Як швидко висушити одяг: застосування фена, праски

У ситуаціях, коли потрібно швидко висушити одяг допоможуть підручні засоби, які є в кожному будинку. Особливою популярністю користуються методики сушіння феном, праскою або спеціальної сушаркою. Перш ніж вибрати метод, потрібно уважно вивчити характеристику матеріалу і визначити яка з екстрених сушок не зашкодить його. Користуватися такими способами можна нечасто і бажано сушити речі на відкритому повітрі.

kak bystro vysushit odezhdu: primenenie fena, utyuga46 Як швидко висушити одяг: застосування фена, праски

Як швидко сушити одяг?

Важливо пам’ятати, що не всю тканину можна висушити однаковим чином, тому перед сушінням потрібно ознайомитися з характеристиками матеріалу.

Висушити речі після прання в домашніх умовах можна за допомогою:

  • природних умов;
  • побутових приладів;
  • фена;
  • праски;
  • пральної машинки.

Екстрена сушка не передбачає застосування вогню у квартирі без балкона або на відкритому повітрі. Також слід пам’ятати, що обігрівачі та інші електричні прилади для опалення можуть стати причиною пошкодження тканини і її загоряння. Якщо класти на них мокрі речі, велика ймовірність отримати удар струмом. Для сушіння білизни на батареї повинні встановлюватися спеціальні кріплення. Часта екстрена сушка може стати причиною погіршення стану тканини. Перед вибором методики сушіння та іншого догляду потрібно уважно ознайомитися з інформацією на етикетці.

Сушка на вулиці

kak bystro vysushit odezhdu: primenenie fena, utyuga47 Як швидко висушити одяг: застосування фена, праскиЗа умови гарної сонячної погоди необхідно максимум півтори години для повного висихання.

У літній період оптимальний варіант розвісити мокру білизну на відкритій місцевості, під прямими сонячними променями. У такій ситуації він висохне за 60-90 хвилин виходячи з виду матеріалу. У зимовий період мокрий одяг на короткий проміжок відправляють на вулицю до моменту схоплювання. Далі її потрібно занести в тепле приміщення і вона висохне швидше. Вітер також є прискорювачем процесу висихання. Тому при хорошому провітрюванні мокрі речі висихають за кілька годин. В мокру погоду під час дощу або снігопаду одяг на вулиці не висохне.

За допомогою побутових приладів

Швидко сушити білизну в кімнаті можна, застосовуючи спеціальні пристосування для цих цілей. Одним з найбільш популярних варіантів є електросушарка, яка може мати різну конструкцію. Вона підключається до електромережі і нагрівається до потрібної температури, за рахунок чого мокре розвішану білизну сушитися набагато швидше.

Застосування фена

Це екстрений спосіб просушування речей, користуватися яким слід дуже акуратно і нечасто. До нього вдаються, коли потрібно протягом 5 хвилин висушити дрібні речі (шкарпетки, носові хустинки, трусики). Носок одягається на основу приладу і фен вмикається на кілька хвилин. Або ж потік повітря направляють на мокре місце, якщо матеріал легкий, нещільний і злегка вологий.

Використання праски

kak bystro vysushit odezhdu: primenenie fena, utyuga48 Як швидко висушити одяг: застосування фена, праскиДля експрес-сушіння часто використовують звичайний праска.

Сорочку, плаття або іншу мокрий одяг можна просушити праскою. Основне правило — не застосовується максимальна температура. Краще всього він висушує бавовняний матеріал. Таким способом можна сушити тканина, що вимагає дбайливого ставлення, такі як шовк, атлас, органзу або нейлон. Це быстровоспламеняющиеся матеріали та праска може стати причиною появи дірки на речі.

Пральна машина

Для цього методу необхідна спеціальна наволочка або мішок для прання речей, яку кладуть випраний і віджату одяг. Мішок добре зав’язується, щоб одяг не вилетіла з нього з-за впливу центрифуги. Далі включається режим віджиму, з тривалістю близько 15 хвилин і при необхідності повторюється. Тканини, які не можна віджимати (делікатний матеріал), таким способом не можна сушити.

Інші способи

Може допомогти екстрено і швидко висушити вологу річ тепловий вентилятор. При цьому головне правило — включати прилад на середню потужність нагріву і не підносити тканина занадто близько. Деякі господині рекомендують просушувати одяг у нагрітої духовки. Прилад раскаляют до максимальної температури, вимикають і відкривають дверцята. Сушарку або стілець з розвішаною білизною ставлять навпроти духової шафи і залишають на годину-півтора.

Класти речі в духовку або вішати на її дверцята категорично заборонено правилами пожежної безпеки. Дрібні речі можна покласти в мікрохвильовку і включити її на півхвилини. Це прискорить процес їх висихання. Одяг з металевими деталями так сушити не можна. Джинси рекомендують сушити, замотавши в махровий рушник і поклавши під прес. Після вбирання рушником води, його змінити на сухе. Через 2-3 рази штани підсохнуть.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради