Віник оберіг своїми руками (в домашніх умовах) – поетапне оформлення, як правильно вішати в будинку, значення

Віник оберіг – один з найвідоміших слов’янських амулетів, який, за віруваннями предків, був основним місцем відпочинку для домовика. Він допомагає очистити енергетику в будинку, привертає достаток і захищає вашу обитель від псування або пристріту. Щоб він приносив користь важливо розуміти відмінності між обережным і звичайним віником, а також вивчити основні правила його виготовлення і використання.

ab264fafe54c8624a20d9f7b33f1f603 Віник оберіг своїми руками (в домашніх умовах) – поетапне оформлення, як правильно вішати в будинку, значення

Яке значення має оберіг?

При виготовленні декоративного оберега віника своїми руками рекомендується прикрасити його додатковими елементами, кожен з яких посилює амулет і має символічне, унікальне значення:

 • Будиночок з глини або солоного тіста. Допомагає зміцнити сімейні взаємини і покращує домашню обстановку.
 • Мішечок з полотна, заповнений жменею зерна, або бобові. Привертає достаток в оселі. Подібні доповнення до оберегу також означають, що ваш стіл завжди буде ломитися від смачної їжі і пиття. Крім того, можна прикрасити віник монетками, тоді ваш амулет посприяє грошового благополуччя.
 • Часниковий зубок. Ефективно усуває негативну енергетику, допомагає вберегти будинок від псування і пристріту, а також захищає його мешканців від негативного впливу енергетичних вампірів.
 • Гострий перець або кукурудза. Зміцнює чоловічу силу і забезпечують продовження роду.
 • Ягоди шипшини. Охороняють жіночу красу, допомагають представницям прекрасної статі довше залишатися бажаними і молодими.
 • Горіхи або жолуді. Додадуть мешканцям будинку терпіння і фізичних сил.
 • Насіння. Посилюють активність дітей, зміцнюють їх здоров’я.
 • Лавровий лист. Значно підвищує шанс мешканців будинку досягти в житті слави і успіху.
 • Крендель. Посилює благополуччя і привертає в будинок бажаних гостей.
 • При виготовленні оберега з віника дуже важливо правильно підібрати матеріал – не рекомендується використовувати старий, домашній віник, пластик та інші штучні основи, оскільки вони містять в собі порожню, марну енергетику. Оберігає декоративний віник краще всього робити з дерева, глини або солоного тіста.

  Як застосовувати оберіг?

  Куплений на початку року віник вважається обережным, при цьому обов’язково потрібно викинути стару мітлу. Після придбання рекомендується обмести всі кімнати – це допоможе очистити житло від раніше накопиченої негативної енергії.

  Застосовувати захисний віник можна й іншими способами:

  • якщо в сім’ї виникають розбіжності або грошові проблеми необхідно постукати ручкою віника про поріг – це допомагає закликати духів на допомогу;
  • незаміжнім дівчатам щоб вступити незабаром в шлюб рекомендується дев’ять раз переступити через нову мітлу, після чого підмести будинок;
  • для залучення удачі в будинок – сор выметается від вхідних дверей до центру кімнати.

  Щоб не накликати нещастя на сім’ю уникайте вимітання сміття за поріг у вечірній час і не давайте віник стороннім людям. А також не слід забирати при переїзді з собою старий віник – це може притягти негативну енергетику. Рекомендується його викинути на перехресті або спалити подалі від будинку.

  Де розташувати оберіг?

  Вішати захисний віник найкраще зовні або всередині над головним входом в будинок. А також рекомендується розташовувати такий амулет у кухні чи на стіні у сінях. Для максимального ефекту важливо не тільки місця розташування, але й спосіб кріплення оберега:

 • З зовнішньої сторони вхідних дверей ручкою вниз. У такому вигляді віник буде оберігати оселю від злих духів, заздрісників і небажаних гостей. У багатоквартирних будинках має слабкий вплив, тому найчастіше використовується в приватних будинках.
 • Всередині будинку над входом ручкою вгору. Ефективно усуває з дому всю негативну енергетику.
 • На кухні або в передпокою рукояткою вгору. Оберігає домашній затишок і покращує взаємовідносини між домочадцями.
 • В сараї для захисту домашнього худоби або на паркані, щоб захистити врожай від псування.
 • Під ліжко дитини. Захищає від недуг і забезпечує міцний сон.
 • Найбільш ефективний спосіб захисту будинку – закріплення віника одночасно з зовнішньої і внутрішньої сторони будинку. Це допоможе не тільки позбутися від пристріту, але і дозволить затримати в будинку позитивну енергетику.

  Якщо у вашому будинку засиділися небажані гості – поставте віник біля виходу мітелкою вниз і незабаром вони покинуть ваше житло.

  Як зробити оберіг своїми руками?

  У давнину вважалося, що виготовити сильний оберіг з віника може тільки найстарша жінка в роду. Для більшого ефекту рекомендується використовувати наступні матеріали для створення такого амулета.

  З трав’яний малярної щітки

  Основою майбутнього оберега послужить малярна щітка з пензлем, виготовленої з натуральних трав і дерев’яною ручкою. Для початку її потрібно замочити на десять годин в прохолодній воді, після чого ретельно просушити. Далі, виготовлення віника оберегу не займе багато часу, вам слід:

  • дротом зверху на каркас закріпити мочало так, щоб отриманий предмет за формою скидався на віник;
  • ручку прикрасити стрічками, фігуркою дому та іншими захисними елементами (насінням, зерном, перцем, часником);
  • зверху покрити виріб лаком для тривалого зберігання.

  Такий амулет має невеликі розміри, тому для його створення не підійде звичайний віник.

  З гілок дерев і трав

  Виготовити захисний віник для будинку також можна з сушених трав або гілок дерев. Гілочки краще не зривати, а збирати лежать на землі або акуратно зрізати з дерева. Збираючи різнотрав’я, необхідно вибачитися за те, що ви зриваєте і подякувати за майбутню допомогу. А також рекомендується залишити натомість якусь свою невелику річ, тим самим здійснивши обмін.

  З трав віддається перевага полину або звіробою – ці рослини відомі сильними захисними властивостями і допоможуть максимально посилити амулет.

  Слов’яни найчастіше використовують для виготовлення гілки таких дерев:

  • береза – це дерево привносить в будинок гармонію;
  • дуб – залучає удачу і зміцнює здоров’я мешканців;
  • сосна – зміцнює відносини в родині й уберігає від зайвих переживань;
  • осика – усуває негативні думки;
  • яблуня – привертає в будинок любов і повною мірою розкриває жіночу красу.

  Для створення оберега потрібно зв’язати стрічкою гілки обраного дерева з травами, після чого отриманий предмет прикрасити будь-якими захисними елементами на ваш розсуд.

  Через рік слід спалити оберіг, попросивши у домовика захисту житла від смутку, горя і злиднів, після чого зробити йому новий на зміну.

  Щоб виготовлений талісман змінив ваше життя на краще важливо при його створенні по-справжньому вірити в його силу і прийматися за роботу з добрими помислами, в хорошому настрої.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради