Томат Дрова: агротехніка, опис сорту, відгуки

Томат Дрова — сорт, який був виведений для любителів незвичайних помідорів. Назву рослина отримала за своєрідної форми грон. На тлі куща вони виглядають як оберемок дров в мініатюрі. Детальний опис різновиди допоможе остаточно визначитися з вибором.

tomat drova: agrotekhnika, opisanie sorta, otzyvy107 Томат Дрова: агротехніка, опис сорту, відгуки

Опис сорту

Спочатку сорт розроблявся для любителів екзотики. Однак декоративний невисокий кущ, суцільно обвішаний гронами плодів, не залишить байдужим жодного городника.

Описують Томат Дрова так:

 • Кущ низькорослий — всього 30-40 см у висоту.
 • Коріння не дуже розгалужені, що дозволяє вирощувати томат в контейнерах.
 • Після того як рослина сформує 3-5 квіткових кистей, ріст стебла припиняється.
 • Кожна кисть утворює 10-12 зав’язей.
 • Плоди подовжені (до 15 см), до 80 г кожен. На фото чітко видно роздвоєння на вершинах.
 • Після дозрівання шкірка повністю забарвлюється в червоний. Зелених плям у плодоніжок не залишається.
 • М’якоть у помідорів м’ясиста, насіння дуже мало. Смак солодкий з ледь відчутною кислинкою.
 • Увага! Описаний томат наділений яскравим ароматом, що викликає підвищення апетиту.

  По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
  Ранній Детер-минантный Універсальний У відкритому грунті, в теплиці, на балконі 80 10-12 Червоний Довгастої форми з роздвоєнням на кінці, гладкий, м’ясистий

  Переваги і недоліки

  Томат наділений масою переваг, завдяки яким сорт швидко заслужив любов серед овочівників.

  З позитивних характеристик виділяють наступні:

 • Компактність кущиків. Любителі вирощують томат на балконах і навіть в кімнатах.
 • Незвичайний зовнішній вигляд рослини в період формування плодів.
 • Дозрівання в ранні терміни. На це томат витрачає 90-100 днів.
 • Висока врожайність. З 1-го кущика в середньому збирають 1,5 кг помідорів. А з 1 м2, при відповідному догляді, за сезон знімають до 12 кг.
 • Щільна шкірка, невелику кількість насіння, м’ясиста м’якоть і виражений аромат дозволяють вживати плоди у свіжому вигляді і використовувати їх для заготівлі на зиму.
 • Томат невибагливий у догляді і стійкий до посухи. Сорт здатний приносити непоганий урожай навіть у не зовсім сприятливих для помідорних рослин умовах.
 • З недоліків відзначають часте ураження вершинної гниллю, що пов’язано з довгою формою плодів.

  tomat drova: agrotekhnika, opisanie sorta, otzyvy108 Томат Дрова: агротехніка, опис сорту, відгуки

  Особливості агротехніки

  В умовах помірного клімату сорт вирощують не тільки розсадним методом. У тому випадку, коли томат планується залишити на балконі, насіння висівають прямо в контейнер.

  Рада. Щоб гарантовано отримати сходи, горщики краще вкласти по декілька насінин. Надалі зайві кущики відсаджують.

  На грядці томат частіше використовують в якості підбиття високорослих сортів. Розсаду висаджують одночасно, чергуючи описувані помідори з високорослими. При цьому дотримують інтервал 20-30 див.

  Хоча невисокі кущі, стебло потребує підв’язці. Під вагою врожаю гілочки часто ламаються. У разі посадки рослин в контейнери, слід подбати про хорошого дренажу. Для нормального розвитку коріння потрібна достатня кількість повітря і вологи.

  Дозрівають помідори-поліна одночасно. У цей період, для полегшення навантаження на стебло, частина плодів знімають і полузеленом вигляді і залишають дозрівати в кімнаті.

  Відгуки дачників

  Світлана з Бєлгорода. Вирощувала томат в городі. Невисокі кущики, компактні. Багато уваги не приділяла, так як щодня допізна на роботі, але урожай зібрала навіть більше, ніж очікувала. Плоди дуже смачні, в салатах не течуть. Порадував і незвичайний зовнішній вигляд. При консервуванні багато довгих помідорчиків поміщається в банку.

  tomat drova: agrotekhnika, opisanie sorta, otzyvy109 Томат Дрова: агротехніка, опис сорту, відгуки

  Віктор з Оренбурга. Томат вирощували в теплиці, так як наші кліматичні умови досить суворі для культури. Кущики підросли трохи вище, ніж було вказано на упаковці, але при цьому зберегли компактність. Зав’язей утворилося багато. До кінця сезону весь кущ був обвішаний довгими гронами червоних плодів. За смаком томат також сподобався.

  Томат Дрова не розчарує ні за яких обставин. Солодкі, подовженої форми помідори, швидко стануть одним з найулюбленіших сортів.

  Сорт Дрова: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради