Чому не можна передавати через поріг речі, гроші: прикмета

Народні забобони негативно сприймають будь-які дії, пов’язані з порогом будинку. Вважається, що в цьому місці не можна прощатися і вітатися, обніматися, цілуватися. Також популярний заборона на передачу предметів і грошей. Наукового обґрунтування у даній прикмети немає, пояснення зводяться до прадавніх вірувань.

8aa0e5cc7f6bd267ebc6998a81e3ae49 Чому не можна передавати через поріг речі, гроші: прикмета

Чому не можна давати через поріг що-небудь

Згідно інтерпретації народної прикмети, в дверному отворі небажано надовго затримуватися і що-небудь робити. Особливо поширене повір’я, що не можна віддавати гроші і різні предмети.

В першу чергу тлумачення пророкує фінансове неблагополуччя. При цьому проблеми здатні виникнути навіть у сім’ях з високим матеріальним достатком. Якщо грошей і так не було, рекомендується готуватися до погіршення ситуації.

При передачі речей через поріг народні прикмети пророкують неприємності в різних сферах життя:

 • можливі сварки, скандали, втрата довіри;
 • погіршення самопочуття, хвороби;
 • нещасні випадки;
 • фінансові втрати;
 • розбіжності з колегами та друзями.

Предмети і гроші через поріг не можна передавати з кількох причин. Вони належать до прадавніх вірувань, які не мають нічого спільного з дійсністю. Ніяких наукових доказів, що підтверджують негативну інтерпретацію немає. Якщо не боятися забобони, нічого страшного не станеться.

У більшості випадків проблеми переслідують людей, які очікують неприємностей і тим самим притягують їх у власне життя.

Якщо побоювання не відпускають, можна сходити в церкву або помолитися вдома перед іконою Божої Матері з проханням про заступництво. В момент передачі вразливим людям рекомендується виходити на вулицю або заводити гостя в будинок.

Також допустимо переступити поріг однією ногою і тільки після цього віддати або взяти річ.

Основні забобонні причини, чому через поріг не можна передавати речі:

 • раніше тут була своєрідна гробниця, призначена для праху померлих родичів;
 • це місце з’єднання двох світів – внутрішнього і зовнішнього;
 • під порогом може жити домовик.

Місце, під якими ховали померлих

У давнину закопували під поріг прах пішли в інший світ родичів, вважалося, що таким чином вони ставали заступниками житла і проживає в ньому сім’ї. Дане місце було магічним, тому всіляко оберігалося від неприпустимих дій.

Після хрещення Русі померлих людей стали ховати на спеціально відведених для цього кладовищах. Незважаючи на те, що нічий прах на сьогоднішній день під порогом не закопують, прикмета залишилася. Деякі люди вірять, що втратять прихильність вищих сил, якщо не послухає рекомендації повір’я.

730ca623f3991c8d426c373aaefbe14b Чому не можна передавати через поріг речі, гроші: прикмета

Межа між двома світами

Не можна нічого брати або віддавати через поріг ще й тому, що отвір вважається закритим кордоном між двома світами з різною енергетикою. Змішувати ці дві енергії не слід, оскільки можливе проникнення в будинок негативу, нечистої сили, злих духів. Саме ця причина найбільш поширена при інтерпретації цієї прикмети.

Також під порогом може мешкати домовик. Якщо його без діла турбувати, будуть виникати незрозумілі і неприємні ситуації в будинку. Задобрити подібне істота складно, тому що вірять у нього люди намагаються уникати конфліктів і всіляко оберігати його спокій.

Як же правильно передавати речі

Вірити у всі народні прикмети у сучасному світі необов’язково. Навіть якщо припустити, що пояснення мали якийсь сенс раніше, зараз все дуже змінилося. Ніхто не ховає своїх родичів під порогом, так і віра в нечисту силу сильно ослабла.

Немає жодних обгрунтованих причин побоюватися взяти або дати що-небудь через дверний проріз.

Це стосується не тільки речей, але і грошових купюр. Якщо ж страхи не відпускають, можна скористатися простими рекомендаціями:

 1. Перш ніж щось взяти чи дати іншій людині, потрібно вийти на вулицю або запросити співрозмовника в будинок.
 2. Досить переступити однією ногою на іншу сторону, щоб обмінятися предметами.
 3. Якщо гість віддав борг через поріг, незважаючи на всі намагання цього уникнути, треба покласти купюри на дерев’яну поверхню і залишити так на годину. За цей час весь негатив нейтралізується.


Дверний отвір, що служить переходом між приміщенням і вулицею, завжди наділявся магічними властивостями. Через поріг заборонено передавати будь-які речі або гроші. Народні забобони свідчать, що це призведе до небажаних наслідків у всіх сферах життя людини. Наукового підтвердження ця інформація не отримала, тому надавати особливого значення подібним страхам не слід.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради