Кисті для макіяжу. Яка для чого, професійні набори, енциклопедія кистей з фотографіями, як називаються. Кращі: Zoeva, Феберлик, Mac, Рів Гош. Відгуки

Кисті для макіяжу роблять з різного ворсу. Про те, яка з них для чого призначається, можна буде дізнатися далі. До недавніх пір будь-візажист міг сказати, що всі косметичні пензлики з синтетичного ворсу призначені тільки для рідких, кремових текстур, а з натурального — для сухих і розсипчастих.

Але прогрес не стоїть на місці, і виробники навчилися робити такий штучний ворс, пензлики з якого на порядок перевершують своїх побратимів з білочки або поні за якістю розподілу сухих текстур, а також у мистецтві розтушовування.

Для рідких текстур стали використовувати натуральний матеріал з певними якостями. З’явилися дуети з натурального і синтетичного ворсу одночасно. Вони універсальні для тонального крему і сухих рум’ян. В такому розмаїтті непрофесіоналові важко зорієнтуватися.

72326a093856d93cc6cb10fc309f081e Кисті для макіяжу. Яка для чого, професійні набори, енциклопедія кистей з фотографіями, як називаються. Кращі: Zoeva, Феберлик, Mac, Рів Гош. Відгуки

Написи на упаковці не допомагають, тому що виробники не хочуть втрачати покупців, вказуючи вузьке застосування своєї пензлики, тому часто обходяться узагальненими формулюваннями на кшталт «кисть для макіяжу; підходить для димчастою розтушовування».

Ну і звідки простому обивателю знати: смокі айс можна робити сухими текстурами або рідкими, або одночасно використовувати обидві?

Які кисті підходять для сухих текстур

Для сухих текстур (тіні, пігменти, пудра, рум’яна, пудра, хайлайтер) підходять всі натуральні кисті.

Роблять їх з:

 • колонка;
 • поні;
 • соболя;
 • білки;
 • лисиці;
 • кози;
 • борсука.

Ворс цих тварин відрізняється між собою по щільності і жорсткості.

 • У колонка ворс тонкий і самий пружний, а на кінчику загострений і м’який. Цей ворс підходить для кистей-пелюсток, призначених для нанесення тіней на всю верхню повіку. Ще з цього ворсу роблять маленькі пензлики для роботи у олівцевої техніки. І хоча у олівця жирна текстура, колонок, за рахунок своєї пружності і еластичності, добре розтягує продукт на шкірі.
 • У кози щільний ворс. З початку покупки він здається м’яким, кисті — пухнастими, але після промивання звичайним шампунем або милом грубіє і стає хвилястою. Пензлика з кози для очей потрібно мити зі спеціальним гелем, який пом’якшує робочу частину. Інакше ворсинки будуть колотися, і замість макіяжу можна отримати алергію. Шкіра навколо очей дуже ніжна.

Краще застосування ворсу кози — це кисті для пудри, рум’ян, метеоритів і бронзера. Варто зазначити, що інструменти з кози для очей роблять тільки в бюджетних варіантах, і підходять для домашнього використання. Своя шкіра стерпить усе. Для салонного макіяжу — поганий тон.

Кисті для макіяжу з кози не підходять для макіяжу з точними контурами, тому вони гарні для розтушовування.

 • У лисиці м’яка шерсть, підходить на всі випадки життя. Ворс беруть від бурої лисиці, а не від рудої. Пензлик для пудри і рум’ян виходять м’якими, приємні особі. Набагато м’якше козячої, і підходять для салонного макіяжу.
 • Ворс соболя схожим на лисяче.
 • Ворс поні щільний, пружний, але м’який. Трохи грубіше білочки. У останньої придатний тільки хвіст, який однаково підійде і для тіней, і для рум’ян.
 • Інструменти з борсука жорсткі — можна порівняти зі щетиною, тільки трохи м’якше.

При виборі пензликів постає питання: чому та ж пензлик з білочки у одного виробника коштує до 200 рублів, а в іншої — більше 2500 рублів, хоча зовні вони нічим не відрізняються? Обидві можуть бути виконані з дерева.

Вся справа в тому, яким способом набивається патрон, який ворс (патрон і ручка) використовується.

У дешевих кисточках, пучок ворсу автоматично садять на клей і вставляють в патрон, після чого верстатом підстригають до потрібної форми. Состриженный ворс має однакову товщину по всьому стовбуру. Відповідно кінчики у нього грубі, колючі. І загострений кінчик у пензлика виходить тільки за рахунок состригания поруч посаджених волосків.

d71d3713fad6c8ecd5115329d7b2ce7d Кисті для макіяжу. Яка для чого, професійні набори, енциклопедія кистей з фотографіями, як називаються. Кращі: Zoeva, Феберлик, Mac, Рів Гош. ВідгукиКисті для макіяжу хорошої якості — коштують дуже недешево!

У дорогих кисточках, пучок збирають вручну, підбираючи ворсинки по довжині. Зістригають там тільки кінчики, що будуть опущені в клей. А ті кінчики, на які будуть наносити сухі косметичні текстури, не чіпають. Вони звужені від природи, і форма барильця в пензлику надається без стрижки волосків, за рахунок підбору по довжині.

Ще в дорогих кистях для довговічності ворсинки спочатку пов’язують один з одним, а потім садять на клей.

Деякі виробники лукавлять — роблять кисті з білочки, використовуючи не хвіст, а довгі ворски з тіла, схожі на щетину. Таким чином, у виробника з’являється право на упаковці позначити, що кисті для макіяжу «білки», але на практиці їй користуватися складно, так як вона колеться, погано набирає косметику і непрофесійно розподіляє її на потрібній ділянці.

Також нечисті на руку виробники можуть використовувати щетину свиней або щурів, видаючи її за білочку або соболя.

Для них важливо у складі вказати «натуральний ворс». Такі пензлики колючі, як голки дикобраза, і для чого вони підходять, незрозуміло. При купівлі здається, що пензлика м’які, тому що виробники навчилися вимочувати щетину в пом’якшуючих кондиціонерах. Але коштує 1 раз їх помити, як пензель для рум’ян, наприклад, можна використовувати в якості помазка для гоління.

Які кисті підходять для кремових текстур

Деякий час тому візажисти обходилися двома щіточками, якими можна було нанести помаду на губи і підводку для очей.

Сьогодні під кремовими текстурами передбачають:

 • рідкі жирні консиллеры;
 • базу під макіяж з обличчя, очей, губ;
 • тональні основи;
 • рідкі тіні та пігменти;
 • кремові рум’яна;
 • рідкі та кремові коректори хайлайтеры.

Для всього вищепереліченого потрібні різні за розміром і формою пензлика. Але для всіх обов’язково одна властивість: синтетичний ворс. Натуральний ворс, як натуральні волосся, вбирають в себе рідкі продукти. Синтетичні — немає, і добре розтягують крем по шкірі.

9e4d03204d21269be606381c93f18a2d Кисті для макіяжу. Яка для чого, професійні набори, енциклопедія кистей з фотографіями, як називаються. Кращі: Zoeva, Феберлик, Mac, Рів Гош. Відгуки

У кисточках для тональних основ штучний ворс повинен бути тонким і м’яким, щоб крем з пігментом ліг найтоншим шаром, і при цьому шкіра не травмувалася, не тягнулася, не піддавалася стресу.

Кисть, розраховані на роботу з помадою для брів, повинна мати товстий, грубий ворс, завдяки якому ворсинки будуть тримати потрібну форму.

Форми пензлів

Форма кисті Для чого призначена
Широка плоска кисть з синтетичним ворсом, оформлена на кінці у вигляді овалу Призначена для роботи з кремовими тональними основами. Їй же можна скористатися для розподілу кремових рум’ян.
Плоска невелика синтетична кисть Підійде для використання консилера в області носа, губ, під очима. Їй можна наносити кремову базу під тіні, відповідно і кремові або рідкі тіні. Можна висвітлити подбровную частина кремовим хайлайтером, нанести коректор (але без розтушовування) на ніс і під нижню губу, хайлайтер на верхню губу. Можна використовувати її для нанесення щільного коректора на невеликі ділянки шкіри (замазати судинні сіточки). Для точкової обробки консилером, наприклад прищика, вона не підійде.
Кабукі з натуральним ворсом Підходить для пудри. А також їй можна нанести рум’яна на щоки і лоб, тільки якщо вони дуже-дуже світлі.
Великі круглі кисті з натуральним ворсом Призначені для рум’ян і бронзера. Розміри кистей для нанесення рум’ян бувають від дуже маленьких, які можна сплутати з пензлем для сухого освітлення, так і дуже великі, і можна подумати, що пензлик призначена для пудри.
Віялові кисті Ними добре змахувати надлишки косметики — румяни, обсипалися блискітки, тіні, пігменти. Якщо пензлик щільна і пружна, то їй можна наносити хайлайтер під очі.
Кругла, щільно набита пензлик з рівним плоским зрізом Підійде для мінеральної пудри.
Середня скошена кисть з натуральним ворсом Призначена для рум’ян, також підходить для скульптора і бронзера.
Мала скошена кисть Призначена для корекції носа. Їй можна відтінити западину в області брів.
Барило, пелюстка, олівець, пухнасті Всі вони призначені для тіней. Розміри, форми, різні зрізи.
Дуже тонка кисть плоска зі зрізом Ці кисті підійдуть для підводки. Ними можна намалювати стрілки, частиною з них опрацювати брови.
Тонка загострена синтетична пензлик Можна намалювати жирну стрілку, розтягнути базу по віку або використовувати для губ.
У вигляді щітки Розчісує вії, укладыват брови.

Мінімальний набір кистей для повноцінного макіяжу

Мінімальний набір для макіяжу повинен складатися з наступних частин:

 • кисть або середній спонж для тони;
 • для пудри;
 • для рум’ян;
 • для брів;
 • плоский пелюстка для тіней;
 • пухнаста для розтушовування тіней;
 • універсальна щітка для вій і брів.

2ecb6f43a482e3283d2de88790830046 Кисті для макіяжу. Яка для чого, професійні набори, енциклопедія кистей з фотографіями, як називаються. Кращі: Zoeva, Феберлик, Mac, Рів Гош. Відгуки

Мінімальний набір можна коригувати. Наприклад, власницям ідеальної шкіри тон необов’язковий, тому від спонжа або кисті для тони можна відмовитися. У рідкісних випадках консиллер для маскування прищика може замінити наш палець. Якщо в макіяжі використовується техніка затемнення зовнішніх куточків, то від пелюстки потрібно відмовитися на користь маленького або середнього барильця.

Нанести тіні на всі рухоме повіку можна пальцем і розтушувати залишки пухнастою пензлем. Їй же можна акуратно нанести тіні на всю повіку.

Кисті MAC

Досі інструменти від фірми MAC вважаються кращими. Кисті для макіяжу (яка для чого цим виробником завжди вказана на упаковці) у них творять чудеса. Технологія їх виробництва настільки відточена і ексклюзивна, що ще нікому не вдалося повторити їх форми точь-в-точь.

Плюси пензликів MAC:

 • Косметика лягає рівно, лінії чіткі, розтушовка професійна без праці.
 • Довговічні. Кожен волосок пліток з іншим вручну, додатково посаджений на клей, і ще щільно затиснутий патроном. Ймовірність випадання ворсу дорівнює нулю.
 • М’які ворсинки. Користуватися ними — одне задоволення, можна отримати незабутній релакс.
 • Зібрані руками, без стрижки. Кожен волосок підбирається вручну по довжині і жорсткості, в техніці «волосок до волоска».

Мінуси:

Висока ціна. Вона виправдана терміном служби, якістю нанесення макіяжу. Тим не менше, для більшості звичайних дівчат і професійних візажистів пензлика недоступні.

Кисті Zoeva

Німецькі пензлика Zoeva за формами багато в чому схожі на МАС, і також зібрані вручну.

Плюси:

Ціну можна віднести одночасно до плюсів і мінусів. Якщо порівнювати з пензликами МАС, то вони в 2 рази дешевше, але все ж дорогі і недоступні для більшості.

Мінуси:

У 2 рази дешевше МАС, відповідно за обсягом ворсков майже в 2 рази менше щільно набиті в патрон.

Кисті Фаберлік

Фаберлік виробляє висококласну кисневу косметику за доступною ціною — це професійна компанія. Кисті для макіяжу (яка для чого потрібна, не завжди зрозуміло з-за їх дивних форм) у них посередні. Загалом — не їх коник, тому можна сказати, що якість інструментів прийнятне, але не професійне.

4885dd9c814059e68c0e08d1f16c5e24 Кисті для макіяжу. Яка для чого, професійні набори, енциклопедія кистей з фотографіями, як називаються. Кращі: Zoeva, Феберлик, Mac, Рів Гош. Відгуки

Їх інструменти відмінно підійдуть для домашнього використання, але професіонали з ними не працюють.

З плюсів:

 • доступна ціна,
 • добротне якість.

З мінусів:

 • до професійних пензликів недотягують.

Кисті Рів Гош

Пензлики Рів Гош можна віднести до напівпрофесійним.

Плюси:

 • ціна нижче середнього;
 • натуральний ворс.

Мінуси:

 • убогий асортимент, тому повний набір кистей для візажиста не зібрати.

Кисть Кабукі

Справжня класична кисть кабукі завжди робиться з дерева і натурального ворсу. Ручка в неї коротка, широка, плоска, а ворсиста частина ще ширше, щільно набита найм’якішим ворсом. Одним помахом пензля можна припудрити половину особи, другим — другу.

Наочне відео про використання кисті кабукі в макіяжі особи:

Кабукі завдає пудру щільним шаром, легко розтушовує перебори як з пудрою, так і з рум’янами. Завдяки короткій ручці, її можна взяти майже біля основи, щоб посилити натиск, і пудра лягла ще більш щільним шаром або, навпаки, занадто щільний шар акуратно змахнути (розтягнути) по всьому обличчю.

Багато виробники хитрують: роблять синтетичні кисті, зовні схожі на класичну кабукі, замінюючи при цьому дерев’яну ніжку пластиковою або металевою.

Дуофибра

Класична дуофибра виконана з двох видів ворсу: козячого та синтетичного. Козій — короткий, вбирає надлишки тонального крему; синтетичний тягне продукт тонким шаром по всьому обличчю.

Коли на синтетичному ворсі більше не залишається продукту, і він стає сухим, то козій, який ввібрав попередні надлишки, починає при натискуванні віддавати їх назад, а білий ворс підхоплює їх і продовжує розтягувати по шкірі.

Дуофибра ще відмінно тушует жирні коректори.

Віялоподібна

Віялоподібна кисть призначена для усунення надлишок сухого продукту. Вона буває натуральної, щільно набитий, — для струшування пудри, і більш короткою натуральної і синтетичної, — для струшування опалого тіней. Натуральний віяло можна застосувати для освітлення, так як їм зручно розподіляти його на скульную частина.

Для тонального крему

Кисті для макіяжу, а саме для тони, бувають різними, і яка для чого залежить від їх виконання і розміру.

Але кожна гарна по-своєму:

 • Дуофибра тонко розтягує продукт.
 • Плоскою з нейлону легко контролювати щільність продукту. В області дефектів цієї пензликом зручно наности тон щільним шаром, в той час як на чисті ділянки шкіри можна розтягнути тональний крем так, немов його на обличчі і немає.
 • Густо набиті, короткі кисті з рівним зрізом або скошені теж зручні тим, що розподіляють продукт рівномірно, але більш щільним шаром.
 • Ще використовують спонж. Змочений у воді, він працює з продуктом економічно.

Деякі кисті для тони підходять для скульптурирования особи і нанесення рум’ян.

Для консилера

Для консилера є 2 варіанти кистей: плоский бочонок і пелюстка. Пелюсткою зручно обробляти ділянки з монету, почервоніння під крилами носа. Консилер розподіляється непомітним тонким шаром. З кистю-пелюсткою легко можна перекрити бордові судини, але з рельєфними проблемами, наприклад, опуклим прищиком, пензлик вже не справляється.

Для цих цілей підійде плоский барило, розмір якого відповідає прыщу. Бочонок точково накладає консилер товстим шарів, усуваючи проблеми шкіри.

Для пудри

Кисті для пудри роблять з натурального ворсу. Розмір і форма у них різні, в залежності від виробника. Найкраще із завданням впорається кабукі. Якщо кисть для пудри не надто широка, то її можна використовувати для рум’ян і бронзера.

Кисті для контуринга і стробинга

Для контуринга підійде тонка дуофибра. Їй можна розподілити рідкий або стиковый контур тонким шаром. Ще використовують плоску синтетичний пензель. У профіль їй зручно малювати тонкі смужки в області передбачуваної вилиці, а в фас — вона розтушовує цю смужку до непомітного стану.

e5183f001866ce30b2836401b523653f Кисті для макіяжу. Яка для чого, професійні набори, енциклопедія кистей з фотографіями, як називаються. Кращі: Zoeva, Феберлик, Mac, Рів Гош. Відгуки

У продажу з’явилися кисті-рибки і кисті, схожі на зубні щітки, тільки круглі. Вони дуже щільно набиті і добре справляються з завданням, коли на контуринг особи є не більше двох хвилин. Для рідкого освітлення використовують кисті з синтетичним ворсом, а дублюють сухим хайлайтером і інструментами з натуральним.

Для рум’ян

Для рум’ян роблять малі овальні пензлики, факелообразные, яйцеподібні, трохи скошені та пишні.

Підбирати їх потрібно за типом особи:

 • Для ромбовидного особи підійдуть кисті зі зрізом, тому що рум’яна цього типу рекомендується розподіляти в зону нижче скул, куди зазвичай наносять контур. Сам же контур накладається на бічні широкі скульні частини. Таким чином особа за формою наблизиться до овалу, і допоможуть в цій кисті для рум’ян зі скосом.
 • Овального особі підійдуть середні за розміром факелообразные пензлика. Ними легко зарумянить яблучка, які утворюються при посмішці.
 • Для роботи з кремовими рум’янами в стіку підійде синтетична щітка або дуофибра.

  Кисті для тіней

  • Сухі тіні добре розподіляються пензликами з натурального ворсу.
  • Різні за розміром і формою барила наносять тіні точково.
  • Пелюстки розподіляють тіні на більшу частину століття. Тонкі, плоскі, з коротким ворсом кисті призначені для нанесення тіней у війкового краю.
  • Всі растушевочные інструменти для тіней схожі на маленький факел.

  Для підводки

  Для підводки підходять тонкі синтетичні кисті. Плоскою лінією зрізу можна вбити підводку в війковий ряд. Можна намалювати лінію. Чим тонше робоча область тим витонченішою вийде лінія стрілки.

  Для брів

  Для брів підійде скошена кисть і щітка. Скошеної — можна намалювати брови, а щіткою — розтушувати, розчесати, укласти. Для роботи з тінями для брів потрібна кисть з натуральним ворсом, тонка і пружна. Для роботи з помадами для брів – синтетична.

  Для губ

  Кисті для губ середні, плоскі. Чим коротше і жорсткіше ворс, і гостріше край, тим менше їй зручно наносити рідку помаду, але зате їй можна нанести контур з помади в стіку. Виробляють ще одноразові аплікатори для губ.

  Вони не промиваються, тому їх зручно використовувати в салоні, коли клієнти на патоці.

  Зберігання та догляд за кистями

  Для догляду за пензликами зараз продають спеціальні шампуні і рифлені подушки.

  305da4dbbfba7b72efdf5017a401b469 Кисті для макіяжу. Яка для чого, професійні набори, енциклопедія кистей з фотографіями, як називаються. Кращі: Zoeva, Феберлик, Mac, Рів Гош. Відгуки

  Для догляду можна:

  • використовувати звичайний шампунь;
  • будь рифлену поверхню;
  • сушити природним шляхом.

  Не можна:

  • замочувати у воді на час;
  • мити з милом;
  • сушити рушником або феном;
  • розчісувати гребінцем.

  Кисті потрібно добре промивати. Залишки косметики, які забиваються в підставу волосків, містять багато бактерій, які потім потрапляють у пори і розбурхують шкіру.

  Замочувати у воді до пензля не можна по 3 причин:

  • клей розбухне, перестане утримувати волоски;
  • у місці клею і ворсинок залишиться волога, з’явиться цвіль;
  • патрон може заіржавіти.

  Кисті для макіяжу (інформація про те, яка для чого знадобиться у візажі, повною мірою висвітлена інформацією в статті) можуть прослужити довше при правильному догляді. А як їх сушити? Можна розкласти на паперові серветки, але краще підвісити їх вниз «волоссям».

  Пензлики для губ і очей добре очищаються за допомогою будь-якого масла та паперової серветки, якщо під рукою немає крана, мила і води. Щоб після промивання і висихання кисті добре тримали форму, можна одягти на них «компресійну» сітку або панчоху.

  Оформлення статті: Е. Чайкіна

  Корисний відео-ролик про кистях для макіяжу

  Сюжет про те, які кисті застосовуються для макіяжу, і в яких випадках їх використовують:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради