Чому не можна сидіти на столі, на розі: прикмети

Деякі з місць і предметів в будинку здавна вважалися священними. Доводилося дотримуватися багато правил по відношенню до них, щоб не накликати на сім’ю біду. Це відноситься і до простого, здавалося б, обіднього столу. З дитинства батьки забороняли сидіти на ньому, і справа не тільки в етикеті або ризик впасти. Цей предмет меблів — важлива частина помешкання, і згідно приймете, сидіти на столі — до неприємностей. За ним збиралася вся рідня, відбувалися важливі зустрічі. Тому предмет, що ввібрав енергетику безлічі людей, володіла особливою силою.

5be2a9d7a507386f2eda823fe94bbb9f Чому не можна сидіти на столі, на розі: прикмети

Чому не можна сидіти на столі: прикмети

Ця меблі здавна використовувалася не тільки для прийомів їжі. Вона була центральним місцем святкових урочистостей, проводів померлого, адже саме туди клали небіжчика. Тому з’явилася заборона, згідно з яким не можна сидіти на столі.

Того, хто забував про поганою прикметою, чекали різні нещастя:

 1. Якщо людина збирається одружуватися або виходити заміж, то шлюб буде нещасливим.
 2. Самотній хлопець або дівчина ніколи не знайдуть свою половинку.
 3. Почнуться грошові проблеми аж до руйнування.
 4. Можливі серйозні хвороби або навіть смерть.

Якщо на стіл не сідав хтось з домашніх, а гість, то під ударом виявлялися члени сім’ї. Згідно приймете, вони могли посваритися. Іноді з допомогою такого способу навіть наводили прокляття. Тому людини, який сів на стіл у гостях, вважали не тільки непристойним, але ще й небезпечним.

Стіл як центр будинку

Ні один предмет меблів не використовується так часто для зборів сім’ї. Тому стіл і місце навколо нього стали вважати центральним у житло. Під час кожного свята влаштовували загальне гуляння, перед похоронами обмивали небіжчика. Стіл відразу ж чинили, якщо він починав скрипіти: прикмети і забобони говорили, що скрип — до смерті або хвороби.

Природно, що якщо сидіти на столі, то він розхитається швидше. До того ж неповага до такого важливого предмета могло негативно позначитися на людину. Спочатку «порушника» буде відчувати втому, напругу, а потім все це перейде в більш серйозні недуги.

Передача енергетики людині

Заборона сидіти на столі також пов’язаний з вірою в те, що цей предмет меблів може вбирати і негатив, і позитив. Під час трапези люди обговорюють різні справи, включаючи проблеми, можуть сваритися. Все це осідає на стільниці. Той, хто сідає потім на стіл, ризикує увібрати в себе все негативне. Ще гірше, якщо туди до цього клали небіжчика. Тоді важких захворювань не уникнути.

Позитивна енергетика теж може осідати на меблях. Але на думку езотериків, людина вже не зможе її отримати. Вона надто швидко розсіюється по дому.

Релігійне пояснення повір’їв

З точки зору віри, стіл — не те місце, на якому можна сидіти. Його називали Божою долонею, яка дає поживу всім, хто цього потребує. Трапези — дуже важливий час дня у релігійних людей. Сім’я сідає, перед їжею возносить молитву. До Божої долоні завжди ставилися з повагою. Той, хто сів зверху, проявляє неповагу до Бога, опоганює важливе місце. З цієї причини не можна забиратися на меблі, потрібно звертатися з нею дуже акуратно.

Якщо на стіл сяде гість, то його чекає Божа кара:

 • спочатку він посвариться з господарями будинку;
 • потім погіршиться матеріальне становище, розпочнеться період безгрошів’я;
 • можливі серйозні захворювання;
 • найнебезпечніше наслідок — смерть.

Чому не можна сидіти на розі столу

Так як кожен предмет вбирає енергетику людей, то і віддавати її він теж може. Причому необов’язково для цього сидіти на самому столі. Якщо людина влаштовується так, що на нього вказує кут стільниці, це призводить до неприємних наслідків. Кут може «пробити» біополе людини, з-за чого згодом страждають всі сфери життя:

 • Наноситься удар по здоров’ю. Особливо це небезпечно, якщо за столом часто обговорювали проблеми або проводили поминки, обмивали небіжчика.
 • Страждає добробут — людина не може вибратися з боргів. Раніше успішні справи приносять лише збитки.
 • Найбільші неприємності почнуться в особистому житті. Вважається, що чоловік, який сидів на розі, буде сім років самотній.

Є і позитивна трактування прикмети, згідно з якою той, хто порушив заборону, ніколи не залишиться без кута. Це означає, що у нього завжди буде своє житло і достатньо грошей.

Деякі люди вважають, що дія повір’я поширюється тільки на незаміжніх дівчат — чоловік буде «за кутом», тобто з житлом.

Народні повір’я

У прикметах кут столу наділявся негативною силою. Він ніби вклинюється між людьми, вносячи розлад і змушуючи сваритися. Тому, хто туди сідає, загрожують різні неприємності. Наприклад, вважається, що незаміжня дівчина протягом семи років не отримає пропозиції руки і серця. Якщо на кутах сидить пара, це їх розділить. Почнуться сварки, дійде до розставання.

Але у прикмети є і абсолютно протилежна трактування: молода дівчина, посидевшая в «небезпечному» місці, побуває заміжня сім разів.

Давнє вчення феншуй

Виступаючі кути по-різному впливають на людину. Саме це твердження покладено в основу феншуй. Кут, спрямований прямо на сидів біля столу, вибиває з людини енергію, позбавляє сил. В результаті псується настрій і погіршується самопочуття.

ab2b46407096256e51766012ddce1559 Чому не можна сидіти на столі, на розі: прикмети

Увігнутий кут надає протилежну дію. Він вбирає енергію і може потім насичується нею людини. Тому туди садять неспокійних дітей, і вони швидко заспокоюються.

Коли хтось сидить на розі, то виступаюча частина спрямована в сонячне сплетіння. Туди і б’є весь негативний заряд. В результаті страждають здоров’я і благополуччя. Крім того, це розділяє простір на дві частини, що теж шкодить людині, викликає захворювання серця і травної системи.

Сонячне сплетіння — енергетичний центр людини. Коли дівчина сідає на кут, то отримує «удар» в цю область і втрачає можливість стати хорошою матір’ю і дружиною. Вона не зможе бути підтримкою і опорою для чоловіка. Стосунки у майбутньому закінчаться, ледь розпочавшись.

Стіл — центральна частина будинку: за ним приймають їжу, моляться, сваряться і миряться, обговорюють важливі питання. На ньому ні в якому разі не можна сидіти вдома, ні в гостях. Предмет, пов’язаний з їжею і життям, вимагає до себе поваги. Небезпечно сідати біля кута столу. Кожна річ володіє власною енергетикою, а виступаючі частини зазвичай накопичують негатив. Звичайно, можна вважати народну мудрість всього лише забобоном, але не варто сідати на стіл хоча б для дотримання правил пристойності.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради