Чим відмити зеленку з меблів

Брильянтовий зелений розчин залишає важко виведені плями на різних поверхнях. Оскільки він глибоко проникає в матеріал, його не завжди вдається видалити повністю. Але все ж є кілька покупних і домашніх засобів, які допоможуть відмити зеленку з меблів.

Причини забруднення меблів зеленкою

4c12b283f2fc6228008473a8de4db080 Чим відмити зеленку з меблівПлями від зеленки з’являються на меблів з-за необережного поводження

Антисептик може потрапити на різні поверхні при обробці ран, різних пошкоджень тіла. Засіб можна з легкістю пролити на підлогу, одяг. Плями псують зовнішній вигляд меблів. Але ще гірше те, що з часом вони призводять до погіршення її якості і міцності.

Небезпека забруднення від зеленки полягає в тому, що їх не вдасться стерти за допомогою води. Вони в’їдаються, тому для видалення потрібно застосування сильнодіючих засобів.

Правила усунення плям від зеленки

Якщо розчин потрапив на поверхню меблів, почніть відмивати його відразу ж. Чим довше пляма залишається, тим сильніше воно вбереться, це значно ускладнить видалення.

Будь-який засіб слід підбирати відповідно з видом матеріалу поверхні. Це запобіжить пошкодження. Вивести забруднення можна тільки перевіреними засобами. Невідповідний очищувач може вступити в хімічну реакцію з зеленкою, в результаті яскраве пляма залишиться назавжди.

Виводити пляму необхідно від країв до центру, це захистить від розростання забруднення.

При використанні хімічних засобів варто дотримуватись заходів безпеки і надягати рукавички. Неправильне поводження з агресивними сполуками може завдати серйозної шкоди здоров’ю.

Як усунути плями від зеленки з шкіряних меблів

f673549a6df8ff94bb178f664ff10fe2 Чим відмити зеленку з меблівЗеленку з шкіряних меблів потрібно усувати спеціальним засобом для виведення плям або нашатирем

Шкіра є практичним і міцним матеріалом, але якщо на нього раптово потрапив зелений розчин, це відразу ж негативно вплине на зовнішній вигляд.

Відтерти зеленку з шкіряної оббивки вийде, якщо правильно підібрати засіб. Спиртовмісні серветки для комп’ютера підійдуть, якщо пляма свіже і має невеликий розмір. Очищати потрібно 2-3 рази – в перший раз зійде лише частина плями, а після другого та третього воно повністю зникне.

Засіб для виведення плям для кольорових тканин підійде для натуральної і фарбованої шкіри. Порошок змішати з невеликою кількістю води, щоб вийшла кашка. Її необхідно нанести на область з плямою і залишити на деякий час, щоб вона змогла повністю усунути забруднення. В кінці кашку стерти вологою серветкою.

Головна перевага шкіряної оббивки полягає в тому, що під впливом ультрафіолету плями від зеленки можуть зникнути самостійно. Але це працює тільки для натурального матеріалу, а забруднення на шкірзамі доведеться чистити за допомогою інших засобів.

Видалення плям з текстильної оббивки

e008a3a5b8a09c87d384428e8f4b5048 Чим відмити зеленку з меблівЯкщо зеленка потрапила на тканинну оббивку, її потрібно відразу промакнуть

При попаданні зеленого розчину на оббивку меблів з текстилю доведеться посилено попрацювати. Цей процес потрібно проводити в кілька етапів. Спочатку ватний диск змочується спиртовим розчином або перекисом водню. За допомогою його на текстильну оббивку з відмітинами наноситься перший шар очищаючого кошти.

Якщо пляма не виходить усунути або воно очистилося не повністю, робиться кашка з крохмалю і води у співвідношенні 1:2 і наноситься на поверхню плями. Суміш залишається до повного висихання, потім забирається сухою губкою. Після цього забруднення зникне.

Для відмивання зеленки з текстилю можна скористатися іншим дієвим засобом. Воно робиться з оцту і харчової соди в співвідношенні 1:1.

Домашні суміші здатні врятувати диван з текстильною оббивкою від швидкого зносу. Але застосовувати їх рекомендується в гумових рукавичках, які зможуть захистити шкіру рук від опіків.

Як очистити забруднення від зеленки з дерев’яних поверхонь

c1b9b1bc815d4c002a6d40aa2711b077 Чим відмити зеленку з меблівСода, оцет добре видаляють зеленку з дерев’яних меблів

Дерево має пористу структуру, тому якщо на нього випадково пролити зеленку, утворюється складновиводжувану пляма. З поверхні, не обробленої лаком, морилкою та іншими захисними засобами, видалити пляма буде практично неможливо.

Якщо розчин потрапив на нелакированную меблі з дерева, почистити її можна тільки за допомогою шліфування. Навіть якщо почати видаляти пляма відразу ж після появи, домогтися позитивного результату не вийде. Розчин зазвичай проникає глибоко, і в цьому разі допоможе тільки зрізання.

Якщо антисептик потрапив на дерев’яний стіл, шафа, який оброблений лаком, його можна прибрати народними засобами:

 • Харчова сода, оцет. На поверхню плями насипати порошок, потім налити трохи оцту. Залишити на деякий час, поки пройде реакція і забруднення повністю просочиться. Після цього видалити суміш ганчіркою, разом з нею підуть залишки від антисептичного розчину.
 • Спирт і сік лимона. За допомогою такої суміші можна відтерти плями з лакованої дерев’яної поверхні. Компоненти змішати, а якщо спирту немає, замінити його горілкою.

Приготовані своїми руками склади допоможуть відмити зеленку з поверхні столу або інший меблів з дерева, не пошкодивши його.

Виведення плям з ламінованих поверхонь

15679a263e414a652694aac9f5eb96ce Чим відмити зеленку з меблівАнтипятин найкраще видаляє зеленку з ламінованих поверхонь

Меблі та підлога з захисним покриттям теж можуть постраждати від зеленки. Видалити плями буде непросто, але можна спробувати для очищення домашні засоби. Багато з них не здатні усунути сліди антисептика повністю, але вони знебарвлюють пляма на 50-70 %.

Для видалення зеленки з ламінованої поверхні можна застосовувати такі засоби:

 • суміш з горілки та соку лимона;
 • пральний порошок;
 • розчин для зняття лаку з нігтів;
 • Антипятин;
 • чистячі сантехнічні суміші.

Всі засоби діють приблизно однакового, але з рідиною для зняття лаку потрібно бути обережніше. При тривалому впливі вона може пошкодити ламінування.

При використанні засобів для усунення зелених плям потрібно працювати обережно. Не потрібно втирати їх з силою, інакше можна пошкодити меблі. Не наносите складу безпосередньо на пляму. Краще капніть вибране речовина на ватний диск або тампон, потім почніть обробляти пляма. Рухайтеся від країв до середини, щоб не розмазати зеленку ще більше.

Якщо протирання не допомогло, покладіть на поверхню забруднення ватний диск, змочений перекисом водню. Через кілька хвилин пляма має стати світліше або зникнути.

Якщо ні один метод не допоміг, доведеться перейти до більш радикальних заходів – поміняти ламіновані елементи меблів чи статі.

Дієві засоби для усунення плям від зеленки

5486207ec49844e131a90237d6dcf12b Чим відмити зеленку з меблів

Для видалення забруднень від антисептика можна використовувати наступні засоби:

 • Крохмаль. З води і білого порошку зробити кашку нанести на забруднення. Почекати до повного висихання, потім прибрати кашку за допомогою сухої губки.
 • Ацетон. Змочити в цьому речовині ватний диск і обробити пляму. Потім забруднене місці протерти серветкою.
 • Domestos. Підійдуть будь-які засоби з хлором для очищення унітазів. Застосовувати обережно, тому що вони можуть завдати шкоди тканинних поверхонь. Невелику кількість гелю нанести на поверхню і залишити на деякий час. Після того як забруднення розчиниться, добре промити це місце.
 • Нашатирний спирт. Змочити губку, потім обробити нею було забруднено поверхню. Від аміаку забруднення швидко зникнуть або вицвітуть.

Для очищення поверхні меблів не варто використовувати жорсткі щітки, шкребки, вони можуть завдати серйозної шкоди і подряпати меблі. Відмінним варіантом буде застосування серветок, ватяних дисків і тампонів.

Боротьба з забрудненнями від зеленки вимагає багато терпіння. Важливо пам’ятати, що до усунення плям потрібно приступати відразу після їх появи, інакше засіб вбереться, і його вже буде неможливо відтерти.

Щоб запобігти попаданню крапель антисептика на меблі та інші предмети, користуйтеся зеленкою у вигляді олівця.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради