Чим мити унітаз при септику з бактеріями

Тим, хто встановлює для обслуговування будинку локальну очисну систему, важливо знати, чим мити унітаз при септику з бактеріями. Подібні пристрої допомагають вирішувати цілий комплекс завдань утилізації побутових відходів. Біологічні субстрати ефективно переробляють всю органіку, яка надходить у вигрібну яму через каналізацію, і формують шар мулу, який потім просто відкачується ассенизаторскими машинами та вивозиться за межі приватного обійстя.

Які засоби використовувати для чищення сантехніки

3fac214ab07e9af45bd0a5fea034fab2 Чим мити унітаз при септику з бактеріямиНалежну роботу септика забезпечують бактерії. Щоб вони не загинули, необхідно користуватися спеціальними засобами

Знаходяться всередині септиків бактерії, що беруть участь у переробці органіки, чутливі до впливу хімії. Часто для чищення унітазу використовуються засоби, у складі яких є концентровані кислоти або лугу. Вони добре розчиняють будь-які забруднення, допомагають швидко і без зусиль прибирати сечовий камінь. Але під їх впливом гине біологічна лабораторія септика. Тому більшість звичних засобів, які використовуються для підтримки чистоти сантехнічних приміщень там, де працює центральна каналізація, не підходить для заміських ділянок.

Доводиться в таких умовах уважно вибирати і шампуні для миття голови, і пральні порошки для машинного прання. Неприпустимо використовувати засоби, у складі яких є:

  • перероблені нафтопродукти;
  • фосфати;
  • Пави (неіоногенні поверхнево-активні компоненти);
  • сполуки амонію;
  • формальдегіди.

Фахівці радять замінювати такі склади народними засобами або готовими биоразлагаемыми препаратами.

Народні засоби

Багато складів, здатних допомогти в очищенні унітазу, можна приготувати з того, що завжди є в будь-якому будинку під рукою: харчова сода, білий столовий оцет, господарче мило, лимонна кислота, кукурудзяний крохмаль і гірчиця. Змішуючи їх один з одним в різних пропорціях, легко почистити сантехніку в будинку, робочі поверхні на кухні, усунути неприємні запахи і навіть ефективно боротися з цвіллю. Така хімія цілком безпечна для бактерій, що «працюють» всередині септика.

Готові біопрепарати

У продажу є продукція таких брендів, як «Ecodoo», «Nordland», «AlmaWin», «iHerb» і «Gruen-Green». Прекрасно працює чистячий засіб для унітазів Amway home? відгуки про нього доводять безпеку і ефективність екологічної хімії.


Компоненти, які присутні в подібних складах, здатні розкладатися, потрапляючи в навколишнє середовище. Вони не представляють небезпеки бактерій, що знаходяться в септиках. Деякі виробники локальних очисних систем в технічному паспорті виробу вказують на можливість застосування традиційних хімікатів не частіше, ніж один раз в тиждень. Але до такої інформації потрібно ставитися з певною обережністю застосовувати агресивні препарати тільки в тому випадку, якщо не вдається очистити сантехніку, застосовуючи біопрепарати.

Хімія для септиків, представлена у вигляді порошків, таблеток чи рідких концентратів, може володіти різною спрямованістю. Одні склади успішно борються з неприємними запахами, інші використовуються для усунення засмічення, треті для чищення труб від скупчення жиру.

На упаковці кожного засобу друкується інструкція. В ній виробник вказує, як витрачається препарат, де і для чого застосовується. Зазвичай порошки попередньо розбавляються у воді, рідкі концентрати одразу заливаються в труби. Якщо в септику немає води, потрібно через унітаз вилити декілька відер чистої рідини і тільки потім використовувати хімію.

Важливо дотримуватися заходів безпеки. Вони гранично прості: не можна допускати потрапляння хімічного складу на слизові оболонки, на шкірний покрив і в дихальні шляхи. Для цього на руки треба надягти гумові рукавички, на очі окуляри на ніс респіратор.

03c16977c5e227aa8a424c6504d96246 Чим мити унітаз при септику з бактеріямиЗасіб, спеціально розроблене для догляду за унітазом з септиком

Найкращий засіб для чищення унітазу від каменя – «Доктор Робік 309». Воно спеціально розроблено для розщеплення целюлози, крохмалю, жирів і сечовини. Ефективно видаляє каналізаційний запах. Заливається в унітаз один раз на цілий рік. Дозування розраховується по формулі один флакон на 2000 літрів.

Якщо потрібно відмити жовтизну в унітазі, рекомендується віддавати перевагу засобам, призначеним для прання дитячої білизни («Наша мама», «Baby Bon»). У них немає фосфатів, вміст ПАР зведено до мінімуму. Добре себе зарекомендував екологічний концентрат «Биомио». У ньому немає хлору, барвників, продуктів нафтопереробки та відбілюючих компонентів. Такий засіб ідеально підходить для підтримки чистоти сантехніки та щоденного прання білизни.

Чистити унітаз при септику можна порошком «Klar» від німецького виробника. В основі його формули – мильна концентрат, який добувається із рослинного масла. Ароматизатори, барвники, ПАР частки відсутні, тому склад вважається абсолютно безпечним для вирішення означеної проблеми.

Інший засіб – порошок GARDEN від російського виробника теж виготовляється з рослинних компонентів, але в ньому присутні і органічні мінерали, крихта яких допомагає ефективно боротися з жиром навіть у холодній воді. Його середня вартість 375 рублів за 1330 грам.

Еко-гель «Зеро» виготовляється на основі блакитної глини та екстракт жасмину. Ефективно розщеплює будь-які види забруднень, прибирає вапняний наліт, іржу. Має приємний запах. Його застосування виробляє антибактеріальний ефект. Підходить не тільки для чищення туалету, але і для миття ванної, кахельної плитки, душової кабіни, миття посуду. Середня вартість по країні 130 рублів за 0,5 л.

Як доглядати за унітазами з септиком

Важливо навчитися правильно доглядати за сантехнікою без шкоди автономної каналізаційної системи. Звичні засоби, такі як «Доместос», «Ксиліт» «Комет» для цього їй підходять. Потрібно обов’язково купувати вищеописані склади і користуватися тільки ними. Вони однаково ефективно справляються з сечовим каменем, з жовтим нальотом під обідком, зі слідами від калу. Побутової хімії в даній лінійці багато, правильний вибір гарантує відсутність неприємного запаху з каналізації. Спосіб застосування завжди вказується на упаковці.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради