Як пом’якшити шкіряну куртку в домашніх умовах: заборонені засоби

Неправильний догляд за шкірою робить улюблену куртку непридатною для носіння. З часом шкіра тріскається і грубіє, тому важливо регулярно змащувати її спеціальними засобами. Необов’язково для цього купувати дорогі речовини для догляду. У таких випадках краще пом’якшити шкіру в домашніх умовах.

c93ba331a380d87cd2298d6f1b703b2f Як помякшити шкіряну куртку в домашніх умовах: заборонені засоби

Чому улюблена шкіряна куртка стала жорсткою?

Найбільш використовувані речі в гардеробі — верхній одяг і взуття. Саме вони постійно потрапляють під вплив сонячних променів, перепаду температур та вологи. Шкіряна одяг псується через відсутність правильного зберігання й догляду. Особливо це відбувається після потрапляння речей під дощ або пекуче сонце. Шкіряні куртки після впливу таких чинників зазвичай стають жорсткими і твердіють.

Вибираючи верхній одяг зі шкіри, обов’язково потрібно звертати увагу на її якість.

6c6ea6345fda4fc99a4ed529a50982d3 Як помякшити шкіряну куртку в домашніх умовах: заборонені засобиФахівці в хімчистці допоможуть вирішити проблему.

Неякісний матеріал, з якого виготовлено шкіряний виріб — ще одна причина передчасної жорсткості. Краще переплатити за якість і довговічність такої речі, ніж регулярно займатися відновленням її колишнього стану. Дорогі шкіряні куртки зазвичай мають від природи досить м’яку і ніжну текстуру, а дешеві, навпаки, жорстку і незручну в користуванні. Зробити шкіряну поверхню м’якше можна з допомогою фахівця в хімчистці або застосовуючи домашні методи пом’якшення. Впоратися з проблемою можна за допомогою доступних в домашньому арсеналі засобів. Такі народні засоби пом’якшать верхній одяг не гірше магазинних аналогів.

Методи пом’якшення шкіряної куртки в домашніх умовах

У таблиці представлені кращі засоби для боротьби з грубою шкірою на куртці та особливості їх використання:

Засіб Особливості застосування
Кокосове масло Можливо потемніння шкіри після застосування олії
Спирт і вазелін Такий спосіб не впливає на якість чи колір продукту
Яєчні білки Добре підходить для світлого матеріалу
Лимон Відмінно пом’якшує темні шкіряні вироби
Сало або свинячий жир Дієве пом’якшувальний засіб, що не має недоліків і протипоказань
Кондиціонер Деякі види кондиціонерів можуть висушити шкіряні вироби
Метод не підходить для шкіряних меблів
Віск Застосовується для пом’якшення речей зі світлої шкіри

Нюанси застосування засобів на шкіряних виробах

ac5171e43fe2a99b58a1da10a9b8c5dd Як помякшити шкіряну куртку в домашніх умовах: заборонені засобиПри розм’якшенні шкіряного одягу важливо дотримуватися правила в залежності від способу.

Завжди важливо знати нюанси кожного методу розм’якшення шкіряного одягу:

  • Перед використанням кокосового масла для пом’якшення куртки протягом 10-15 хвилин потрібно потримати річ під сонцем. Після цього, необхідно змастити поверхню олією і почекати до повного вбирання.
  • Спирт і вазелін допоможуть пом’якшити куртку в домашніх умовах, якщо почати з використання спирту. Поверхня куртки слід змащувати ватним тампоном до тих пір, поки спирт повністю не вбереться в шкіру. Після цього, на вироби наноситься вазелін, який справляється з грубою шкірою за одне застосування.
  • Змочену в яєчних білках серветку, потрібно провести по зворотній стороні куртки. Після закінчення 3-4 годин важливо не забути протерти куртку злегка вологою серветкою.
  • Для того щоб сало впоралося з грубою шкірою, змочену в жирі, марлю рекомендується залишити до тих пір, поки жир повністю не вбереться. Процедуру потрібно повторити тільки в тому випадку, якщо шкіра повільно вбирає жир.
  • Кондиціонер слід нанесіть на куртку і почекати кілька хвилин. Потім необхідно прибрати надлишок речовини, ніжно отполировав поверхню. Процес краще повторювати кожні 6 місяців для того, щоб шкіра завжди була м’якою.
  • Віск допоможе впоратися з грубою шкірою в рівних пропорціях з вазеліном. Щоб пом’якшити шкіряну річ, варто просто натерти поверхню куртки з допомогою воску і вазеліну і почекати кілька хвилин.

Заборонені засоби для обробки верхнього одягу зі шкіри

У догляді за шкіряною курткою в домашніх умовах важливо також знати про речовини, якими можна обробляти такі речі. До таких засобів належать:

  • Гліцерин. Після використання шкіра стає ще більш грубою і втрачає свою еластичність. Щоб пом’якшити натуральний матеріал, можна застосовувати тільки в комплексі з іншими засобами. Наприклад, з яєчними білками, лимоном і водою.
  • Речовини для шкіряного взуття. З-за наявності мінеральних масел у складі у них жирна і густа консистенція. Використання таких продуктів на верхньому одязі не допоможе розм’якшити шкіру, а тільки нашкодить їй.
  • Мильний розчин. Перед застосуванням потрібно обов’язково перевірити його дію на невеликій ділянці. Деякі види шкіри погано реагують на дію мила.
  • Ацетон, розчинники. Такі речовини пересушують шкіряні вироби.

Для того щоб улюблена куртка прослужила як можна довше, потрібно пам’ятати, що перед використанням будь-яких речовин для очищення шкіряних тканин вдома, варто почати їх застосування з внутрішньої сторони в недоступному для очей місці. Це убезпечить річ від випадкового псування і допоможе переконатися в дієвості використовуваного методу. Також завжди слід пам’ятати про техніку власної безпеки, тому працювати з хімічними засобами необхідно тільки в рукавичках.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради