3d789e3c3018577ad59cacbd Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Російська

У традиційній російській хаті стеля, стіни, меблі та інші предмети складаються з натурального дерева. Найважливішою деталлю є російська піч, оздоблена камінням або кахлями. Колірне рішення відповідає обстановці: присутні всі відтінки деревини, білі, чорні, сірі тони.

Для російської стилістики характерні яскраві акценти:

 • розписна посуд;
 • яскравий текстиль;
 • використання техніки хохломской розпису;
 • гжель.

575045c1857f949cf6a114b47508bd18 Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Французька

Французький кантрі, який отримав назву прованс, ввібрав в себе життєрадісність і свіжість південних французьких плантацій. Інтер’єр оформляється у світлих тонах. Меблі витончена, часто штучно зістарена.

В якості декору і аксесуарів використовуються:

 • фарфорові предмети;
 • свічки;
 • квіти лаванди.

Вікна прикрашаються легкими фіранками з рюшами і воланами. Малюнки та візерунки на шторах виконані переважно в рослинної тематики. Колірне оформлення диктується природними відтінками, характерними для французької провінції: білі, пісочні, пастельні, ніжно-зелені, бузкові.

5d0141b00fc264d1831a72fde767411d Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Моделі штор в стилі кантрі і візерунки

Моделі сільських фіранок відрізняються різноманітністю і дизайном. Вони можуть являти собою як прості полотна, так і складні конструкції з ламбрекенами і підхватами.

Види штор:

 1. Моделі з підхватами фіксують положення фіранок і служать їх прикрасою.
 2. Штори-кафе — проста модель, що являє собою горизонтально натягнуте полотно, прикріплене до перекладини.
 3. Полотна з ламбрекенами, тобто оборкою, що розташовується у верхній частині фіранок, частково або повністю приховує карниз.

Тематику візерунків для моделей диктує сама сільська природа. Орнамент може представляти собою дрібні квіточки, фрукти, овочі, гілки дерев. Однак крім рослинної стилістики може використовуватися геометричний візерунок: велика або дрібна клітка, смужки, кола, дрібний горошок.

Раніше замість карниза використовували звичайні мотузки. Зараз поперечина може представляти собою красиве виріб з дерева або металу. Вішати фіранки можна єдиним полотном або розміщувати ламбрекен окремо.

631284f4e8bc0136a448443c1cc2c6a7 Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Різновиди штор по конструктивним особливостям

Незважаючи на простоту сільських фіранок, існує досить багато різновидів.

Римські

Перші римські штори представляли собою полотна, прикріплені до кілець, крізь які просували стрічки для регулювання довжини. У сучасних моделей більш зручний механізм підйому, але в іншому вони мало відрізняються від своїх прабатьків. Завдяки регулюванню довжини можна за допомогою піднімання або опускання полотна змінювати ступінь освітленості кімнати.

744a932fd88a4d7322c62f3f1b9638e4 Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Рулонні

Компактний і простий варіант. Штори являють собою звичайне прямокутне полотно, зворотна й лицева сторони якого можуть бути виконані з різних тканин, роблячи модель оригінальної. З-за простоти форми і невеликого розміру рулонні штори рідко використовуються в якості основного акценту в приміщенні.

8ef7576f779290762be220fe06e84ce2 Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Штори-кафе

Даний варіант складається з однієї, двох або рідше кількох коротких фіранок. Вони кріпляться до карниза, розташованого в нижній половині або в середині вікна. Найчастіше така конструкція виглядає неповноцінною, тому штори-кафе комбінують з ламбрекенами. Такий вид штор як не можна краще підходить для стилю кантрі.

dbb99d7bebbbc067a220a9463601e4e7 Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Японські

Це прості прямокутні полотна однорідної забарвлення. По довжині можуть бути як до підлоги, так і досягати тільки середини вікна. Завдяки своєму минималистичному дизайну дана модель підійде для стилю хай-тек, однак її можна вписати і в кантрі, підібравши тканина з дрібним або геометричним візерунком.

Японські гардини складаються з декількох полотен, управляти завдовжки яких можна за допомогою шнура. Нещодавно був винайдений спеціальний пульт, який здатний регулювати довжину фіранок автоматично.

1708231c09e22216df1a2f5b86721a06 Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Штори-серпанок

Інша назва цього різновиду — штори-нитки. Таку назву вони отримали завдяки своїй особливій конструкції, що складається з безлічі тонких мотузок.

Самі нитки можуть бути не тільки тканими, але і складатися з бісеру, стеклярусу, паєток та інших дрібних блискучих деталей, завдяки яким сонячне світло, заломлюючись, осяває приміщення красивими грайливими променями.

d707dbc37b93dd4d5ed9643b548c68cb Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Жалюзі

Останнім часом популярність жалюзі швидко зростає. Їх застосовують в квартирах, заміських будинках, школах, лікарнях. Розрізняють горизонтальні і вертикальні варіанти. Переваги жалюзі полягає в тому, що вони не вигоряють на сонці, стійкі до вологи і перепадів температур.

Для того, щоб вдало вписати жалюзі в стиль кантрі, слід комбінувати їх з класичними шторами, мають підхоплення і ламбрекени.

11c8bf1d44a8863c74abd841fbb90d19 Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Тюль

Прозорі і тонкі тюлеві фіранки чудово підійдуть для світлого, просторого приміщення. Тюль може бути білим, представленим у вигляді сітки, оздобленим вишивкою або візерунком у смужку, мати структуру павутинки, виткану з переплетення шовкових і штучних ниток.

Декорувати вікна можна за допомогою одних тюлевих фіранок, а також комбінувати їх з портьєрами, які повинні або контрастувати з тонкою тканиною, або доповнювати її.

a2578114c50334234123c99567de5fbb Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Вибір штор для різних кімнат

Стиль кантрі відмінно виглядає як в міській квартирі, так і в інтер’єрі заміського будинку. Незважаючи на загальні риси цього напряму, при оформленні кожного приміщення є свої нюанси. Кімнати повинні виглядати гармонійно, відповідати сільського колориту. При цьому чимала роль відводиться саме фіранкам.

Особливості фіранок для різних кімнат:

 1. Вітальня. Для просторого приміщення вибираються штори світлих нейтральних тонів в клітку, смужку або прикрашені рослинним орнаментом. Самі полотна можна прикрасити ламбрекенами або рюшами.
 2. Спальня. В якості матеріалу використовуються натуральні тканини: льон, ситець, бавовна. Колір і візерунок слід підбирати, орієнтуючись на оформлення інших елементів текстилю: подушок, ковдр і покривал. Це допоможе створити гармонійну обстановку.
 3. Кухня. Для кухонного приміщення підходять короткі полотна, які дозволяють використовувати підвіконня в якості додаткової полиці. Матеріал гардин повинен поєднуватися з іншим текстилем: скатертиною, чохлами на стільцях, серветками. А розписна посуд або візерунок на кухонній плитці можуть зіграти роль завершальній нотки в інтер’єрі.
 4. Дитяча. Кімната оформляється в світлих тонах, темні кольори не рекомендується використовувати. Фіранки вибираються з яскравим і веселим малюнком, а в якості прикрас застосовуються рюші або оборки.

Залежно від тону і кольору штор можна візуально розширити приміщення або зробити його більш затишним.

19c4bedc834483405ba5893ec7fb23ac Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Як зшити штори-кантрі своїми руками

У самостійному виготовленні фіранок особливих труднощів немає. Навпаки, саморобні вироби можна створити в повній відповідності зі своїми смаками та вимогами, втіливши найсміливіші бажання і мрії.

Довжина майбутнього виробу розраховується наступним чином: до відстані від верхньої точки полотна (карниз) до нижньої (підвіконня або опалювальна батарея) додається 6 сантиметрів для нижнього підгину + 3 сантиметри для верхнього підвороту. Ширина обчислюється шляхом множення довжини карниза на 1,5 (у разі інтенсивної драпірування — на 2), потім додається 4 сантиметри на бічні підгину.

618489d87e39915b90a7938279eae9a9 Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Покрокова інструкція по виготовленню

На швейній машинці слід встановити режим довжиною рядка (4-6 мм).

5868e01a1a4bbfb259bafcbb5db6670f Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Верхній край полотна підгинається на 6 сантиметрів, потім приметывается.

49a1ef8c6fdbb4b7e8d87f5429a7d67d Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

До лінії підгину пришивається шторна тасьма для декору.

69b3322fd497e73f0c00c0c26cac4f84 Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Бокові сторони також обробляються шляхом примітки і прострачивания.

00e355ab55114a5cde9ac3520ba59424 Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Аналогічно обшивається низ.

541188abe4d1cbb76a9dbc0d485b6b2b Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

Готова штора проглаживается і прикріплюється до карнизу.

059247ca6aadacf8e5b7b8f55984a88e Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

У окремих деталей, на зразок ламбрекенів і підхватів, також обробляються всі боки, після чого вони розміщуються на конструкції.

211d5898a3f25ee521b69e73217c87f9 Штори в стилі кантрі: облаштування інтерєру заміського будинку, сільська романтика

При правильному підборі забарвлення матеріалу можна створити дійсно унікальне і яскраве виріб, який буде служити прикрасою інтер’єру довгі роки.

Відео

Подивіться відео, де розповідається, як створити інтер’єр в стилі кантрі — сільська романтика.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради