Як очистити склокерамічну плиту:

Сучасні домогосподарки — користувачі «наворочених» технічних предметів для поліпшення домашнього побуту, шукають оптимальний засіб для чищення склокерамічних плит. Варочну поверхню цього пристрою почистити швидше, простіше, ніж таку частину традиційних емальованих засобів приготування їжі в домашніх умовах.

kak ochistit steklokeramicheskuyu plitu: sredstva13 Як очистити склокерамічну плиту:

Особливості догляду

Для того щоб вигідно, довгостроково експлуатувати склокерамічну поверхню кухонної плити, необхідна наявність певних умінь і навичок по поводженню з цим предметом домашнього побуту, які не займають багато часу. При цьому слід звернути увагу, як очистити склокерамічну плиту від нагару, отриманого від оброненной на конфорки їжі, від різних розлитих харчових рідин.

Заборонено очищувати керамічну варильну панель від пригорілого нагару щітками, абразивними засобами, металевими кухонними предметами — йоржиками, ножами лопатками. А ось поролонові губки будуть залишати на брудній площині неохайні розлучення.

Перш ніж приступити мити й чистити плиту з склокераміки, потрібно запам’ятати такий порядок дій:

 • Електричну плиту обов’язково вимкнути з мережі.
 • Плитку первинно очищають вологою ганчіркою або губкою.
 • Чистячий засіб — наносяться на забруднені частини побутової техніки.
 • Поверхня старанно протирається.
 • Після очищення від залишків пригорілої їжі, електроплиту кілька разів промивають чистою ганчіркою від розлучень.
 • Очищена площа склокерамічної варильної панелі протирається насухо чистою тканиною.
 • kak ochistit steklokeramicheskuyu plitu: sredstva14 Як очистити склокерамічну плиту:Чистити склокерамічну плиту необхідно м’якою губкою, інакше можна завдати пошкодження.

  Чистити варильну потрібно м’якою тканиною, яка не має абразивних часток, слід не допускати твердіння завданих миючих засобів — такий догляд може закінчитися пошкодженням робочої поверхні цієї дорогої побутової техніки. Регулярне залицяння за плитою — це найкраще для підтримки привабливого вигляду кухонної техніки.

  Як мити таку плиту?

  Щоб відмити панель від пригорілого жиру і старого нагару, використовується засіб для миття домашнього начиння і народні способи боротьби з забрудненнями. Для того щоб почати виконання цих важливих процедур, потрібно дочекатися повного охолодження варильної поверхні. Так можна убезпечитися від отримання опіків і від пошкодження робочого елемента з охранением естетичного зовнішнього вигляду.

  Спеціальні засоби

  Щоб доглядати за керамикостякляной технікою належним чином, важливо закупити спеціальну побутову хімію та допоміжні інструменти для очищення від забруднень:

  • Чистячі засоби для миття кахлю або холодильників без вмісту частинок з абразивними властивостями і агресивних складових, які здатні пошкодити поверхню плити.
  • Дрантя і губка, які використовуються для догляду за склокерамічними поверхнями. Забороняється їх застосування для миття посуду або вікон, у них залишаються тверді частинки, синтетичне засіб очищення і жир, які потім можуть кухонний прилад зіпсувати.
  • Хімічні речовини, використовувані для очищення вікон. Усувають розводи на стеклокерамическом матеріалі, забезпечують його полірування.
  • Лопатки з лезами, які замінюються, для видалення підгорілих залишків цукру, молока або уроненной на плиту тканини. Цим інструментом акуратно зачищається склокерамічне покриття, а потім промивається спеціальною ганчіркою і миючим засобом. Після всі протирається до сухого стану.

  Не допускається використання бритвених верстатів для догляду за плитою — вони провокують утворення мікротріщин на поверхні приладу, що ускладнює подальше очищення і погіршує зовнішній вигляд.

  Ефективне народний засіб по догляду

  kak ochistit steklokeramicheskuyu plitu: sredstva15 Як очистити склокерамічну плиту:Застосування народних засобів для боротьби з нагаром дають добрі результати, тому рекомендовано використовувати лимонний сік і соду.

  Для очищення склокерамічною техніки на кухні користуються домашніми засобами, вони недорогі і є в кожному будинку:

  • Рослинні оливи. Створюють на поверхні скла мікроплівку, яка разом з краплями жиру швидко віддаляється ганчіркою, захищає плитку від нагару. Наноситься після миття.
  • Лимонний сік в компоновці з содою. Активні очисники пригорілі частинок мають властивості м’якого абразиву, завдяки своїм властивостям легко видаляють бруд. Можна використовувати в чистому вигляді плями. З соди і теплої води готують кашку, яка застосовується на забруднення. Для посилення реакції на неї наносять сік лимона. Залишки видаляються вологою ганчіркою або губкою.
  • Столовий оцет. Перемішують у пропорції 50*50 з водою, заповнюють пульвилизатор і обробляють забруднення, залишаючи на деякий час. Після плями легко витираються вологою ганчіркою.
  • Аміак. Заливається в розпилювач набирають 250 мл води і 50 мл нашатирю, ретельно перемішують і наносять на поверхню з керамикостекла. Час експозиції — до 10 хв, потім витирають м’якою тканиною.

  Чого не можна робити?

  Крім обережного очищення плити, необхідно пам’ятати про певні «табу», які можуть сильно нашкодити приладу і вивести його з ладу:

  kak ochistit steklokeramicheskuyu plitu: sredstva16 Як очистити склокерамічну плиту:Для підтримання чистоти та запобігання поломок техніки важливо не допускати потрапляння харчової рідини на поверхню.

  • Не допускати точкових ударів по площині плити — непомітні пошкодження в майбутньому призведуть до появи тріщин на стеклокафеле.
  • Заборонено на розпечену варіння ставити прохолодну посуд, розливати воду низької температури — різкі перепади стану матеріалу забезпечать мікропошкодження, які потім стануть проблемою.
  • Можна приводити потрапляння харчових рідин (молоко, кипляча вода) на прилад — через агресивних здібностей вони викликають поступове руйнування спеціального матеріалу.
  • Не допускається чистити керамічну плитку сильнозабрудненого старою ганчіркою — вона придбала абразивну структуру і буде наносити глибокі подряпини приладу.

  Короткий висновок

  Збереження і підтримка стеклянокерамического кухонного приладу в чистоті — не тільки естетична самоціль користувача, це і запорука довгого і ефективного його використання. Застарілі забруднення та нагар призведуть до пошкодження дорогої плити, тому своєчасний і щоденний догляд за допомогою засобів очищення допоможуть прослужити цій техніці довго і надійно.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради