Як правильно сушити пуховик після прання в домашніх умовах

Щоб правильно висушити пухову річ, її необхідно правильно прати. Тому цей процес здійснюється з використанням делікатних миючих засобів і спеціальних програм у пральних машинах.

Потрібно пам’ятати, що куртку не можна замочувати і мити в воді вище 30 градусів. В іншому випадку не вийде якісно висушити одяг.

Розберемо, як сушити пуховик після прання в домашніх умовах.

Основні правила

Для збереження речей з пір’яних наповнювачів, їм потрібна якісна правильна сушка, яка можлива тільки при дотриманні наступних правил:

 • вибір правильного місця — половина справи. Особливості приміщення для сушіння повинні включати в себе постійне циркулювання повітря і прийнятну температуру (не вище 28 градусів). Різного роду прилади опалення та обігрівачі не повинні прямо впливати на пуховик;
 • сушка пуховика повинна проходити в горизонтальному положенні, це запобіжить утворенню грудок з вологого пуху внизу куртки, після чого повернути первісний вигляд буде практично неможливо;
 • при підсиханні речі, її потрібно систематично збивати і вспушувати наповнювач, це дозволить йому рівномірно заповнити куртку і вчасно виявити грудки;
 • сушити виріб до повного висихання, скільки б воно не висихало, в іншому випадку є ризик утворення цвілі. Перевірити ступінь сухості, можна прикусивши нижню частину пуховика в кулак, якщо відчули вологість — сушку потрібно продовжити.

Де сушити пуховик

Пуховик повинен сушитися в кімнаті з хорошою циркуляцією повітряного, щоб наповнювач продувался і насичується повітрям.

Вибір ванної кімнати для цієї мети не зовсім правильний. Підвищена вологість і вентиляція повітря не сприяють правильній сушці.

У літній період річ можна винести в затінене місце на вулиці, взимку також добре виносити пуховик на вулицю, на морозі вода між пухом промерзає не даючи йому склеюватися.

Як правильно сушити пуховик після ручного прання

Після ручного прання всередині пуховика може залишатися в рази більше води, ніж після прання в машинці.

Для того, щоб більша частина води скла, куртку можна розправити над ванною, на спеціальній решітці або сушарці.

Якщо є можливість, віджати річ можна в машинці на мінімальних обертах із застосуванням спеціальних кульок. Або віджати руками, легкими сдавливающими рухами, не вдаючись до скручування вироби.

Після того, як більша частина води скла, подальша сушка повинна відбуватися в горизонтальному положенні на чистій поверхні, попередньо розправивши всі нерівності і заломи.

Ідеальним варіантом висушити пуховик після прання, це розкласти його так, щоб був доступ повітря зі всіх сторін.

Це можна реалізувати за допомогою наземної сушарки, простягнувши між двома вертикальними площинами кілька мотузок і помістивши на них куртку.

На всіх етапах сушіння, річ потрібно розминати і перевіряти на наявність ущільнених утворень, що дозволить їй добре просихати, а наповнювача не задихатися.

«Масаж» потрібно проводити і з внутрішнього і з зовнішнього боку, приділяючи підвищену увагу областям швів, коміру, подолу та рукавів.

Кілька разів в день пуховик потрібно струшувати для рівномірності розподілу наповнювача.

Не повне висихання може призвести до утворення цвілі. У середньому пуховик сохне пару днів.

Як сушити пуховик після прання в машинці

Сушка пуховика, випраної автоматичним способом повинна починатися з віджимання на малих обертах з застосуванням м’ячиків.

Вже після цієї процедури річ не буде мокрою, а вологою що полегшить сушку.

Якщо виріб стьобана, його можна повісити на просушку за плечі, не забуваючи промацувати і струшувати його.

Якщо річ не повністю або взагалі не простібана, сушити її слід тільки на горизонтальній площині.

У цьому випадку також необхідно періодично струшувати і розбивати наповнювач.

Як сушити пуховик в сушильній та пральній машині

Сушка пухової речі може відбуватися як у пральній, так і сушильної машинці. Сучасні пральні машини пристосовані сушити делікатні речі.

Перед цією процедурою потрібно вивчити інформацію на ярлику речі, де буде сказано, чи можна застосовувати даний метод. Якщо протипоказань немає, то відбуватися це буде наступним чином:

 • пуховик застібається на всі замки і блискавки, вивертається навиворіт і поміщається в машинку;
 • туди ж, разом з курткою лягають 4-5 спеціальних куль або тенісних м’ячів (вони повинні бути перевірені на кольоростійкість);
 • машинка запускається в режимі делікатного сушки» не більше 500 обертів/хвилину.

Сушка вироби в сушильній машині проходить практично, так само як і в пральній.

Перед тим, як починати сушити куртку, після безпосередній прання потрібно її оглянути, не лізуть чи пір’я і пух. В іншому випадку, при роботі центрифуги є ймовірність, що він вилізе назовні ще більше.

Як сушити пуховик з наповнювачем синтепон

kak pravilno sushit pukhovik posle stirki v domashnikh usloviyakh Як правильно сушити пуховик після прання в домашніх умовах

Як і у випадку з пухом і пером, для синтепонового наповнювача краще вибрати природну сушку.

Штучні джерела тепла, з виділенням високих температур можуть згубно позначитися на речі, а саме деформувати як наповнювач, так і підкладкову тканину.

На відміну від пухових виробів синтепоновий пуховик можна відразу вішати на вішалку на свіжому повітрі. В сонячному місці куртка висохне за пару годин.

Якщо є необхідність експрес сушіння, можна використати побутовий вентилятор на максимальних обертах.

При утворенні в синтепоновом наповнювачі грудок, позбутися від них можна за допомогою килимовій вибивалки.

Що робити не слід при сушінні

Збираючись сушити пухова виріб, варто знати кілька речей, які можуть нашкодити куртці і які слід уникати.

Опалювальні прилади

На побутовому рівні нерідко можна зустріти використання, для якнайшвидшого висихання пуховиків, приладів для обігріву, таких як радіатори, різні обігрівачі і батареї.

Їх застосування може завдати непоправної шкоди і зіпсувати зовнішній вигляд куртки. Допустимо лише непрямий вплив джерел тепла на виріб, розміщених на відстані.

Швидка сушка феном

Використання фена як методу експрес сушіння допустимо, але не на регулярній основі. Розташовуючи його не ближче 30 см, включити мінімальний режим і сушити, водячи по всій поверхні з виворітного боку.

Газова плита

Ні при яких умовах не можна сушити річ з пуху на відкритому вогні. Біля газової плити. Це не лише ймовірність оплавлення зовнішнього матеріалу, але й серйозна небезпека загоряння речі, що, в свою чергу, може спричинити пожежу!

Праска

Застосування праски до цієї процедури — ризикований крок. Можливість його застосування і температурний режим можна побачити на ярлику виробу.

При допустимості використання праски, річ потрібно покрити неліняющей тканиною на приклад бавовняної. Після прасування струсити і повісити, ненадовго, на протязі.

Виправляємо помилки

Найпоширеніша проблема при сушінні — це утворення ущільнень в пуховому наповнювачі, іншими словами утворення грудок. Виправляється цей огріх ручним расправлением і розминкою пуху.

Також рекомендуємо до прочитання нашу статтю «Перевірені способи як розпушити пух в пуховику після прання»

Ще одним «популярним» недоліком є поява плям на тканині вироби, які цілком можна видалити губкою і миючим засобом. Мінус цього способу — можлива повторна прання пуховика.

Виникають плями можуть бути двох типів:

 • білі — це розводи від пральних засобів, які не выполоскались;
 • жовто-руді плями — природа їх виникнення може бути через допущені при сушінні помилок, або ж це може бути жирові виділення пір’я.

Від обох цих видів, позбавляє правильна прання з рідкими засобами і ретельне полоскання.

Трохи хитрощів

Зробити сушку швидкої і якісної, допоможуть кілька тонкощів і прийомів:

 • використовуючи автоматичну прання і віджим, корисно застосовувати тенісні м’ячики або кульки призначені для прання. Не злежався пух висохне набагато швидше;
 • швидко висушити пуховик можна використовуючи фен з боку підкладки. Прилад слід тримати не ближче 25-30 см від виробу і направляти повітряний потік рівномірно по всій області пуховика. Сушити феном можна, але з граничною обережністю;
 • при забрудненні окремих елементів пуховика (воріт, рукав, поділ тощо) краще позбавлятися від бруду локально використовуючи мильний розчин або інші засоби, в залежності від ступеня забруднення і тяжкості. Також ви можете прочитати нашу статтю на тему «як почистити пуховик».

Важливо знати, що пуховики піддавати частого прання не можна, це вкоротить термін його служби.

Випрати і правильно висушити пуховик — важливі елементи зовнішнього вигляду і функціональності цієї речі, однак, не менш важливим є і його правильне зберігання.

Так, прибираючи річ до наступного сезону, вішати пуховик слід за плечі. Не зайвим буде надіти на виріб чохол, який захищає від пилу і вологи. Не рекомендується складати пуховик вдвічі або втричі.

Якщо ця стаття була вам корисна, поділіться нею з друзями, а для того, щоб у будь-який час і зручним способом дізнатися ще більше інформації про догляд за різними речами, підписуйтесь на наші групи в соціальних мережах.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради