Проводи зими в 2020 році: дата святкування, традиції і звичаї

 Проводи зими в 2020 році: дата святкування, традиції і звичаї

Проводи зими проходять в нашій країні одночасно з традиційним святом Масляної. Незважаючи на те, що Масляна були прийнята християнською церквою, в ній збереглося яскраво виражене язичницьке начало. Згідно з традицією, святкування Масниці триває протягом семи днів, але у більшій частині міст основна частина розважальних заходів припадає на вихідні.

Походження свята

Масляний тиждень припадає на період, що передує Великому посту. Його головна традиція – приготування млинців з різноманітними начинками. Напередодні самого суворого і тривалого посту в році, всі прагнуть не тільки вдосталь поїсти, але і добре повеселитися.

 Проводи зими в 2020 році: дата святкування, традиції і звичаї

Коріння традиції народних гулянь на Масницю слід шукати в далеких язичницьких часів, коли давні слов’яни проводжали зиму і радісно зустрічали весну. У святкові дні вони водили хороводи, співали пісні, брали участь в обрядах і хороводних іграх, в ході яких закликали весняне тепло.

Зазвичай свято проходив напередодні дня весняного рівнодення. Деякі вчені вважають, що язичницька Масляна являла собою слов’янський Новий рік, наступав, коли природа пробуджувалася від зимової сплячки.

Коли на Русь прийшло християнство, представники церкви зіткнулися з тим, що давні язичницькі обряди практично невикорінні. Тому у безлічі стародавніх свят тісно переплітаються традиції язичництва і християнства. Це особливо помітно на прикладі Масляної. Весь тиждень люди готуються до суворого християнського посту і при цьому йдуть язичницької обрядовості, вважаючи, що вона допоможе їм вигнати холодну зиму, захистити свою сім’ю від можливих нещасть і закликати до себе в будинок успіх.

 Проводи зими в 2020 році: дата святкування, традиції і звичаї

День весняного рівнодення найчастіше припадає на період Великого посту. Тому дата святкування Масниці в даний час знаходиться в безпосередній залежності від його настання.

Дата святкування

У 2020 році Проводи зими пройдуть з 24 лютого по 1 березня. Знаючи, коли буде святкуватися Великдень, неважко розрахувати і дату Проводів зими, які починаються за тиждень до початку семитижневого Великого посту.

Традиції і звичаї

Проводи зими повністю збігаються з святкуванням Масляної, тому традиції їх проведення однакові. Протягом всієї масляного тижня господині випікають млинці з різноманітними начинками. Найбільшою популярністю користуються:

  • сир;
  • м’ясо або печінку;
  • варення або джем;
  • карамель або шоколад;
  • свіжі ягоди.

У різних містах країни проходять веселі святкові ярмарки, в ході яких усім охочим пропонують спробувати млинці. На ярмарках також можуть проводитися змагання за безпечення млинців. На святковий стіл подаються не тільки млинці, але й пироги, салати та інші святкові страви.

 Проводи зими в 2020 році: дата святкування, традиції і звичаї

У 2020 році святкуватимуть Масляну у всіх містах і селах нашої країни. За традицією, на масляний тиждень проводять такі заходи:

  • конкурси сувенірів ручної роботи;
  • змагання на швидкість поїдання млинців;
  • народні ігри та змагання;
  • ритуальне спалення опудала;
  • вистави і концерти.

На Масляну зберігається стародавня традиція галасливого веселощів, оскільки вважається, що тільки шум допоможе вигнати люту зиму. У старовину на це свято було заборонено залишатися вдома, тому всі виходили на вулицю, щоб приєднатися до загальних гулянь. Заборонялося і тримати злість на інших людей, адже цим можна було нашкодити собі та своїй родині.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради