Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

З народженням дитини приходять нові труднощі. Всі вони відображаються на здоров’я молодої мами. Тому був придуманий пеленальний столик для новонароджених . Він забезпечує комфортний догляд за малюком. Матусі не доведеться сповивати дитину, постійно надриваючи спину. Рівень пеленатора дозволяє тримати спину рівно. Сучасні столи функціональні і надійні.

pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev17 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

Основні вимоги до меблів для новонароджених

Як довго використовувати пеленальний столик? Це вирішують самі батьки. Зазвичай він потрібен до 6 місяців дитини. Хтось може припинити їм користуватися по досягненні 3 місячного віку. А далі дитина стає активним. Тому його перебування на пеленальному столі небезпечно.

Основними вимогами до будь-якої дитячої меблів будуть:

 • безпека;
 • екологічність;
 • довговічність;
 • стійкість.

Безпечною вважається меблі, позбавлена гострих обрисів. Вона повинна мати напівкруглі краї та кути. Металевих конструкцій повинно бути як можна менше. Інакше вони можуть травмувати дитину і дорослого. Краще вибирати моделі з натурального дерева. Вони набагато міцніше пластику. Крім того, до складу пластику можуть входити токсичні речовини. Якщо не хочете нашкодити здоров’ю малюка, доведеться витратити кошти на якісний та надійний предмет меблів.

Екологічність передбачає виготовлення меблів з натурального матеріалу — деревини. Поширеними вважаються вироби з бука, берези, дуба та сосни. Наявність водонепроникною оббивки або тканини обов’язково. В іншому випадку дерев’яна поверхня швидко деформується під впливом вологи.

Чим стійкіші меблі, тим вище рівень безпеки. Габарити грають не останню роль. На великій поверхні зручніше займатися дитиною і можна розташувати одяг. Довговічність предметів інтер’єру забезпечує тривалий термін їх експлуатації. Додатковими критеріями є багатозадачність і дизайн. Наприклад, столи-трансформери можуть одночасно зберігати одяг дитини і виконувати функцію пеленатора. Столик повинен бути достатньо високим, щоб мамі не довелося нахилятися. Габаритні моделі краще купувати на коліщатках. Їх можна переміщати по будинку без зусиль.

Переваги використання поєднаної меблів

Виробники розробили кілька видів меблів для дітей різних віків. Найбільш мобільними стали столи-трансформери, а також комоди з пеленальним столом.

Поєднана меблі має низку переваг:

 1. Параметри меблів залежать від росту людини. Деякі моделі можуть змінювати висоту до 10 см, регулюючи ніжки.
 2. Оснащена висувними ящиками, органайзерами, полицями. Можливі вбудовані металеві корзини для зберігання білизни і прасувальні дошки.
 3. Борти для безпеки захищають від падіння.
 4. Ще однією характерною особливістю є знімна кришка. Під досягненні 1 року необхідність в столику відпадає. Але меблями можна продовжувати користуватися. Досить зняти кришку і вийде повноцінний шафа для одягу.
 5. У виготовленні використовуються гіпоалергенні матеріали.
 6. Так як центр ваги припадає на задню стінку, стіл не буде падати вперед.
 7. У деяких пеленальних столах передбачена функція збільшення кришки.
 8. Обтічна форма меблів гарантує безпеку дитини під час сповивання.
 9. Наявність напівтвердого матраца. Він незамінний в тих випадках, коли дитина вчиться тримати голову.
 10. Мобільність столу за рахунок коліщаток замість ніжок.

  pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev18 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

  Види столів для сповивання

  Крім поєднаної меблів є ряд інших не менш зручних сповивальних столів.

  Універсальна дошка для сповивання

  Пеленальная дошка — це найдешевший і простий варіант. Її можна встановити на ліжечко або комод. Зовні по формі нагадує кухонний піднос. Складається з плоскої дошки і двох бортів з боків. Такий варіант малогабарітен і мобільний. Його можна переносити з кімнати в кімнату. Але не стійкий. Обмежений по функціональності. Не має поличок, висувних ящиків і органайзера для зберігання брудної білизни та змінного одягу.

  Купуючи такий столик, переконайтеся, що він має обтічну форму. А поверхня стійка і перетягнута якісної, щільною тканиною.

  pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev19 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

  Матрацик

  Матрацик не має твердої основи. Він наповнений м’яким матеріалом. В основному це синтепон. Синтепон гіпоалергенний і добре тримає форму. Але є і жорсткі види аксесуара. На них зручно сповивати і переодягати дитину.

  pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev20 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

  Знімний столик для ванної

  Знімна пеленалка для ванної кріпиться з боків до країв дорослій ванні. Після ванни потрібно просохнути і переодягнутися. За цей час дитина може встигнути замерзнути. Наявність же пеленалки скорочує час, і малюк не піддається впливу передових інтегрованих в температури.

  pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev21 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

  Розбірний

  Розбірний або складаний столик можна брати з собою в гості або на дачу. Розбирається столик за типом прасувальної дошки. Та й зовні він схожий на неї, тільки з бортами. Конструкція металева, стільниця зроблена з пластику та обшита тканиною. Внизу — полиця для необхідних речей. У деяких виробників можна зустріти розбірні столи з ванночкою під стільницею.

  pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev22 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

  Відкидний

  Відкидний столик нагоді сім’ї, у якій квартира не дозволяє встановити громіздку меблі. Відкидні столи кріпляться до стіни. Після використання його можна скласти книжкою і залишити висіти на стіні.

  Ряд моделей має додаткові полички для розміщення засобів по догляду за дитиною. Правда, вони малі і навряд чи вмістять об’ємні речі: памперси, підгузки, пелюшки, одяг. Якщо відкидного столика буде не вистачати, можна придбати додаткові полиці. Розмітити їх краще неподалік, щоб все було під рукою.

  pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev23 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

  Столик-етажерка

  Столик-етажерка буває пластикових і дерев’яних. Він оснащений рядом поличок для дитячого одягу й косметики. Коли столик стане не потрібен, його можна використовувати для зберігання дитячих іграшок.

  pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev24 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

  Комод з сповивальним столиком

  Цей варіант має рівну поверхню, на якій досвідчені мами сповивають малюка. А ще є місце для таких речей, як пелюшки і памперси. Вони завжди будуть під рукою. Все можна розмістити у ящиках. Комод з пеленальним столиком для новонароджених громіздкий. Тому підійде тільки для великих приміщень. Мабуть, це єдиний недолік. Якщо не лякає висока ціна, то можна вибрати його.

  pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev25 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

  Ліжко-трансформер

  Ліжко-трансформер — це модель столика 3 в 1. Це і ліжечка, і пеленальний столик, комод з висувними ящиками. Більшість молодих сімей віддають перевагу саме цієї моделі. Хоча вартість висока, але виправдана.

  pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev26 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

  З яких матеріалів виготовляють пеленальні комоди

  Деревина

  Деревина — це самий безпечний матеріал для здоров’я дитини. Вона володіє пропускною здатністю повітря і низкою інших переваг. Виготовляється меблі з зносостійких порід.

  За ціною такі меблі вважається не дешевою. Хоча питання економії, коли справа стосується дітей, не повинен вставати ребром. Адже отримується та чи інша меблі на тривалий термін. А якщо в родині планується збільшення, то вона перейде у спадок.

  Якщо матеріал відноситься до хвойних порід, то прослужить він мало. Так, матеріал сосна має м’яку основу. На ній швидко з’являться подряпини і вм’ятини. А коли дитина почне самостійно ходити, їх стане ще більше.

  Береза ж міцніше по відношенню до механічних впливів. Термін експлуатації набагато більше.

  Але самий якісний матеріал — це бук. Він зберігає свій первісний вигляд і не зношується з часом.

  Дерево має свій специфічний деревний запах. У малюка може бути індивідуальна непереносимість на них. Тому перед використанням предмет потрібно добре провітрити. Провітрювання може тривати до двох тижнів.

  pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev27 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

  ДСП

  Комоди з ДСП також відносяться до лінійки бюджетних пеленальников. Коштують вони близько 3000-4 500 рублів. Наскільки матеріал екологічний, можна судити по сертифікату якості. Він передбачає відсутність таких шкідливих речовин, як формальдегіди. А також інших шкідливих хімічних елементів.

  У зв’язку із зростанням народжуваності та попиту на дитячі меблі російські виробники до питання про якість продукції стали підходити відповідально. Що стосується імпортного виробництва, то наявність шкідливих елементів в ДСП-матеріалах зведено до мінімуму. Відповідно, ціна буде вище.

  Іноді можна зустріти меблі, зроблену одночасно з ДСП та деревини. ДСП використовується при збірці каркаса і ящиків. Деревину пускають на планку, кришку, дно і передні панелі ящиків. Вартість значно вище простих з ДСП. Ціни коливаються між 9000 і 17000 рублів.

  pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev28 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

  Метал

  Якщо в планах використовувати комод як повноцінний шафа, то краще зупинити вибір на металі. З одного боку, металеві предмети стійкі і міцні. Не піддаються впливу вологи. А з іншого — метал може травмувати. Гострі кути і краї можуть поранити малюка.

  pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev29 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

  Пластик

  Пластик відрізняється вологостійкість і термостійкість. Меблеві пластикові вироби виглядають яскраво і привабливо. Вони зацікавлять дитину. По якості і безпеки пластик помітно поступається попереднім матеріалам. По-перше, пластик легкий та стійкий. По-друге, матеріал виділяє шкідливі речовини в повітрі.

  pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev30 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

  На що звернути увагу при виборі

  Розмір

  Малюк повинен поміститися на повивальною дошці в повний зріст. Діти, які не досягли 6 місяців, помістяться на дошці розміром 70 див. Якщо батьки заздалегідь планують і далі користуватися пеленатором, то варто купувати модель, стільниця якого складає 90 див.

  Більшість моделей обладнані відкидними дошками-пеленаторами. Стандартні розміри дошки для вузького комода — 66 69 см, для широкого — 96 на 77 див. Комод поділений на 2 зони: пеленатор і органайзер для зберігання речей.

  pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev31 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

  Колір і стильове оформлення

  Важливим критерієм вибору пеленального столика є колір і декор. Ще до народження дитини батьки планують, який буде дитяча кімната. Починається ремонт, підбір шпалер, освітлення та меблів. Все повинно гармоніювати між собою. Зараз не підбирають кольори в залежності від статі дитини: рожевий — дівчаткам, блакитний — хлопчикам. Колірна палітра багата іншими відтінками. Найбільш поширений — білий. Це універсальний колір, який підійде під будь-який інтер’єр.

  Однотонні комоди зазвичай представлені наступними кольорами:

  • сіро-світлий;
  • світло-коричневий;
  • горіховий;
  • приглушений червоно-коричневий;
  • колір слонової кістки;
  • шоколадний;
  • медовий;
  • венге;
  • рожевий;
  • бежевий;
  • темно-коричневий.

  Є комоди з двокольорового забарвленням.

  Частіше використовуються відтінки:

  • біло-рожевий;
  • світло-рожевий в поєднанні з бежевим;
  • білий з лаймом;
  • білий з жовтим;
  • темно-коричневий у поєднанні зі світло-рожевим і бежевим.

  Дитяча кімната — це завжди свято. Навіть для немовлят, які не розуміють суті того, що відбувається навколо. Для того, щоб створити святкову атмосферу, потрібно підібрати не тільки колір, але і оформлення. Так, комод для сповивання може бути прикрашений орнаментом: ведмежатами, сердечками, паровозиками, літаками і т. д. Такі малюнки викличуть посмішку не лише у дітей, але і у дорослих. А дорогі комоди відрізняються ексклюзивним декором, інкрустованими кристалами.

  pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev32 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

  Купувати чи вже використаний столик

  Комусь може здатися, що найоптимальніший вихід — це купити б/у предмет. Здавалося б, що в цьому поганого? Хто купив його, користувався, а потім він став не потрібен. Така покупка — невиправданий ризик. Забобонні люди ніколи не стануть брати речі «з чужого плеча» з-за енергетики колишнього господаря. Раптом вона погана. Меблі могла просто зноситися, придбати не товарний вигляд. Купувати б/у виріб чи ні — питання не принципове. Якщо зважитеся на покупку, уважно перевіряйте товар.

  Є й інший спосіб вирішити проблему відсутності пеленального столика. Спробуйте зробити його самі.

  Як зробити пеленальний столик для новонароджених своїми руками, дивіться у відео ролику.

   А цей майстер клас навчить робити матрасик для немовлят.

   Популярні моделі

   Щоб не опинитися перед складним вибором у магазинах, про всіх виробниках можна отримати інформацію через інтернет. Зараз всі зарубіжні та вітчизняні компанії займаються продажем товарів через офіційні сайти. Там же можна отримати вичерпну інформацію щодо кожної моделі.

   В першу чергу хотілося б відзначити вітчизняних виробників «Можга» і «Фея».

   «Можга» займається виробництвом комодів-пеленаторов. Деревина — береза. Вони мають місткі і глибокі ящики. Висота вироби — 106 див.

   Пеленаторы «Фея» виготовляються з ДСП. Зазначається відповідність ціни і якості. Відкидна кришка для сповивання зручна. Висувні ящики об’ємні, можуть вміщати багато одягу. Комоди мають привабливий дизайн. Серед недоліків відзначають гострі кути бортів, неміцність дна ящиків, прокручування ручок.

   Ринок імпортних виробників рясніє фірмами, готовими запропонувати товар на смак і колір.

   Популярні зарубіжні бренди:

   • Antel;
   • Aton;
   • Berber;
   • Cam;
   • Geuther;
   • MIBB;
   • Micuna;
   • OKT Kids;
   • Vedruss;
   • Nuvola;
   • IKEA;
   • SKV;
   • Feretti;
   • Papaloni.

   Особливо варто відзначити моделі фірми «Feretti». Вони зібрані з МДФ і бука. У комплекті йде ванночка. У цієї фірми найвищі оцінки і позитивні відгуки. Дверцята оснащені доводчиками, що дозволяє не створювати шуму і зайвих рухів. Потрібно просто натиснути на фасад, і ящик сам відкриється.

   Комоди Feretti стійкі і мають анатомічну форму. Виробник заздалегідь подбав про те, щоб в комплекті йшов матрац з зручними бортиками і ванна. Ванна обладнана системою зливу води. Ящики оснащені органайзерами для зберігання білизни та інших речей.

   Вишуканий дизайн і багатофункціональність моделей Ferrati пропонується за помірною класу для такої меблів ціною. Вартість варіюється в межах 20 000-28 000 рублів.

   Познайомившись з деякими важливими брендами, вивчивши характеристики, можна вибрати ту модель, яка буде відповідати вашим запитам.

   pelenalnyjj stolik dlya novorozhdennykh: komody s matrasikom dlya pelenaniya, pelenalki dlya mladencev33 Пеленальний столик для новонароджених: комоди з матрасиком для сповивання, пеленалки для немовлят

   Де краще розмістити

   Саме зручне місце в кімнаті — стіни і поруч з ліжечком. Там він точно нікому не завадить. Важливо також захищати дитину від потрапляння прямих сонячних променів. Тому навпроти вікна ставити стіл не рекомендується. Інакше промені будуть попадати на дитину. Це буде його дратувати. Постійні капризи і плач неминучі. Для мами сповивання також буде утруднено.

   Якщо виріб багатофункціональне і виконано типу 3 в 1 або 2 в 1, то буде потрібно великий простір для маневру. Між столом і стіною потрібно залишити місце, тобто не приставляти його впритул до стіни. У маленьку по площі кімнату краще купувати кутову меблі.

   Перш ніж приступати до складання виробу, переконайтеся у його цілісності. Стіл на коліщатках може міняти місце розташування. Наприклад, якщо під дошкою є ванночка, то конструкцію можна перемістити у ванну кімнату. Пластикові колеса швидко виходять з ладу. Колеса з гуми міцніше і не псують підлогове покриття.

   Рекомендації по використанню

   Правила використання прості і зрозумілі.

   Виконайте наступні кроки:

   1. Перевірте стійкість конструкції і справність ніжок.
   2. При наявності коліс поставте гальма.
   3. Електричний пеленатор встановіть в сухе місце.
   4. Проведіть дезінфекцію дошки, щоб сповивати дитини на чистій поверхні.
   5. Приготуйте речі й косметику.
   6. Укладіть малюка на дошку і запеленайте його.

   Перш ніж купувати вподобану модель, відвідайте магазин. Перевірте, чи підходить вона по зростанню, всі болти на місці. Врахуйте, що реальний колір може відрізнятися від того, що на картинці. Зазвичай вітринні зразки дозволено відкривати, рухати. Відразу стане зрозуміло, як вони поведуть себе в побуті.

   Отже, якщо ви хочете заощадити гроші, то варто вибирати між ДСП і пластиком. Якщо на першому місці стоїть здоров’я малюка, то комоди з дерева вирішать всі ваші проблеми і занепокоєння.

   Відео про зберігання речей у пеленальному столику

   Про те, як організувати зберігання речей у пеленальному столику, дивіться в цьому відео.

   Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
   Всезнайко - Корисні поради