Католицька пасха в 2020 році будуть відзначати 12 квітня

 Католицька пасха в 2020 році будуть відзначати 12 квітня

Католицька Пасха – одне з головних християнських свят. Його з однаковим нетерпінням чекають дорослі і діти, оскільки він несе радість всім. Члени родини в цей день збираються разом. Незважаючи на те, що Великдень відзначається християнами як День Світлого Христового Воскресіння, її святкування включає в себе традиції, пов’язані з язичництвом. Зазвичай дата святкування католицької Пасхи не збігається з православною.

Дата святкування

Католицька і православна Пасха відзначаються в різні дні. Винятки з цього правила бувають, але подібні збіги трапляються один раз за кілька років. Як правило, католицька Пасха наступає на тиждень раніше православної. Спочатку воскресіння Христове збігалося з Песахом, тобто єврейською Пасхою. Вона була присвячена виходу євреїв з Єгипту під проводом Мойсея.

У 325 році робилася спроба прийняти рішення про те, що Великдень у православних і католиків святкується в один день. Однак дату її проведення почали розраховувати за різними методиками. Католицька Пасха припадає на першу неділю, що настає після весняного повного місяця. Весна для католиків починається 21 березня, тобто в день рівнодення. Для того щоб дізнатися дату святкування католицького Великодня в 2020 році, зовсім не потрібно робити складні розрахунки за місячним календарем. Потрібно лише подивитися Пасхалію, де вказані дати свята на кілька років вперед. У 2020 році католицька Пасха буде святкуватися 12 квітня.

katolicheskaya paskha v 2020 godu budut otmechat 12 aprelya31 Католицька пасха в 2020 році будуть відзначати 12 квітня

Звичаї та традиції

Протягом століть, що минули з того дня, коли з’явився свято Пасхи, сформувалися традиції його проведення. Для віруючих свято починається з відвідин церкви. Перші святкові богослужіння проходять ще в суботу. У храмах співають пісні, славлять Христа, читають Євангеліє і підносять молитви до небес. Віруючі приносять із собою різні частування, насамперед – фарбовані і шоколадні яйця, для того, щоб освятити їх,

У давні часи з’явився обряд запалювання великий свічки, що отримав назву пасхала. Всі присутні в храмі підпалюють від неї принесені з собою свічки. Потім вони зі свічками в руках урочисто обходять навколо храму і, після цього, розносять священний вогонь по домівках. Вважається, що якщо свічка не згасне в дорозі, її полум’я буде захищати всіх членів сім’ї від ворожих сил.

Фарбовані яйця

І у католиків, і у православних одним з головних великодніх символів є яйце, пофарбоване в червоний колір. Існує кілька версій виникнення традиції. Одна з них пов’язана з Марією Магдалиною. Дізнавшись про воскресіння Христа, вона вирішила розповісти про цю подію всім. Римський імператор Тіберій не повірив їй, сказавши, що подібне чудо неможливо, так само, як біле яйце не може на очах перетворитися на червоне. Але коли імператор взяв у руки яйце, воно тут же змінило свій колір. Це дивовижне пригода змусила його повірити в диво.

 Католицька пасха в 2020 році будуть відзначати 12 квітня

Святковий обід

Католицька Пасха – традиційне сімейне свято, під час якого вся родина збирається на урочистий обід. На стіл неодмінно подаються м’ясні страви, випічка і багато інших ласощів. У різних країнах традиції святкового столу помітно відрізняються один від одного. Католики печуть пироги, які нагадують звичні православним паски, але використовують при цьому інші рецепти.

Великодній кролик і шоколадні яйця

У католиків прийнято вважати, що шоколадні яйця приносить дітям великодній кролик. Правда, солодкі подарунки дістаються лише самим зразковим і слухняним з них. Кошик з загорнутими в різнокольорову фольгу шоколадними яйцями батьки готують заздалегідь і ховають від малюків, які повинні самостійно відшукати їх. Поряд з яйцями кладуть шоколадні фігурки кроликів або курчат.

Можливо, те, що яйця приносить кролик, а не курка, виглядає дивно. За легендою, зла чаклунка Естер, яка вирішила перешкодити свята, перетворила курку, яка несе яйця, у кролика. Але і в своєму новому вигляді курка продовжувала нести шоколадні яйця.

 Католицька пасха в 2020 році будуть відзначати 12 квітня

Як відзначається Великдень у різних країнах

Традиції святкування Великодня відрізняються не тільки у православних і католиків, але і у жителів різних країн:

  • У Німеччині Великдень відзначається два дні – у неділю та понеділок. Двері будинків і квартир прикрашають святковими вінками, які вручають господарям родичі або друзі.
  • В Австралії символом свята є не кролик, а билби – місцевий кумедний звірок. Головними стравами святкового столу тут є запечена баранина або яловичина і свіжі булочки.
  • Католицька Пасха в Італії починається з виступу Папи Римського, які приносить привітання католиків усього світу. Понеділок після Великодня в країні є офіційним вихідним.
  • Головним символом свята у Франції вважається дзвін, дзвін якого розноситься по вулицях міст і сіл. На стіл обов’язково подається запечене курча і десерти з шоколаду.
  • У Великобританії в четвер на страсному тижні прийнято роздавати милостиню. У неділю на святковий стіл подаються баранець, запечений з овочами, і шоколадний торт.

Католицька Пасха – один з улюблених сімейних свят. Багато уваги в цей день приділяється дітям, для яких придумують різноманітні ігри і розваги.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради