Чи можна продавати весільну сукню після весілля?

Весільну сукню – вбрання, до якого ніжно і трепетно відноситься більшість дівчат і це не дивно, адже з ним пов’язано безліч теплих і радісних споминів. До нього дбайливо ставилися і передавали з покоління в покоління, від матері до дочки.

Одні панянки дбайливо зберігають наряд в шафі, інші прибирають подалі на антресолі, треті приймають рішення продати весільну сукню.

43b69d77adfb9b67d8dd0b7e55f3d5d8 Чи можна продавати весільну сукню після весілля?

Коли не можна продавати сукня нареченої після весілля?

Весілля – задоволення не з дешевих, тільки покупка наряду забирає значну частину бюджету, приготованого для урочистої події. Саме з цієї причини багато нареченої приймають рішення продати весільну сукню відразу після весілля. Незважаючи на доцільність вчинку, багато прикмети попереджають про те, що весільну сукню продавати не можна, і ось чому:

 • У всі часи весільний наряд вважався своєрідним оберегом молодої сім’ї, продати його означало втратити свого жіночого щастя.
 • Православні люди стверджують, що весільний наряд повинен зберігатися в будинку у одружилися до тих пір, поки живий один з подружжя. В ті часи побутувала думка, що сукня нареченої захищало пару від лихого ока і негативного впливу з боку.
 • Давати приміряти весільний наряд не можна, навіть через багато років після весілля. Забобонні люди попереджають, що примірила дівчина може забрати шматочок сімейного щастя, навіть сама того не бажаючи.
 • Раніше з допомогою весільного вбрання лікували занедуживших малюків. Молода мати одягала плаття, присідала перед немовлям навпочіпки і отмахивала від нього хвороба. Продати його в цьому випадку означало – позбавити дітей захисту перед хворобою.
 • Ні в якому разі не можна продавати наряд, в якому наречена вінчалася, наші предки вважали, що цей наряд заряджений на сімейне благополуччя, позбутися його – залишитися без захисту Всевишнього в справах сімейних.
 • Забобони попереджають, що, продаючи сукню, можна продати і своє сімейне щастя. В будинку почнуться сварки, які рано чи пізно призведуть до розлучення.
 • Категорично забороняється продавати і навіть дарувати весільний наряд, який дівчина шила або прикрашала власноруч, так як велика ймовірність, що він потрапить до людини, що має негативну енергетику і навіть на відстані принесе шкоду родині.
 • Сукня може знадобитися для вінчання, якщо воно станеться через кілька років, а не на наступний день після весілля.
 • Якщо дівчина забобонна і боїться ненароком залучити в будинок біду, то продавати весільну сукню не варто. Можна перекроїти його і зшити ексклюзивний конверт на виписку з пологового будинку, наволочку в дитячу ліжечко або зшити доньці нарядне платтячко для святкової події.

  Традиційне плаття російської нареченої було червоного кольору, саме цей відтінок символізував красу, здоров’я і плодючість майбутньої дружини. Білі вбрання з’явилися в Європі. На території нашої країни жінка в білому платті вважалася «нареченою Христової», тобто їй потрібно залишити мирське життя і піти в монастир.

  025defa520eacc1c87fb31e416f6ca72 Чи можна продавати весільну сукню після весілля?

  Коли можна продавати?

  Незважаючи на те що багато прикмети свідчать про заборону на продаж весільного вбрання, позбутися від нього можна і потрібно в наступних випадках:

  • Сім’я розпалася та немає потреби зберігати весільний оберіг.
  • Чоловік помер.
  • Сім’я гостро потребує грошей. У цьому випадку продати сукню можна, але тільки через рік після торжества. Якщо молодята щасливі, то прикмети обіцяють щасливе життя і нової власниці весільного вбрання.

  Куди можна продати весільну сукню?

  Якщо жінка не забобонна або у неї є вагомі причини позбутися від весільного вбрання, то можна продати сукню. Варіантів кілька продажу:

  • зробити кілька фотографій, розмістити в інтернет і чекати покупця;
  • продати весільний салон;
  • віднести в комісійний магазин.

  Здача в оренду

  Один з варіантів повернути витрачені на весільний наряд гроші – здавати в оренду. Плюси: при гарній цілості і акуратному зверненні можна повернути всю витрачену суму. Мінуси: доведеться спілкуватися з людьми, які будуть приходити в будинок і, можливо критикувати наряд або намагатися скинути ціну.

  Кожен з цих варіантів має свої плюси і мінуси, багато панянки намагаються не займатися продажем сукні особисто, так як на примірку будуть приходити різні люди, кожен зі своєю енергетикою і не завжди позитивною.

  9ad7296258ee7bae79042a37eb4773ef Чи можна продавати весільну сукню після весілля?

  Що зробити, щоб продати і не накликати біду?

  Якщо є гостра необхідність в продаж весільного плаття, то підходити до вирішення цього питання потрібно відповідально і грунтовно. Щоб не накликати біду і не нашкодити сімейних відносин, варто провести своєрідний ритуал:

 • Відпороти з сукні червоні стрічки від пристріту і відколоти шпильку, якщо такі є.
 • Обов’язково залишити гудзик, оборочку і стрічку в якості оберега.
 • Віддавати в чужі руки тільки в постиранном вигляді.
 • Для прання віднести в хімчистку. Прати або чистити самостійно не рекомендується, щоб не залишити на ньому своєї енергетики.
 • По приході додому окропити святою водою.
 • Якщо наречена вирішила продати свою весільну сукню, то обов’язково запитати дозвіл у колишньої власниці.
 • Весільну сукню продати можна, тільки частина виручених грошей потрібно віднести до церкви або витратити на інші благі справи.
 • Що зробити після продажу?

  Якщо жінка прийняла рішення продати свою весільну сукню, то і тут потрібно дотримати певну послідовність:

  • тричі перехрестити спину купила (йде) жінки;
  • тричі осінити себе хрестом;
  • протягом 7 днів нічого не дарувати, не давати і позичати.

  Дотримання цих нескладних правил допоможе захистити сім’ю від нещастя.

  ba5c9d66f11a0476d0d5a33044c26d86 Чи можна продавати весільну сукню після весілля?

  Що не можна продавати з весільного образу?

  Весільний образ нареченої не обмежується тільки сукнею, в комплексі з ним ідуть рукавички, фата, туфлі, підв’язка і прикраси. Вирішивши продати свою весільну сукню, дівчина повинна пам’ятати, що деякі речі, що надягають в комплекті продавати не можна:

 • Фата. Здавна вважалося, що фата – той предмет, який оберігає наречену від злих духів. Продати фату означало – позбавити себе і свою сім’ю захисту.
 • Якщо наречена хоче зняти фату на весіллі, то довірити її зберігання можна тільки мамі або хресної матері. Фата – це своєрідний оберіг, приміряти який не можна ні до, ні після весілля, давати її в чужі руки категорично забороняється.
 • На Русі фату радили повісити над подружнім ложем і залишити на 30 днів. Вважалося, що така маленька хитрість допоможе народити міцного і здорову дитину. Після народження дитини фату вішали на колиску, щоб захистити спокій малюка від навколишнього негативу.
 • Прикраси, особливо якщо вони оснащені дорогоцінним камінням, також продавати не рекомендується, оскільки камені мають властивість зберігати енергетику своїх власників. Якщо прикраса потрапить в руки негативно налаштованої людини, то він випадково або цілеспрямовано може заподіяти нареченої парі шкоди.
 • Ніяких заборон на продаж туфель, поясів, клатчей, накидок або рукавичок немає, і якщо вони не будуть затребувані в подальшому житті, то вчорашня наречена може сміливо їх продати.

  Незважаючи на те що на дворі ХХІ століття, багато жінок і донині дотримуються весільними прикметами і намагаються в усьому дотримуватися завітів від далеких предків, щоб позбавити себе і свою сім’ю від майбутніх неприємностей.

  Продавати весільний наряд або дбайливо зберігати, вирішити може тільки вчорашня наречена. Однак, незважаючи на всі прикмети і забобони, існує безліч скептично налаштованих жінок, які продали і уникли будь-яких сімейних проблем.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради