Що означає лілія: що символізує мовою квітів, до чого дарують

У давнину білосніжними ліліями прикрашали релігійні споруди, храми. Їх вплітали у вінки нареченим, клали в труну імператорів, використовували в обрядах. Лілія символізує швидкоплинність життя і швидке в’янення.

a450b7eb24bb33bb5f1628fd1a7d066d Що означає лілія: що символізує мовою квітів, до чого дарують

Що означає квітка лілія

У рослини багата і довга історія. Його назва перекладається як «білий-білий». У стародавніх греків лілія асоціювалася з зародженням нового життя, сексуальністю і чоловічим началом. У Греції білосніжними бутонами прикрашали статуї богів і храмові споруди. У Стародавньому Єгипті квітка пов’язували з короткочасністю життя.

З поширенням християнства лілію стали вважати втіленням невинності і чистоти. У той же час відьми використовували її для приготування приворотного напою, а цілителі робили відвар для хворих і одержимих. Неоднозначна символічність призвела до появи багатьох міфів і забобонів. З одного боку, вона асоціюється з ніжністю, невинністю і силою духу. А з іншого — з пороком, тлінням і сумом.

У Середньовіччі лілія означала каяття за скоєні гріхи. Злочинцям ставили клеймо із зображенням квітки. Лілії приносили на похорон, прикрашали ними могили.

Зараз рослина має безліч значень, інколи абсолютно протилежних залежно від країни і культури. Наприклад, у багатьох європейських державах не прийнято дарувати букет з цих квітів по святковому приводу, а в Росії — такий подарунок цілком доречний на весіллі чи ювілеї.

Залежно від кольору і кількості

Лілії дарують монобукетах або в композиціях. Зображеннями квітки прикрашають весільні сукні, посуд, предмети одягу та аксесуари. За забарвленням бутонів можна визначити характер дарувальника або дізнатися про його наміри.

Значення букета залежить від забарвлення:

 • Білі лілії, які символізують чистоту і невинність. Чоловік вказує на те, що його наміри благородні, а ставлення до дівчини серйозне. Коханий, який подарував такий букет, швидше за все, налаштований на весілля, народження дітей. Наречені вибирають білосніжні квіти для весільного букета, як знак вірності.
 • Жовті — означають зацікавленість шанувальника, підкреслюють його бажання продовжувати стосунки. Однак в думках чоловіка інтимна сфера залишається на першому місці. Такий подарунок характеризує хлопця як людину неординарну, легковажного, навіженого; роман з ним не буде тривалим.
 • Тигрові — символізують нарцисизм. Вважається, що букет з таких квітів дарує тільки самозакоханий і зарозумілий чоловік. Він вдалим у фінансовому плані, але бідний духовно, не здатен зберігати вірність.
 • Червоні — говорять про егоїзм дарувальника. Плотські втіхи в пріоритеті над серйозними почуттями. Агресивний, непоступливий, егоцентрист. Будувати відносини з таким не варто.

d13252158027dcdc0b808dcd3172c99b Що означає лілія: що символізує мовою квітів, до чого дарують Жовті 44dd0a43e4dd78c97c92f5206037225a Що означає лілія: що символізує мовою квітів, до чого дарують Тигрові 206d0576064bc019116fda4b70b0c9ed Що означає лілія: що символізує мовою квітів, до чого дарують Білі 6a7da87a68e56ac7a2f67438ad28ab4c Що означає лілія: що символізує мовою квітів, до чого дарують Червоні

Кількість квіток в букеті теж має значення:

 • один — визнання в романтичних почуттях;
 • три — комплімент чи данина поваги;
 • п’ять — визнання в любові;
 • сім — наближається заміжжя;
 • дев’ять — фортеця дружби на віки;
 • тринадцять — ворожнеча, неприязнь;
 • п’ятнадцять — вдячність, захоплення.

Значення по феншуй

Лілія по знаку Зодіаку належить Ваг. Квіти пов’язують живий світ краси, вічної молодості і ніжності з царством мертвих, в’яненням і раптовою смертю. Врівноважують енергію в приміщенні.

Щоб принести в будинок достаток і багатство, потрібно поставити лілії у вазу в південно-західному секторі. Таке розташування приваблює довгоочікуваних гостей. Якщо незаміжня дівчина поставить там букет в червоній вазі, то скоро зустріне забезпеченого залицяльника. За прикметою розпустилися бутони означають швидкий шлюб.

Букет допомагає досягти душевної рівноваги, піднестися над проблемами і швидко знайти рішення. Квіти заспокоять серце після важкої розлуки і дадуть сили для нових відносин. Якщо поставити лілії в південній частині спальні посварених подружжя, то вони скоро помиряться.

До чого дарують лілії

Дарувати ніжні квіти в Європі не прийнято, оскільки вони означають скорботу і печаль. Їх кладуть у катафалки померлим і залишають на могилах. Художники малювали смерть з лілією в руках.

У Росії немає забобонів з приводу цих квітів. Їх дарують на дні народження, ювілеї, приносять на побачення. Подарований букет несе зміст, що залежить від забарвлення:

 • Білі — шанувальник захоплений красою, ніжністю, вірністю обраниці.
 • Білосніжні лілії, піднесені в подарунок родичці, батькам, дитині, означають глибоку вдячність і любов.
 • Жовті для коханої — невербальне визнання в зраді. Можливо, чоловік має намір розлучитися.
 • Жовті — у подарунок для друга, колеги, родича говорять про підтримку, бажання подати руку в скрутну хвилину.
 • Помаранчеві — означають непримиренну ворожнечу, заздрість, підступність. Дарує являє серйозну загрозу.

77b3dd180bfc24e524e5630f7a284acd Що означає лілія: що символізує мовою квітів, до чого дарують

Магічні властивості

Квітка допомагає жінці завагітніти і виносити малюка, народити міцним і здоровим. Для цього в старовину майбутню матір прикрашали вінком з білосніжних лілій. Вважається, що рослина виконає будь любовне бажання, якщо зрізати квітка на заході.

Заборонено використовувати для магічних ритуалів квіти, зрізані у церков, кладовищ або на святій землі. Вони увберуть в себе лише погане і після ритуалу завдадуть нищівного удару.

Щоб уберегтися від зла, привороту і пристріту, треба зробити амулет із засушеним квіткою лілії. В ньому має бути срібло і намистина бірюзи. Захистити будинок від злих сутностей і духів допоможуть засушені білі квіти, зібрані в полотняний або бавовняний мішечок, який потрібно розмістити поруч із вхідними дверима.

Лілії в букеті нареченої: прикмети

Якщо в день весілля наречений дарує нареченій букет з лілій, значить, клянеться у вірності. Таким подарунком батьки благословляють шлюб і народження дітей. Родичі, друзі, знайомі з допомогою лілій виражають схвалення, приймають вибір нареченої або нареченого.

Кілька букетів у знаменний день означають довгий щасливий шлюб, взаєморозуміння з чоловіком. Побачити на весіллі дівчину з цією квіткою у волоссі — до зрад другої половинки. Небажано прикрашати плаття квітами лілії, можна накликати біду, сварки і розбрат.

Якщо подруга на весіллі дарує букет жовтих або оранжевих кольорів, це означає заздрість з її боку, бажання зруйнувати сімейне щастя.

Тигрові квіти — до насиченої сексуального життя, частим зрад обох подружжя. У весільному букеті краще не комбінувати різні сорти і забарвлення, а вибрати тільки білі.

Поєднання з іншими кольорами

Щоб посилити сприятливий вплив, можна поєднувати кілька видів. Лілія мовою квітів означає вірність, велич і силу. Вона може бути головною в букеті або підкреслювати красу іншої рослини.

Квітки з’єднують в букети не тільки за прикметами, але і з міркувань безпеки. Бутони мають дуже сильний запах, який викликає у чутливих людей головні болі. Є сорти з мінімальним ароматом, але коштують вони дорожче. Якщо вам відомо про алергії або чутливості людини, не варто дарувати йому лілії.

Квіти прекрасно виглядають в букеті з волошками, ромашками, трояндами і маками. Певні комбінації дають свій ефект:

 • з трояндами — відновлення пристрасті у стосунках;
 • з ромашками — набуття спокою;
 • з хризантемами — до багатства і влади;
 • з ірисами — до поповнення в сімействі.

17c1ba61417a1899f3d889125249597e Що означає лілія: що символізує мовою квітів, до чого дарують

Ніжні лілії означають вірність, відданість. Значення квітки може бути різним в залежності від країни. Це потрібно враховувати при виборі букета для іноземця. Оптимальним буде композиція з білих сортів з помірним ароматом. При цьому важливо враховувати важливість події і смаки обдаровуваного.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради