Як часто проводиться генеральне прибирання в закладі освіти

Тільки при наявності міцного здоров’я дитина може активно рости і розвиватися. Тривале перебування в задушливому запиленому класі сприяє зниженню імунітету, тому так важливо вчасно проводити провітрювання і чищення всіх приміщень. Кожен батько повинен знати, як часто проводиться генеральне прибирання в закладі освіти, відповідає графік проведення подібних робіт існуючим санітарним нормам.

Генеральне прибирання в освітньому закладі

24177c04e1ef60e8caef93dfeca0a928 Як часто проводиться генеральне прибирання в закладі освітиДіти бігають на перервах, в повітрі постійно літає пил від крейди, з вулиці приноситься велика кількість бруду. Все це сприяє сильному забрудненню повітря в коридорах і в шкільних класах. У ньому присутня величезна кількість хвороботворних мікробів і спор грибків. Вони знаходяться в латентному «сплячому» стані. Як тільки такі мікроорганізми потрапляють через носоглотку всередину, вони активізуються. У результаті розвиваються найскладніші інфекції. Навіть якщо дитина дорослий, вчасно миє руки з милом, не кладе свої сніданки на брудну поверхню парти, не п’є воду з чужих пляшок, він все одно вдихає повітря, здатний нашкодити здоров’ю.

При щоденного вологого чищення всіх поверхонь вдається видалити лише ту пил, що накопичується на поверхні підлоги і меблів. Все, що висить у повітрі, обов’язково потім осяде і сформує новий шар. Тому важливо раз на тиждень використовувати спеціальні промислові пилососи та проходити ними кожен клас, кожен коридор. Під час генерального прибирання така операція повинна проводитися у напрямку зверху вниз: стеля, стіни, підлогу. Попередньо з класів повинна бути винесена велика меблі і всі навчальні матеріали. Це допоможе відкрити доступ до верхнього ярусу кімнат.

Графік прибирань

Графік затверджується директором школи, якість проведення контролює медична сестра. За існуючими правилами повна санітарна обробка повинна проводитися не рідше одного разу на тиждень. Миття вікон здійснюється раз на місяць з внутрішньої сторони і раз у три місяці з зовнішньої. Тільки при таких умовах школярі не будуть хворіти хронічної алергію, бронхіальну астму, респіраторними інфекціями.

Зазвичай щоденними санітарними роботами займаються штатні прибиральниці. Їм довіряється всі загальні території: коридори, холи, спеціалізовані кабінети, спортивні зали, роздягальні.

Окремо складається графік прибирання санвузла. Відповідно до вимог СанПиН в загальноосвітніх закладах чищення туалетів повинна проводитися по мірі забруднення сантехнічного обладнання, але не рідше двох разів в день.

Для позначених цілей використовується наступний проміжний технічний графік.

Об’єкт Який вид прибирання Час
Підлога в туалеті Волога Після завершення кожної зміни
Унітази і раковина Волога і дезінфікуюча Після завершення кожної зміни
Крани на змішувачах і дверні ручки Суха (видалення води з поверхні перерахованих предметів) Після завершення кожної зміни
Вікна, дзеркала Видалення плям Після завершення кожної зміни
Кошики для сміття Видалення вмісту Після завершення кожної зміни

Генеральне прибирання подібних об’єктів проводиться раз на місяць. До вже перелічених видів робіт додається миття кахлю. В обов’язковому порядку проводиться дезінфекція всіх поверхонь і предметів. Для зручності контролю, графік додаються ще три пункти: час виконання, прізвище виконавця, підпис особи, що здійснює нагляд. Він буде відповідати за те, що в унітазах з’являються відкладення сечового каменю, виникають на будь-яких поверхнях сліди іржі, накипу, вапняного нальоту.

Класи в багатьох школах прибирають самі діти. Це частина трудового виховання. Коли справа доходить до генеральних прибирань, директора оголошують суботники. Тоді спільними силами учнів (а іноді і батьків) проводиться чищення та миття внутрішніх приміщень і прилеглої до школи території.

Подібні заходи організовуються відповідно до розкладу, зразки графіків прибирань приміщень в школі по Санпін надсилаються зверху і затверджуються наглядовими органами (МІСЬКВО).

Іноді батьки оплачують залучення клінінгових компаній. Слуги дозволяють привести всю школу в ідеально чистий стан. Зазвичай такі прибирання проводяться в позаурочний час (у неділю). Приходять спеціально навчені люди з професійним обладнанням та начищають все до блиску.

Техніка проведення прибирання

1ff5b5799648e93ce7d7fdcfed289a64 Як часто проводиться генеральне прибирання в закладі освітиГенеральне прибирання території та усіх приміщень проводиться з обов’язковим знезаражуванням поверхні. Мета чищення – знищення всіх мікробів, що нагромадилися за тиждень. Для обробки використовуються засоби, у складі яких є хлор. Існує список миючих і дезінфікуючих розчинів. Він затверджується органами і установами держсанепідслужби. До кожного розроблена детальна інструкція по застосуванню. Після нанесення вся побутова хімія повинна бути ретельно змитий водою, приміщення повинне бути провітрено. Зберігаються такі склади в спеціально відведених місцях, у тарі виробника, подалі від дітей. Обробки та дезінфекції підлягають:

  • двері;
  • меблі;
  • панелі стінові;
  • віконні рами і підвіконня;
  • батареї і простір за ними.

Тільки після того як будуть очищені від пилу стелі і стіни, миють підлоги. Для вологого протирання використовуються:

  • ємності для води;
  • серветки з мікроволокна;
  • швабри з ворсистим молом або губкою.

Щоб зручно було мити карнизи, вікна, застосовуються штативи, схожі на ліси або драбини. Чистка деяких поверхонь може вимагати застосування спеціального електроустаткування (пароочищувача, наприклад).

9c78802d4553959454a70f7df117216e Як часто проводиться генеральне прибирання в закладі освітиВесь інвентар маркується. На маркерах вказується приміщення, для збирання яких призначений даний предмет. Це робиться для того, щоб відра, швабри, ганчірки, використовувані для миття туалету, не застосовувалися потім для прибирання їдальні. Після закінчення робіт весь інвентар промивається, дезінфікується, просушується і тільки потім забирається в складське приміщення. Пристосування для прибирання туалету зберігаються в максимально близькому до нього місці.

Генеральне прибирання може проводитися і поза графіком. Таке трапляється за епідеміологічними показаннями, коли результати обсіменіння хвороботворними мікробами наявних поверхонь виявляються незадовільними. У таких ситуаціях проводиться позачергова дератизація та дезінфекція всіх приміщень.

Батьки можуть легко дізнатися, як часто проводиться прибирання класних приміщень. Для цього необхідно заглянути в спеціальний журнал. Записи в ньому здійснюються керівником школи або особою за його дорученням. Всі сторінки вручну пронумеровані та завірені підписом директора. Журнал ведеться в прошнурованому вигляді. Батьки і представники органів санітарно-епідеміологічного контролю можуть у будь-який час зажадати подібний документ і вивчити правила дотримання існуючих норм.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради