Все про те як випрати м’які іграшки: у пральній машині, вручну, з музичним механізмом, під час карантину

У кожній родині є хоч одна м’яка іграшка, за якої необхідний належний догляд, адже плюшевий вихованець оточений любов’ю дитину.

У цій ситуації актуальним питанням стає, як прати м’які іграшки і які засоби можна використовувати для даної процедури. Справжня стаття відповість на ці та багато інших питань.

Можна прати м’які іграшки

Дитячі розвиваючі пристосування схильні до накопиченню пилу і розмноженню в них мікробів і бактерій, цей важливий чинник, що свідчить про те, що м’які іграшки підлягають обов’язковій прання або чищення.

Дозвіл на проведення водних процедур відображається на етикетках, наявних на кожному виробі.

Іграшки не підлягають прання

Вивчивши бирку плюшевого вироби, можна з’ясувати, чи підлягає іграшка пранні або необхідно обмежитися звичайною чищенням.

Якщо ж на іграшки немає бирки, то дізнатися чи підлягає вона пранні, можна, провівши самостійний аналіз, в цьому вам допоможе перелік нижче.

Перелік іграшок не допустимих до прання:

 • з електронним обладнанням всередині;
 • з наклеєними частинами тіла (ніс, очі, рот);
 • з декоративними виробами з бісеру, пайєток і ін;
 • з натуральними органічними наповнювачами (тирса, перо, лушпиння гречки);
 • Великі розміри іграшки, що не дозволяє випрати її руками, або укласти в барабан пральної машини;
 • для пошиття яких використані натуральні тканини.

Ці іграшки підлягати тільки сухого та вологого чищення. Про способи чищення ми розповімо нижче.

Іграшки які можна прати в машинці

Коли коло плюшевих іграшок, які не можна прати, визначено, слід з’ясувати, які можна прати в машинці автомат, а які призначені для ручного прання.

Прати вручну або в машинці можна тільки ті іграшки, в яких немає наповнювача з безлічі дрібних кульок або вбудованих електронних приладів, які не можна вилучити перед проведенням очищувальних процедур.

Відзначимо, що ручне очищення є найбільш якісним і дбайливим варіантом прання.

Підбираємо засіб для прання

Основним контингентом, який вступає в контакт з м’якими іграшками, є діти, тому використовувати будь-пральний засіб заборонено. Для очищення плюшу підійдуть тільки натуральні дитячі порошки або нарубленное дитяче мило, не містять фосфатів і цеолітів.

Можливе використання етилового спирту, для видалення жирних плям, а також харчової соди чи іншого миючого засобу, але за умови, що іграшка буде ретельно выполоскана, до повного знищення даних компонентів, що сприяють викликати алергічні реакції.

ВАЖЛИВО! Для запобігання змивання фарби з ворсу іграшки додайте в кожну прання по 0,5 ч. л. лимонний кислоти.

Для стійких плям і сильних забруднень фахівці дозволяють використовувати Ваніш, але також необхідно ретельне знищення кошти, шляхом вимивання розчину з тканини іграшки, великою кількістю води.

ВАЖЛИВО! Дезінфекція хлором або засобами, що мають його в своєму складі небезпечно для здоров’я малюків.

Як випрати м’яку іграшку вручну

Ручне прання — це делікатний догляд і ніжне очищення виробу від пилу і бруду. Коли розміри іграшки невеликі, і вона легко вміщається в руках, процедуру миття слід проводити за таким алгоритмом:

 • вибирається тазик відповідних розмірів;
 • наповнюється водою, температурою не нижче 30 градусів;
 • іграшка поміщається в таз, і якщо вода не покриває плюш повністю, то необхідно додати води;
 • іграшку необхідно намилити, дитячим милом або пральним порошком, після чого замочити на 20-30 хвилин;
 • використовуйте при пранні щітку з м’якою щетиною, якщо ви впевнені що при цьому іграшка не ушкодитися;
 • пам’ятайте руками всі частини іграшки, після чого відіжміть;
 • прополощіть іграшку, змінюючи кілька разів воду, до тих пір, поки повністю не вымоется пральний засіб, і вода після полоскання буде чистим;
 • при необхідності використовуйте дитячий кондиціонер, після чого знову ретельно прополоскати виріб;
 • Відіжміть іграшку і відправте її сушитися на батарею або вивісите її на балконі.

ВАЖЛИВО! Ігнорування ретельного полоскання виробу від миючих засобів може викликати алергію у дитини!

Як прати м’які іграшки в пральній машині

Якщо на бирці вироби дозволено автоматичне прання, то сміливо відправляємо її в барабан. І дотримуємося наступних рекомендацій.

Відповідні режими для прання будуть, «делікатне прання», «Ручне або бережна прання».

Температура не більше 30 градусів. Проте можна встановити і більш високу температуру, якщо виробник на бирці вказує більш високі значення температури.

Використовуючи ополіскувач для збереження пухнастого ворсу, необхідно встановлювати додатковий цикл полоскання.

Обороти барабана при віджимі встановити в межах від 400 до 600. Це дозволить не деформувати виріб.

Використовуйте спеціальні мішечки для іграшок з довгим ворсом і не великих розмірів.

Киньте в барабан 2-3 кульки для прання, якщо кульок немає, можна використовувати звичайні тенісні м’ячі. Про те, як підібрати і в яких випадках використовувати кульки для прання читайте в нашій статті «Як правильно підібрати і застосувати кульки для прання«.

Технології не стоять на місці і функція автомата«Чищення паром» дозволить провести суху дезінфекцію улюбленця.

Готуємо іграшки

Іграшка перед пранням ретельно оглядається на наявність вад:

 • відірване вуха або інші деталі;
 • прорваний шов;
 • внутрішній наповнювач зовні.

Всі відхилення необхідно усунути. Сильно забруднених вихованців попередньо намилюють розчином і поміщають в спеціальний мішок.

Іграшки з музичним механізмом кладуться в барабан тільки після повного видалення з них модуля і електроніки.

Особлива прання під час карантину

В період підвищення вірусних та інфекційних захворювань (під час карантину), особлива увага приділяється всім іграшкам дитини. Ретельного догляду вимагають саме м’які, оскільки вони є стовідсотковими переносниками бактерій.

Убезпечити використовуваний іграшки дозволить прання на максимально доступних температурах, зазначених на етикетці виробу. Відмінним варіантом є використання окропу, яким обдается виріб додатково після прання.

Для дезінфекції використовується перепад температури, з максимально високою і до найнижчої. Для цього відмінно підійде пар. Паровий ефект можна створити праскою, встановлюючи режим відпарювання. Холод — в морозильній камері, на балконі або в іншому прохолодному місці.

ВАЖЛИВО! Перед розташуванням вироби для сушіння, поверхню об’єкта обробляється знезаражувальним або протимікробним препаратом.

Як прати великі м’які іграшки

Великі іграшки, поділяються на доступні для чищення в мішках або інших ємностях і на ті, які очищаються тільки щітками і порошком.

Для першого випадку необхідно скористатися целофановим пакетом розміром трохи більше використовуваного об’єкта. Помістити плюшевого улюбленця в цю ємність, насипати 1 стакан картопляного крохмалю, зафіксувати кінець пакету ниткою чи гумкою, після чого інтенсивно струшувати виріб не менше 30 хвилин.

По закінченню відведеного часу, виріб виймається з ємності, а залишки використовуваного порошку вичищаються щіткою для одягу. Коли іграшка дуже ворсиста, залишки крохмалю можна видалити звичайним пилососом.

Для об’єктів величезного розміру рекомендується використовувати хімчистку, яка займає тривалий час і влітає господареві в копієчку. Для економії даних показників можна використовувати звичайну харчову соду, яка наноситься на ворс, втирається, а після вичісується щіткою підвищеної жорсткості.

Великого звіра можна спробувати помити в домашніх умовах, однак слід бути готовим до того, що іграшка намокне і стане дуже важка, але прання окремих частин може компенсувати силову витрату. Наприклад, лапи, вуха і голова — ручне прання, інші частини тіла — суха.

РАДА! Прекрасним домашнім засобом для виведення жовтих застарілих плям є розчин із соку свіжого лимона і теплої води.

Випрати велику м’яку іграшку можна у ванній, яка наповнюється теплою водою і змішується з пральним порошком. Улюбленець повністю поміщається в підготовлену ємність, просочується водою і в сильно забруднених місцях протирається щіткою.

Процедура досить складна і трудомістка, але не слід забувати про обов’язкове полосканні, не менше 4 разів.

Віджати іграшку неможливо, її варто залишити у ванній, щоб вода скла сама по собі. Прискорити процедуру дозволить стиснення можливих частин тіла і витіснення з них води.

Після закінчення декількох годин, плюшевий вихованець відправляється на свіже повітря під сонячні промені або в теплу кімнату.

РАДА! Уникнути грудок під час сушіння дозволить періодичне струшування іграшки.

На просторах інтернету є спосіб, дозволяє випрати велику іграшку в пральній машині. Для цього необхідно знайти менш помітний шов, розпороти його і вийняти вміст вихованця. Тканину випрати без проблем в машинці-автомат, використовуючи делікатний режим, висушити, наповнити витягнутим матеріалом і знову зашити.

Як почистити м’яку іграшку, яку можна прати

Коли виріб можна прати, це зовсім не вирок для м’якого вихованця. На практиці застосовуються інші види чисток, які розкривають секрети декількох додаткових способів очищення улюбленця, без занурення його у воду.

Волога чистка

Волога чистка полягає в тому що, на іграшку наноситися густа піна від дитячого миючого засобу і після чого усувається. Таким чином, ви можете «помити» іграшку в домашніх умовах.

Процес відбувається за наступним етапах:

 • Готується невелика ємність.
 • Наповнюється теплою водою.
 • Додається дитячий шампунь або інше безпечне мылящееся засіб.
 • Збивається густа піна.
 • За допомогою щітки для одягу наносимо піну на виріб, і легкими рухами чистимо іграшку.
 • З допомогою вологої серветки з мікрофібри прибираємо залишки піни.
 • Найчастіше цей спосіб використовується для улюбленців наповнених дрібними кульками.

  Суха чистка

  Для сухого чищення вимагає застосування пилососа або харчової соди.

  Для першого способу використовується пилосос з насадкою для меблів, з завуженим кінцем. Цей спосіб, очистить від забруднень і витягне дрібних паразитів.

  Для другого способу знадобитися сода, поліетиленовий пакет і пилосос. Покладіть в пакет плюшеву іграшку, туди ж засипте соди. Щільно зав’яжіть пакет, і на протязі 5 хвилин інтенсивно струшуйте. Після чого дістати іграшку і пилососити.

  Хімчистка

  Не дешевим методом усунення бруду з дитячих улюбленців є хімчистка. Цінова категорія підвищується від можливих додаткових послуг, щодо наведення глянцю на частини одягу вихованця або по обробці розчином срібла, який дозволить бути спокійніше, за наступні забруднення ворсу.

  У житті трапляється так, що виріб після хімчистки не має своїх колишніх розмірів, форм і яскравого кольору, але замовник послуги сповіщається про це заздалегідь.

  Стираємо іграшки з музичним механізмом

  Прати музичні м’які іграшки проблематично, але можливо. Для механізму головне щоб у нього не потрапила рідина, цього можна уникнути, якщо датчик вилучити з виробу на час прання распоров один із швів іграшки, а після знову розмістити на місце.

  Перед тим як виріб відправляти в пральну машину або тазик, шов слід накидати стібками, щоб наповнювач не випав назовні.

  ВАЖЛИВО! Розміщувати механізм всередину іграшки можна тільки після повного висихання улюбленця, це дозволить зберегти батарейки від окислення, а датчик від швидкого зносу.

  Немає можливості випрати електронного друга, у якого все тіло в проводах, тоді використовується суха або волога чистка.

  Правила сушіння

  Просто випрати і віджати плюшевого звіра не достатньо, ці дії можуть знищити іграшки. Досвідчені господині рекомендують дотримуватися всього чотирьох правил:

 • По завершенню прання віджим робити вручну, відмінним підручним засобом може стати махровий рушник, який активно вбере зайву рідину.
 • Розташувати плюшевого вихованця строго по горизонталі і тільки в добре провітрюваному приміщенні, щоб вологий плюш не ввібрав сторонні запахи і не став носієм нового неприємного аромату.
 • В залежності від матеріалу виробу його можна підвішувати, але тільки якщо це не в’язаний або не натуральний матеріал, інакше об’єкт втратить форму.
 • Машинна сушка заборонена.
 • Знищуємо пилових кліщів

  В іграшках, які придбані давно, можуть оселитися пилові кліщі. Вигнати комах можна тільки при пранні у воді від 60 градусів або розміщуючи вихованця в морозну зимову ніч на вулиці або балконі.

  Коли за вікном літо, м’який дружок поміщається в пакет і відправляється на 12 годин в морозильну камеру, після чого виріб дістають і ретельно струшують.

  Ще один з методів використання порошку Кізельгур він же діатоміт, діоксид кремнію. Порошок, наноситися по всій поверхні об’єкта, протягом 12 годин після нанесення порошку паразит помирає від зневоднення. Після чого іграшку залишається тільки пропилососити.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради