Томат гібридний Малинове диво F1: опис, гідності і мінуси, відгуки садівників

Малинове диво F1 — помідори родом з українського і молдавського Причорномор’я. Важливі характеристики томату — ультрараннее дозрівання і відмінна врожайність. З цих причин гібрид набирає популярність серед садівників. У статті зібрано докладний опис переваг і недоліків, агротехніки томата, а також відгуки про культуру від практикуючих городників.

tomat gibridnyjj malinovoe chudo f1: opisanie, dostoinstva, minusy, otzyvy sadovodov30 Томат гібридний Малинове диво F1: опис, гідності і мінуси, відгуки садівників

Опис сорту, томати-тезки

Авторство томату належить агрокомпанії Элитный ряд (ТМ VIP насіння). Час створення — приблизно 2010 р. Це дуже ранній високоврожайний гібрид для відкритого та закритого типів ґрунту. Сертифіката Госсорткомиссии у культури немає.

Увага! Чистих сортів Малинове чудо в каталогах і асортименті інтернет-магазинів не виявлено. Даний гібрид володіє унікальною складною селекцією.

Під такою ж назвою компанія Сади Росії випускає серійні гібриди томатів. У кожній з 3-х серій — по 5 F1-сортів. Це зовсім інші помідори за будовою куща, формою і розміром плодів. Не переплутайте при виборі посадкового матеріалу.

Розовоплодний томат від Елітного ряду — метровий компактний детермінант з середньою листям. За будовою листова пластина звичайна, середнього розміру. Перше плодове суцвіття закладається над 5-6 листом. Помідори дрібні, рідкісні екземпляри з раннього врожаю досягають маси в 300 р. Зібрані в кисті по 6-7 шт., як на фото.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий (82-85 днів) Детермінанти-нантный (0,8-1,1 м) Універсальний Універсальний 100-300 17-19 при будь-якому способі вирощування Малинового кольору, сферичний, гладкий, містить більше 4-х гнізд

Основні переваги та недоліки

Селекціонери томату зробили ставку на дуже ранні терміни дозрівання плодів. При цьому смак, структура м’якоті та інші важливі для фермера характеристики у гібрида теж знаходяться на гідному рівні. Томатоводы вибирають його з-за таких переваг:

 • Висока врожайність. Один кущ за сезон продукує до 3,5-4 кг томатів.
 • Різнобічність методів вирощування. І в теплиці і у відкритому грунті томат дає ранній урожай.
 • Високий товарний вихід. Частка плодів хорошої якості в загальному обсязі врожаю складає до 98%. Зібрані в стиглому стані томати досить довго зберігаються, без труднощів переносять перевезення на відстані. Це досягається завдяки міцній шкірці і щільною м’якоті.
 • Різноманітність кулінарного застосування. Плоди придатні практично для будь-яких страв.
 • Генний імунітет до ВТМ і альтернаріозу. Тимчасовою — до фітофтори.
 • Вирощування без підв’язки і формування. Також не потребує пасинкування.
 • Мінуси томату:

  • гібридна природа — насіння для нового посіву з власного врожаю зібрати не можна;
  • светолюбивость — найкраща врожайність досягається тільки на яскраво освітленій грядці.

  tomat gibridnyjj malinovoe chudo f1: opisanie, dostoinstva, minusy, otzyvy sadovodov31 Томат гібридний Малинове диво F1: опис, гідності і мінуси, відгуки садівників

  Особливості агротехніки культури, відгуки садівників

  Томат висаджують:

 • Розсадним методом. Вегетація розсади триває 57-60 днів. Строки посіву — початок березня.
 • З допомогою прямого посіву в землю. Найкращий час для цього — початок червня. Важливо, щоб до моменту посадки у вашій місцевості закінчилися поворотні заморозки.
 • Рада. Розташовуйте на 1 кв. м до 5 рослин. Кущі достатньо компактні, щоб не закривати один одному світло і доступ свіжого повітря.

  Відгуків про цей гібрид в мережі небагато. Вся продукція цієї торгової марки не знаходиться в числі найбільш популярною, особливо в РФ. Серед думок на тематичних форумах — підтвердження хороших смакових якостей. Фермер під ніком Каврюха також хвалить томат за відмінну схожість. Рівень — 90-100%. Світлана (місце проживання невідомо) попереджає: у пачках під таким брендом може не вистачати насіння.

  Малинове диво F1 — томат з привабливими характеристиками. З одного боку, встановити їх достовірність складно. Однак гібрид все ж тримається на ринку близько 10 років.

  Малинове диво F1: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради