Як боротися з фітофторою на картоплі?

kak borotsya s fitoftorojj na kartofele 45 Як боротися з фітофторою на картоплі?

За статистикою фітофтора на картоплі вважається одним із самих грізних захворювань. Всього за 2-3 тижні напасти здатна знищити до 70 % врожаю. Миритися з такою ситуацією навряд чи доречно. Перемогти фітофтороз або хоча б уповільнити його розвиток можливо тільки на ранніх стадіях. Хвороба картоплі зустрічається у всіх регіонах Росії, володіючи знаннями про методи профілактики та способи боротьби, ви зможете отримати відмінний урожай. Які ознаки хвороби, що робити, як боротися, якими препаратами,коли починати обробляти, ефективні народні засоби? Шукаємо відповіді.

Фітофтора та її ознаки

Збудник хвороби – грибковий організм, який легко мутує, пристосовуючись до зовнішніх умов і засобів боротьби. Складність полягає в великих площах, відведених під картопляні плантації.

У спекотну, сонячне літо фітофтороз не загрожує посадкам. Для поширення грибків потрібна підвищена вологість і температура 18-26 градусів. Якщо зарядили дощі, городникам треба бути напоготові, і оглядати кущі щодня. Які признакисвидетельствуют про появу фітофтори?

На листках, розташованих ближче до землі, з’являються сіруваті плями з білястою окантовкою, які захоплюють все більшу площу, Через пару днів ви можете виявити, що почорніла вся бадилля. По стеблу грибок потрапляє в бульби. Шкірка темніє, м’якоть набуває сіруватий відтінок, стає ослизлою і поступово згниває. Що робити, чим обробити, і чи можна зупинити процес?

kak borotsya s fitoftorojj na kartofele 46 Як боротися з фітофторою на картоплі?

 

Як відбувається зараження?

Тепло і волога – оптимальні для розвитку грибкових інфекцій умови. Спори фітофторозу мешкають в грунті, на необроблених бульбах, рештках рослин минулого сезону, можуть переноситися на значні відстані потоками води і розноситися вітром. В краплях дощу або рясної роси спору за допомогою хвостика активно пересувається, ледве потрапивши на необроблені картопляні листя, впроваджується в листову пластину. Подальша доля посадок картоплі залежить від погоди. Висока температура – 30 градусів і вище, позбавляє гриб можливості поширюватися. Волога, помірно тепла погода небезпечна, фітофтора на картоплі охоплює нові ділянки із загрозливою швидкістю, і зупинити її практично неможливо.

Пасхальне яйце: строката краса врожайного томату. Опис особливостей культури і техніки вирощування

Способи боротьби

Коли починати обробляти посадки і які препарати найбільш ефективні? Чітких рекомендацій щодо термінів немає, все залежить від регіону і погодних умов. Найбільший ефект дає профілактична обробка бульб фунгіцидами перед посадкою і гички до початку цвітіння. Знищити спори гриба в ґрунті допоможе 3 % розчин мідного купоросу. Строки обробки:навесні, ледь прогріється грунт просто розкажіть грядку і перекопайте землю.

Хімічна обробка картоплі

З появою перших ознак зараження, діяти треба невідкладно. За відгуками городників хороший ефект дають системні фунгіциди «Ридоміл» і «Метаксил». Препарат потрапляючи всередину рослини, циркулює в листках, стеблах і бульбах, знищуючи шкідливі суперечки. Для успішної боротьби буде потрібно кілька обробок з проміжком в 7-10 днів.

«Хом», де діючою речовиною виступає хлорокис міді, призначений для обприскування картоплі ще до появи чорних плям на листках. Вживати в їжу бульби можна лише через 4 тижні після обробки.

Широкою популярністю серед дачників, не вітають використання хімічних засобів, користується біологічно активний препарат «Фітоспорин».

«Трихопол» – ефективна зброя для боротьби з грибковими інфекціями. Купуєте в аптеці пластину, всі 10 таблеток растворяете у відрі теплої, але не гарячої води, і опрыскиваете рослини кожні 2 тижні.

kak borotsya s fitoftorojj na kartofele 47 Як боротися з фітофторою на картоплі?

Народні засоби

У боротьбі з проявами фітофтори народні засоби мало ефективні, однак, використання їх у цілях профілактики дає дуже хороший ефект, і не заподіює шкоди рослинам. Чим обробити бадилля?

Захисний ефект полягає в створенні на поверхні листа плівочки, що утрудняє проникнення грибка всередину рослини. Відмінно працюють розчини кисломолочної сироватки, хлібопекарських дріжджів, солі, опудривание просіяної деревною золою.

Обробка під час цвітіння та після нього

Незважаючи на загрозу втрати врожаю під час цвітіння картопля обробляти небажано. У цей період рослини найбільш вразливі до токсичних складових хімічних препаратів. Крім того, велика загроза загибелі бджіл, залучених на кущики. Якщо з’явилася фітофтора на картоплі, після цвітіння немає ніяких перешкод для обробки будь-якими препаратами.

Писанка з бісеру — майстер-клас для початківців + схеми

Стійкі до фітофторозу сорти картоплі

Селекціонери вивели сорти, стійкі до фітофтори, серед них Російська красуня, Чародій, Натхнення, Травнева квітка. Однак, витривалість не абсолютна. У дощове літо рослини можуть вражатися вірусом, однак, деякий час він не поширюється по всій бадиллі. У городників є час на проведення протигрибкових заходів.

Правила зберігання картоплі

Картопля не потребує особливих умов зберігання. Важливо, щоб температура була не вище +5 градусів, а вологість не перевищувала 80 %. Найголовніше – це якість бульб. Найбільш поширеною помилкою стає закладання картоплі сумнівної якості, так буває у неврожайні роки. Лежкість буде невисокою. Збираючи врожай, зверніть увагу на таку закономірність: кількість бульб у кущі, ураженому грибом значно менше, ніж у здоровому.

Профілактика

Щоб не мучитися сумнівами, як боротися і чим обробити грядки, не шукати фото в інтернеті, дотримуйтесь строки обробки, і проводите профілактичні заходи:

  • не допускайте загущення посадок;
  • регулярно розпушуйте ґрунт і видаляйте бур’яни;
  • з метою мінімізації контакту гички з землею, мульчируйте грунт;
  • використовуйте тільки якісний посадковий матеріал;
  • дотримуйтесь сівозміну.

Читайте також: Фітофтора на помідорах: причини, ознаки, як боротися?

Подобається? Поділіться з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Залишити відповідь

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!