Що означає синя троянда, до чого їх дарують дівчатам: значення символу

Починаючи з вікторіанської епохи, люди використовують квіти замість слів для вираження емоцій. У букеті все має значення: різновид, кількість і розмір. Але особливий сенс надається відтінку бутонів. Квіти незвичайної забарвлення розбурхують уяву більше, ніж традиційні представники флори. Після марних спроб виростити троянди з блакитними пелюстками, флористи навчилися фарбувати квіти у бажаний відтінок за допомогою барвника.

a6d6b23afab088bbca3ef9452d159f42 Що означає синя троянда, до чого їх дарують дівчатам: значення символу

Дивовижні сині троянди виходять з білих примірників шляхом додавання у воду для квітів спеціального барвника. Причому можна домогтися будь-якого тону: від ніжно-блакитного до яскраво-синього. Ці відтінки мають різне значення. Наприклад, бузковий подтон повідомляє про виникнення першої любові, висловлює чарівність і захоплення. Темні фіолетові відтінки підходять до лиця рудоволосих красунь. Загадкові і неординарні сині троянди дарують недоступним і таємним особистостям, щоб підкреслити їх унікальність.

Значення

На думку Редьярда Кіплінга, синя троянда символізувала смерть. Адже її неможливо було подарувати живий нареченій, оскільки такої квітки немає в природі.

Потім незвичайні квітки стали знаком недосяжного ідеалу, для наближення до якого потрібно затратити багато сил.

У багатьох народів ці квіти підсвідомо зв’язуються з «блакитною кров’ю», яка тече в жилах аристократів і представників королівського роду. Тому незвичайні квіти уособлюють красу, королівську розкіш і божественність – якості людей, вершать долі цілих народів і держав.

Японські фахівці вважають, що ексклюзивний подарунок – це доля обраних, означає бажання людини покласти до ніг коханої цілий світ.

У давні часи побачити цю квітку можна було тільки уві сні. Ось що означало таке сновидіння:

  • Зрізати квітка – передвістя печалі.
  • Побачити синю троянду серед кущів з червоними пуп’янками – страждання від нерозділеного кохання.
  • Зламані або зів’ялі – невдале завершення роману.
  • Отримати в дар від кавалера сині троянди – предречение наяву неймовірного щастя від любові людину, яка подарувала уві сні букет.

До чого дарують сині троянди

Щоб піднести в подарунок дівчині букет незвичайних квітів або одну синю троянду, не потрібно чекати особливого випадку. Виділити улюблену серед маси інших людей можна в будь-який день.

Їх дарують:

  • Улюбленою в знак захоплення, визнання її неординарності і елегантності, для вираження бажання відкрити таємничу завісу обраниці.
  • Важливим персонам в знак поваги.
  • Близьким людям, щоб підкреслити їх значущість у житті дарувальника.
  • Нареченій, якщо весілля стилізована в синьо-блакитному кольорі. Вони ідеально підійдуть блакитноокою нареченої.

Сині троянди необхідні для поліпшення відносин. Таким хвилюючим букетом можна загладити провину після сварки, він змусить жінку поглянути на «кривдника» іншими очима.

Які букети можна скласти з синіх троянд

Зрозуміло, не форма квіткової композиції має вирішальне значення в момент презентації. Набагато важливіше вираження щирих емоцій, які відчуває дарувальник. Але щоб посилити символізм букета можна «пограти» з кількістю бутонів:

  • Подаруйте 9 троянд синього відтінку – таке число посилить емоцію захоплення, яка, отже, властива синім.
  • Композиція з двох нерозкритих бутонів і однієї розпустилася троянди посилить складову загадковості квітки незвичайного забарвлення. Причому до синьої троянди можна додати бутони кремового або білого відтінку.

Вони володіють ще однією чудовою властивістю – надають своєму власникові можливість виконання потаємного бажання.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради