6 способів як побороти лінь і почати займатися собою

Наступне керівництво по боротьбі з лінню покаже, як побороти лінь і почати займатися собою? Що допоможе боротися зі своєю неорганізованістю, апатією і почати діяти? Крім того розглянемо важливі поради про те, що можна зробити проти лінощів?

Напевно, кожному з нас відомо це стан: коли багато роботи, а лінь заважає нам мотивувати себе на виконання наших завдань. Хоча в кожної людини бувають моменти, коли абсолютно нічого не хочеться робити.

Проте одна справа, коли це буває рідко і швидко проходить. І зовсім інше, коли це триває вже протягом довгого часу, а бажання що-небудь робити при цьому стає все менше.

Настав час знову зарядитися енергією! Давайте почнемо боротися з інерцією, апатією і бездіяльністю, поки не зможемо раз і назавжди перемогти лінощі.

Насправді від цього стану можна позбутися. Для цього варто лише прикласти зовсім небагато зусиль. Але спочатку розглянемо, що означає даний стан?

Що таке лінь

Це психічний стан, в якому людині не вистачає енергії або необхідної сили волі, а також бажання виконувати завдання. Інколи це відбувається із-за зовнішніх умов, таких як погода, коли занадто холодно або дуже жарко. А іноді із-за внутрішніх причин, таких як відсутність мотивації, схильність до зволікання або страху.

Головний секрет ліні криється в словах «потрібно» і «хочу». За лінню завжди ховається обов’язок, а не особисте бажання. Коли організм стикається з тим, щоб змусити себе щось робити, тому що це «треба», а не «хочу», починається відторгнення.

Борг, правила і норми — це те, що людина зобов’язана дотримуватися, незважаючи на особисті бажання. Часто інші люди або роботодавці створюють атмосферу «треба». Змушуючи робити те, до чого немає мотивації і бажання, з-за цього людина ризикує вигоріти, отримати невроз.

a7af1bd1ed0cc48c62fa9d112507c426 6 способів як побороти лінь і почати займатися собою

Є хороша новина: лінь можна перемогти, якщо внести деякі зміни в своє мислення. Розглянемо деякі причини ліні і способи їх подолання.

Як позбутися від ліні

Звичайно ж, різного роду мотивація і самопримус — це речі досить ефективні, але як показує практика, їх дія довго не триває. Справа в тому, що в даному випадку людина просто пригнічує лінь, так сказати ховає це почуття у дальній кут. Сама причина або проблема залишається не переможеною і рано чи пізно дає про себе знати.

Якщо хочете перемогти лінь, то потрібно боротися безпосередньо з її причинами. Але які вони і звідки з’являються? Існує дві. Перша — фізіологічна. До неї належать втома, занадто сильні фізичні навантаження, недосипання і т. д.

Друга причина має ментальний характер. Те, що крутиться в голові, називають ментальними причинами ліні. До них можна віднести внутрішні заборони, страхи та упередження, комплекси, а також інший подібний «сміття», що зупиняє людину від бажання зробити що-небудь для здійснення своїх цілей.

  • Щоденна, гнітюча рутина, з-за якої віра в те, що все справді можна змінити, згасає з кожним днем;
  • Установки і фрази від батьків з дитинства вселяють, що треба сидіти смирно, «не висовуватися» також пригнічують в людях будь-яку мотивацію до ініціативи;
  • З-за великої кількості невдач, страх про те, що і цього разу нічого не вийде, зростає все більше. В один прекрасний момент вони повністю вбивають надію. Однак найчастіше люди здаються за крок до успіху — пам’ятайте про це;
  • Схильність людини занадто перебільшувати події. Часом здається, що справа належить неймовірно складне, але на ділі виявляється зовсім інакше.

Рано чи пізно можна звикнути до цих відчуттів і тоді вийти з зони комфорту буде неймовірно важко. Саме з цієї причини необхідно негайно шукати варіанти або поради як боротися з лінню і її причинами.

Якщо дійсно хочете перебороти лінь, то перемогти її можна єдиним способом — приберіть весь цей сміття з голови. Завдяки цьому ефективного методу мільйони людей вже перемогли свою лінь.

Японська методика позбавлення від ліні

Коли ми не досягаємо з-за ліні раніше поставлених цілей, тоді варто подивитися, як з лінню борються японці.

Процес позбавлення від ліні

Потрібно дуже ретельно попрацювати зі своїм минулим, занурившись у минулі спогади. Саме в них криється ключ до того, щоб усунути весь ментальний сміття з розуму, який є причиною виникнення більшості проблем, в тому числі і ліні.

Справа в тому, що будь-який страх, внутрішній протест або комплекс з’явився внаслідок якихось пережитих подій, які надавали негативний вплив. Згадайте негативні епізоди і ретельно проаналізуйте їх.

Можливо, буде морально важко знову пережити ці події. Однак пропрацювавши один раз негативні емоції, ви досягнете того, що вони більше не будуть заподіяти вам біль. Все, що залишиться — «набір кадрів» з минулого.

9289d72210d5a7456caed8acba3b5627 6 способів як побороти лінь і почати займатися собою

Підсвідомість — відмінна річ, щоб боротися зі своїми проблемами, та все ж дуже мало хто здогадується використовувати його.

Як побороти лінь і почати займатися собою

Перемога над лінню — це комплекс заходів. Немає сенсу робити щось одне. Робота в декількох напрямках дасть відчутний результат.

1. Аналіз мотивації. Перегляд цілей, усвідомлення, ваші вони чи чужі, нав’язані, дасть чітке розуміння причин, чому людина «не хоче» працювати або виконує її через силу. Усунення всіх джерел можливих маніпуляцій підвищить мотивацію.

2. Щоб приймати важливі рішення, потрібна енергія і тонус. Невеликі фізичні навантаження і контрастний душ успішно впораються з цим завданням. Нескладна ранкова зарядка і кава також відмінно зарядять тіло енергією, щоб легше було приступити до роботи.

7811dd0121370206feb1832edba44a21 6 способів як побороти лінь і почати займатися собою

3. Навколишня обстановка. Безлад, відсутність світла та свіжого повітря далеко не сприяють мотивації до роботи. Наведення порядку на робочому місці наводить порядок і в думках. Вентиляція та освітлення дозволяють відчувати бадьорість.

4. Поділ рутинної роботи на відрізки. Монотонні прості завдання у великій кількості часто вбивають мотивацію працювати взагалі, поглинаючи час, який можна використати на виконання цікавих завдань і проектів.

Виділення двох або трьох відрізків по 30-40 хвилин в день на рутинну роботу допоможе впоратися з негативними відчуттями. У перервах між цими відрізками варто займатися цікавими завданнями та проектами.

5. Прогулянка по свіжому повітрю — ще один хороший рада як подолати лінь. Обідня перерва не відводиться виключно для прийняття їжі. Невелика розминка у вигляді прогулянки по свіжому повітрю піднімає настрій, збільшує циркуляцію крові, насичує мозок киснем. П’ятнадцяти хвилин у середині дня достатньо, щоб підтримати заряд енергії.

6. Маленькі нагороди. Невеликі подарунки за виконання складних і не цікавих завдань допоможуть пережити негативні моменти. Це може бути дозвіл собі послухати улюблену пісню, написати пост в соціальні мережі, або з’їсти щось корисне. Така мотивація завжди сприяє виконанню найбільш неприємних завдань.

Висновок

У сучасному світі лінь — це не наслідок інфантилізму або небажання працювати взагалі. Це наслідок хронічної втоми, коли у людини виникає відчуття, що його об’ємна і складна робота приносить задоволення та результат комусь іншому, але не йому. Тому якщо проблему не вирішити, вона переросте в апатію, з якою боротися набагато складніше.

Подолання ліні або здатність робити те, що ми не хочемо, — це важлива частина успіху. Деякі речі просто потрібно зробити і ми мусимо їх зробити або переконатися, що вони зроблені.

Виконуючи прості рекомендації з цієї статті: як побороти лінь і почати займатися собою, будь-яка людина може розраховувати на ефективну перемогу ліні. Адже людській природі не властиво це стан, це всього лише тимчасові психологічні складнощі.

Рекомендую подивитися це відео про подолання лінощів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради