Як поміняти змішувач на кухні своїми руками: покрокова інструкція по заміні сантехнічного обладнання

Кухонний кран є найбільш часто використовуваним приладом з класу сантехніки в будинку. Тому поломок не уникнути, незалежно від його ціни та якості. Причини несправностей бувають абсолютно різними. Іноді з-за постійного впливу води приходить в непридатність корпус виробу. Може обветшать різьба у гніздах для вентилів, стертися захисне покриття.

Щоб замінити непридатний прилад, не обов’язково викликати сантехніка. Можна без проблем поміняти змішувач на кухні своїми руками, якщо все робити правильно.

kak pomenyat smesitel na kukhne svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po zamene santekhnicheskogo oborudovaniya322 Як поміняти змішувач на кухні своїми руками: покрокова інструкція по заміні сантехнічного обладнання

Види змішувачів

На ринку в даний час представлений величезний асортимент кранів різної функціональності і цінової категорії. Перед покупкою варто ознайомитися з основними видами, щоб вибрати для себе найбільш прийнятний варіант.

Крім дизайнерських рішень, крани відрізняються між собою за такими критеріями:

 • матеріал: сплав металів, полімери і кераміка;
 • тип захисного покриття: хром, емаль, порошкова фарба;
 • принцип дії: одноважільний, сенсорний, двохвентильний.

Варто зупинитися докладніше на типовому відмінності моделей.

Одноважільний

В основі конструкції одинважільного крана знаходиться металева куля з трьома отворами або картридж з керамічними пластинами і спеціальною силіконовою змазкою, також з отворами, переміщення якого і виробляє змішування води.

Регулювання температури здійснюється за рахунок руху важеля (ручки). Виріб при виключенні «запам’ятовує» положення і при наступному включенні видає воду необхідної температури.

Одноважільні моделі прості в монтажі і використанні, а відсутність гумових прокладок і труться між собою металевих деталей забезпечує довговічність виробу.

Двохвентильний

Двохвентильний кран являє собою два окремих потоку гарячої і холодної води, об’єднаних в один вилив. Холодна і гаряча вода у приладах такого типу регулюється незалежно один від одного двома вентильними головками (кранбуксами).

Сенсорний

Сенсорні змішувачі оснащені індукційними датчиками. Датчик реагує на зміни поля в зоні чутливості крана. Подача води здійснюється за допомогою соленоїдного клапана. Харчування для електроніки подається від спеціальних акумуляторів, вбудованих в прилад.

Для завдання необхідної температури змішувачі оснащені регуляторами води.

kak pomenyat smesitel na kukhne svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po zamene santekhnicheskogo oborudovaniya323 Як поміняти змішувач на кухні своїми руками: покрокова інструкція по заміні сантехнічного обладнання

Заміна своїми руками

Заміна крана є нескладною процедурою, і впоратися з нею під силу кожному. Важливо виконувати всі дії не поспішаючи, особливо якщо заміна відбувається в перший раз.

Перед самостійної заміною крана, потрібно підготувати наступні інструменти :

 • ключі гайкові 10?12 або 13?14 ;
 • торцевий ключ ;
 • розвідний ключ N 1 ;
 • гнучкі шланги ;
 • набір гумових прокладок ;
 • фторопластову стрічку або силіконовий герметик (використовувати за необхідності).

kak pomenyat smesitel na kukhne svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po zamene santekhnicheskogo oborudovaniya324 Як поміняти змішувач на кухні своїми руками: покрокова інструкція по заміні сантехнічного обладнання

Демонтаж змішувача

Першим етапом є підготовка інструментів і демонтаж старого крана.

Порядок дій:

 1. Перекрити воду на магістральних трубах. Позначити небудь запам’ятати гарячий і холодний кран для того, щоб надалі не переплутати. Варто перевірити відсутність протікань, якщо такі є, в іншому випадку, доведеться змінити вентилі магістралей холодної та гарячої води перед продовженням роботи.
 2. Знайти накидні гайки, з’єднувальні підводку з магістральними трубами, і відкрутити за допомогою розвідного ключа. Для зливу залишків води знадобиться тазик.
 3. Трубчасті штуцери з місця кріплення змішувача і шлангів слід відкрутити гайковим ключем 10?12 або 13?14, залежно від ситуації.
 4. Далі слід демонтаж крана. Для цього потрібно відкрутити притискну шайбу і дві шестигранні гайки (для одинважільного змішувача на шпилечном кріпленні) або притискну гайку (для двухвентильного), що знаходяться прямо під раковиною. Це зручно зробити трубчастим ключем.
 5. Зняття мийки зробить роботу більш зручною. Якщо мийку зняти не можна, доведеться опускатися під неї.
 6. Відкрутити гнучкі шланги можна ріжковими ключами.
 7. Залишилося від’єднати змішувач від раковини і зняти шайбу і прокладку.

kak pomenyat smesitel na kukhne svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po zamene santekhnicheskogo oborudovaniya325 Як поміняти змішувач на кухні своїми руками: покрокова інструкція по заміні сантехнічного обладнання

Підготовка і складання змішувача

Перед тим, як замінити змішувач на кухні , необхідно провести деякі маніпуляції.

Що необхідно зробити:

 1. Розпакувати і оглянути змішувач з метою виявлення дефектів.
 2. Покласти ганчірку на дно раковини для того, щоб при падінні дрібні деталі не провалилися, а великі не пошкодили поверхню.
 3. Якщо вибрано двохвентильний кран, то його потрібно зібрати: вставити вилив (тобто саму трубку) в корпус і прикрутити їх один до одного. У разі необхідності, обмотати кінець підводки фторопластовою стрічкою, але це робити не обов’язково, так як шланг вже має прокладку.
 4. Прикрутити трубки підведення у відповідні отвори: спочатку вручну, а потім на пару оборотів ріжковим ключем № 10, щоб закріпити результат. При цьому, за необхідності, треба надягти гумові прокладки на штуцери шлангів.
 5. Відрегулювати моменти затягування носика крана і вентиля. Щоб не пошкодити поверхневий напилення інструментами, підкласти ганчірку.
 6. Очистити від бруду та іржі місце кріплення. Для цього зручно використовувати дротову щітку.

kak pomenyat smesitel na kukhne svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po zamene santekhnicheskogo oborudovaniya326 Як поміняти змішувач на кухні своїми руками: покрокова інструкція по заміні сантехнічного обладнання

Установка

Після складання можна приступати до монтажу.

Порядок дій:

 1. Протягнути кінці шлангів в посадкове отвір мийки.
 2. Якщо встановлюється одноважільний або сенсорний змішувач, то швидше за все, він буде кріпитися на шпильки притискної шайбами і гайками. Для цього їх потрібно прикрутити під раковиною, але не до кінця. Після чого змішувач вирівнюється по центру монтажного отвору, потім закручується до упору.
 3. Якщо встановлюється двохвентильний кран, то він буде кріпитися на опорну шайбу і підтягують гайку. Для цього використовують розвідний або газовий ключ.
 4. Тепер можна приєднати кінці підводки до магістралей подачі води. Сучасні гнучкі шланги часто вже оснащені гайками-штуцерами з гумовими прокладками, тому залишиться тільки їх прикрутити.

kak pomenyat smesitel na kukhne svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po zamene santekhnicheskogo oborudovaniya327 Як поміняти змішувач на кухні своїми руками: покрокова інструкція по заміні сантехнічного обладнання

Опресовування і запуск

Перед експлуатацією встановленого крана рекомендується перевірити його на герметичність. Для цього слід перекрити воду на змішувачі і вентилі на кранах подачі гарячої та холодної води. Потім уважно оглянути місця з’єднань і сам кран. Якщо через 15-20 хвилин вода ніде не з’явилася, значить, всі зібрано правильно — краном можна користуватися.

Перед початком експлуатації також рекомендується зняти сітковий фільтр із гусака змішувача і пропустити воду для змиву з труб залишків іржі і накипу, потім повернути на місце.

kak pomenyat smesitel na kukhne svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po zamene santekhnicheskogo oborudovaniya328 Як поміняти змішувач на кухні своїми руками: покрокова інструкція по заміні сантехнічного обладнання

Рекомендації по вибору гнучких шлангів

Гнучкі шланги, що входять в комплект, як правило, мають довжину 300 мм. Цього може бути недостатньо, до того ж при монтажі щоб уникнути швидкого зносу від перепаду тиску рекомендується залишати невеликий провисання підводки.

Крім того, в комплекті бюджетних змішувачів зустрічаються шланги низької якості, тому іноді доцільно додатково придбати нові.

При купівлі слід звертати увагу на наступні моменти:

 1. Діаметр і тип кріплення повинні відповідати магістральних труб.
 2. Довжина. Якщо відстань між точками кріплення становить 520 мм, потрібно вибирати підводку завдовжки не менше 600 мм
 3. Купувати кран слід лише у спеціалізованих магазинах.
 4. Тип підводки розрізняється по температурному режиму. У відповідності з цим, шланги маркуються вплітанням червоних і синіх ниток в металеве обплетення. Більш довговічними вважаються універсальні.
 5. Потрібно звернути увагу на якість і товщину накидних гайок. У добросовісних виробників товщина гайки — не менше восьми міліметрів.
 6. Штуцери повинні бути виконані з якісної латуні. Інші матеріали допустимі, але, як правило, мають менший термін експлуатації.
 7. Підводка повинна бути важкою — легкий вага свідчить про неякісне металі.

Також важливим критерієм є запах вироби. Якщо обрана підводка має різкий запах, це означає, що при виготовленні використовувалася технічна гума, що може негативно вплинути на здоров’я.

kak pomenyat smesitel na kukhne svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po zamene santekhnicheskogo oborudovaniya329 Як поміняти змішувач на кухні своїми руками: покрокова інструкція по заміні сантехнічного обладнання

Відео про заміну змішувача своїми руками

У відео наочно представлений процес заміни змішувача на кухні своїми руками.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради