Хрущовка 2-кімнатна: планування, варіанти дизайну, варіанти обробки двокімнатної квартири

Не кожна сім’я може дозволити собі придбання якісного житла за відповідною ціною. Для багатьох прийнятним варіантом за ціною виявляється «хрущовка» — один з недорогих видів житла.

Існують серії таких будинків, в яких приміщення не вимагають особливої перепланування, достатньо лише якісного ремонту. В інших перепланування неминуча. Розглянемо дві поширені ситуації та способи їх вирішення. Об’єктом нашої уваги буде планування 2-кімнатної хрущовки і можливості її зміни.

9b78d51cb9211f619e9b3d65869c11b9 Хрущовка 2 кімнатна: планування, варіанти дизайну, варіанти обробки двокімнатної квартири

Особливості планування

Житлові будинки, побудовані по установці Микити Хрущова починаючи з 1958 року, призначалися в основному для вирішення гострої житлової проблеми. Першочергове завдання — надання якомога більшій кількості сімей нехай невеликий, але окремої квартири. «Хрущовки» багатьох серій задумувалися як тимчасове житло. Тому значним комфортом вони не відрізняються.

Основні характеристики житлових будівель цього типу:

 • висота стель найчастіше — 2,48-2,5 метра; в будинках деяких серій та спецпроектів — 2,7 метра;
 • у більшості квартир — прохідні кімнати;
 • загальна площа квартир невелика, найпоширеніші розміри — від 30 до 46 метрів;
 • кухня трохи більше 5 метрів або менше;
 • у більшості квартир санвузол суміщений;
 • тепло – і звукоізоляція — невисокої якості.

Через багато років після будівництва будівель цього типу фахівці з будівництва оголосили, що термін їх служби можна продовжити з 25 (для панельних будинків) і 50 років (для цегляних) до 150.

В даний час в Москві і Санкт-Петербурзі «хрущовки» масово зносять, а в багатьох містах і колишніх республіках СРСР реалізуються програми щодо їх реновації і продовження терміну служби. Сім’ї, які в осяжному майбутньому залишаться жити в цих будинках, на сьогоднішній день мають можливості підвищення комфортності свого житла.

0570916fad382c1fd15111efabe5b78d Хрущовка 2 кімнатна: планування, варіанти дизайну, варіанти обробки двокімнатної квартири

Правила перепланування двокімнатної квартири

У частині будинків хрущовського періоду внутрішні перегородки не є несучими. Це не стіна, а саме перегородка. Вона споруджена найчастіше з гипсоволоконних, гипсоцементно і гіпсових плит. Тому може бути передбачена така схема перепланування, при якій перегородки зносяться.

За існуючими правилами заборонено:

 • зносити внутрішні перегородки, якщо вони є несучими, а так буває в панельних будинках деяких серій;
 • збільшувати площу санвузла за рахунок житлового приміщення;
 • істотно збільшувати навантаження на підставу балкона при його об’єднанні з внутрішнім приміщенням;
 • об’єднувати внутрішнє приміщення з балконом або лоджією шляхом повного зносу несучої стіни між ними;
 • переносити батареї центрального опалення на балкон або лоджію;
 • демонтувати і замуровувати вентиляційні канали і віддушини;
 • переносити санвузол в інше місце квартири;
 • об’єднувати кухню і вітальню в разі, якщо кухня обладнана газовою плитою або газової водонагрівальної колонкою;
 • споруджувати міжкімнатні перегородки з бетону, залізобетону та інших важких матеріалів, які підсилюють навантаження на загальну конструкцію будівлі;
 • перекривати доступ до центральних комунікацій.

Визначити, чи є внутрішня перегородка несучої, і допустиме навантаження для заснування балкона може тільки кваліфікований будівельний інженер. Заміна газової плити на електричну дозволить об’єднати кухню з вітальні.

72fb404f1d889caae1096f74efba9fe2 Хрущовка 2 кімнатна: планування, варіанти дизайну, варіанти обробки двокімнатної квартири

Переваги перепланування

Існує кілька варіантів перепланування двокімнатної в хрущовських будинках залежно від серії і матеріалу споруди.

Основні переваги перепланування:

 • доступ з одного приміщення в інше стає більш простим і зручним;
 • планування житла стає вільніше;
 • простір візуально збільшується.

Найпоширеніший варіант перепланування — квартира типу студія. Вона відрізняється повністю вільним плануванням. Фактично виходить однокімнатний варіант, але при цьому квартира більше і зручніше стандартної однокімнатної.

ba215f55f57ab4c7524962e1d61d11c0 Хрущовка 2 кімнатна: планування, варіанти дизайну, варіанти обробки двокімнатної квартири

Недоліки

Невеликі розміри квартир у будинках розглянутого типу можуть виявлятися і після перепланування. Ними й зумовлюються її недоліки.

Вони полягають в наступному:

 • передпокій буде зовсім невеликій площі, на якій вільно пересуватися зможе лише одна людина;
 • в об’єднаній кухні і вітальні з-за малих розмірів приміщення зона відпочинку буде знаходитися в тісному контакті з побутовою технікою і кухонним начинням.

Щоб не довелося шкодувати про вироблених роботах, найкраще керуватися раціональними міркуваннями і насамперед тим, скільки членів сім’ї потребують ізольованих приміщеннях.

7d16061e74ca70b12e15dc5a22ed580f Хрущовка 2 кімнатна: планування, варіанти дизайну, варіанти обробки двокімнатної квартири

Варіанти планування

Існують варіанти планування хрущовки з розмірами 2 кімнат . Різновиди плану типової хрущовки можна розташувати наступним чином в порядку зменшення зручності.

Для сорочечки

Дві ізольовані кімнати пристойною площі (найчастіше — однаковою). Вони розташовані по різні сторони квартири, між ними — передпокій, санвузол, ванна і кухня. Цей проект багато в чому краще і зручніше, ніж поширений трикімнатний варіант з прохідною кімнатою.

Незважаючи на перевагу планування і виграшну житлову площа, площа кухні типова для будинків розглянутого типу і становить 5,5 квадратних метрів. При цьому планування практично не залишає можливостей для її збільшення. Частіше розглядається варіант збільшення площі кухні за рахунок однієї з кімнат, але в цьому випадку уменьшаемая кімната прийме неправильну форму.

71aaa4718418f042c462bcb31fb6e2df Хрущовка 2 кімнатна: планування, варіанти дизайну, варіанти обробки двокімнатної квартири

Кімнати в міні-улучшенке

Кімнати ізольовані, одна — досить непоганий площі, інша — досить маленька, розташовані поруч, за маленькою кімнатою розташована кухня. Загальна площа квартири 44,6 квадратних метрів. Головний недолік — невелика площа кухні: 5,2 м2. В основному роботи по переплануванню стосуються збільшення площі кухні (є можливість збільшити до 8 метрів за рахунок передпокою і комори).

95c8f3625812c1c311f0bdaeab62c57b Хрущовка 2 кімнатна: планування, варіанти дизайну, варіанти обробки двокімнатної квартири

Трамвай

Кімнати в квартирі такого типу суміжні, стикуються між собою вузькими стінами. Загальна площа квартири 48 метрів квадратних. Поділ кімнат вельми вдало. У цьому випадку передпокій продовжується в глибину прилеглої до неї кімнати настільки, наскільки це продиктовано інтересами господаря.

aa3019e95d972749a4baba373606f633 Хрущовка 2 кімнатна: планування, варіанти дизайну, варіанти обробки двокімнатної квартири

Книжка

Кімнати в таких квартирах також суміжні, стикуються між собою довгими стінами. Щоб потрапити в дальню, доводиться перетинати прохідну по діагоналі. Загальна площа квартири — 41 квадратний метр. Вкрай невдала для перепланування, оскільки те, що залишиться від прохідної кімнати після продовження коридору, буде мати зовсім невелику площу.

d620190867f180a7e923236d80dff444 Хрущовка 2 кімнатна: планування, варіанти дизайну, варіанти обробки двокімнатної квартири

Основні прийоми перепланування квартир

Свої особливості, обумовлені нюансами початкового варіанту, що є у кожної пропозиції перепланування.

Поділ суміжних кімнат

Для цього площу одній з кімнат завжди доводиться зменшити. Коридор стає більше і довше. Сучасний спосіб поділу суміжних кімнат — повний знос старих перегородок і зведення нових з створенням необхідної планування. Найчастіше для цього використовується гіпсокартон, який прикріплюється до каркаса з металевого профілю. Перегородка такої конструкції додатково оснащується тепло – і звукоізоляцією.

Поділяються таким способом суміжні кімнати в квартирах типів трамвай і книжка. В квартирі типу трамвай, більшої площі і більш вдалою для поділу, в кінці продовженого коридору, якщо він буде доходити до колишнього початку ближньої кімнати, можна обладнати шафа-купе.

01d5f42fdc6ba60f04c8252e5e9d31bb Хрущовка 2 кімнатна: планування, варіанти дизайну, варіанти обробки двокімнатної квартири

Поєднання ванної з туалетом

При цьому дії важливо дотримуватися чіткі будівельно-ремонтні норми. При об’єднанні санвузли необхідна якісна гідроізоляція підлоги у всій вологій зоні. Для цього стара стяжка прибирається, а замість неї укладається нова з гідроізоляцією.

Підлога в об’єднаному просторі ванної та туалету повинен бути не менш ніж на 1,5 см нижче, ніж в інших приміщеннях квартири. Найбільш простий спосіб дотримання цієї норми — установка розділового поріжка. Необхідно враховувати, що такі дії, як зміна місцями унітазу і ванною, вимагають узгодження.

326d8cbe8a065204375845164c895968 Хрущовка 2 кімнатна: планування, варіанти дизайну, варіанти обробки двокімнатної квартири

Поєднання залу з кухнею

Можна виділити чотири варіанти цієї будівельної операції, які відрізняються масштабністю знесення стін (зноситься вся стіна або деяка частина), розміщенням функціональних предметів в тому чи іншому місці об’єднаного приміщення і візуальним простором простору.

Розглянемо ці варіанти:

 1. Стіна між кухнею і залом зноситься повністю, при цьому ніяких нових перегородок в приміщенні не буде. До приміщення приєднується маленька частина коридору, з якої був вхід на кухню. В об’єднаній таким чином кухні-вітальні саме вдале місце розташування обідньої зони — поблизу стіни між вікнами.
 2. Відрізняється від попереднього варіанту тільки тим, що колишній вхід на кухню повністю замуровується. Дозволяє з економією решти простору розмістити поблизу замурованного входу холодильник або якісь інші великі предмети кухонного начиння.
 3. Стіна між кухнею і вітальнею демонтується не повністю, оминається лише її половина або дві третини. Перевага цього варіанту в можливості розміщення деяких потрібних предметів частини вздовж стіни.
 4. Варіант, який можна вибрати, якщо однієї спальні недостатньо. Першим або другим із розглянутих способів відбувається об’єднання кухні і вітальні, а потім перегородкою від частини вітальні відділяється спальня.

Враховуючи габарити хрущовських квартир, дизайнери радять при об’єднання кухні і вітальні оформляти приміщення в єдиному стилі і однорідними матеріалами, щоб уникнути дроблення.

Лише в оформленні статі доцільно використання різних матеріалів: в кухонній зоні — плитки, у вітальні — ламінату або лінолеуму.

033c72bb9498a305b11cd36d43d1659c Хрущовка 2 кімнатна: планування, варіанти дизайну, варіанти обробки двокімнатної квартири

Зонування простору

Якщо в квартирі мешкає родина з дітьми, то створення особистого простору для кожного її члена — завдання, яку необхідно вирішувати без сумнівів. Особливий дизайн двокімнатної хрущовки створюється з допомогою легко трансформуються розмежувачів.

Часто виявляється зручним і доречним варіант відокремлення від вітальні за допомогою перегородки або ширми невеликої спальні. Особливості планування частіше дозволяють створити спальню без вікна. Тоді особливу роль у ній відіграють якісні, зручні і затишні світильники.

8643156f56f94482d4feaedce78e332e Хрущовка 2 кімнатна: планування, варіанти дизайну, варіанти обробки двокімнатної квартири

Для створення невеликого домашнього офісу можна передбачити варіант відділення зони для нього в об’єднаному просторі кухні і вітальні. Часто для цієї мети бувають виграшними способи перепланування, при яких до об’єднаного простору була приєднана частина передпокою: перевагу щонайменше в абсолютному збільшенні площі.

Інший сучасний спосіб створення домашнього офісу може бути реалізований, коли одна з кімнат має досить велику площу. В цьому випадку робоча зона відділяється за допомогою прозорої стіни з розсувними дверима.

7a705e4c1555450b68b3555d09423708 Хрущовка 2 кімнатна: планування, варіанти дизайну, варіанти обробки двокімнатної квартири

Інші варіанти планувань

У квартирах з кімнатами досить великій площі (наприклад, типу сорочечки і міні-улучшенки) можна двокімнатну квартиру перебудувати в трикімнатну. Одна з кімнат ділиться навпіл сучасної перегородкою. Основні недоліки такої перебудови: кімнати виходять суміжними і одна з них — без вікна. Але такий варіант може виявитися найбільш зручним для сім’ї з двома дітьми.

Для квартир дуже невеликій площі деяким власникам може припасти до смаку встановлення між кімнатами замість повноцінної стіни розділової конструкції, яка знизу являє собою власне стіну, а зверху — відкриту декоративну конструкцію з наявністю рам, на якій можна встановити вази, світильники або інші прикрашають приміщення предмети.

a52cdb13c0f9d3ff539ad4814f78f5ac Хрущовка 2 кімнатна: планування, варіанти дизайну, варіанти обробки двокімнатної квартири

Для таких квартир іноді вибирають споруда між кімнатами розсувний стіни. Тоді для особливих випадків, наприклад, прийомів, кімнати можуть бути об’єднані в одне приміщення, а зазвичай вони розділені. Втім, іноді можна розсунути стіну і без приводу — просто, щоб насолодитися простором.

Відео

Оцінити переваги перепланування в хрущовці допоможе це відео.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради