Коли настає Новий 2020 рік за східним календарем

kogda nastupaet novyjj 2020 god po vostochnomu kalendaryu160 Коли настає Новий 2020 рік за східним календарем

До 2020 року за східним календарем настає рік Щура, який починає новий дванадцятирічний цикл. Багатьох цікавить, коли це відбудеться: з першими ударами дзвону або на Сході люди зустрічають Новий рік по-іншому?

Коли відзначається китайский Новий рік

Якщо в Росії Новий рік святкується за григоріанським календарем, 1 січня, у Китаї це свято пов’язане з місячним циклом. Китайський Новий рік святкується під час другого молодика після зимового сонцестояння. Зазвичай цей день знаходиться в проміжку між 21.01 і 21.02. У 2020 році китайський Новий рік буде 25.01.20. Настане 4718 рік.

На свято в Китаї виділяється 7 вихідних. Іноді, з урахуванням суботи та неділі, виходить на пару днів більше. Жителі Піднебесної, як і росіяни, так сильно люблять це свято, що беруть відгули та відпустки, щоб відпочити 2-3 тижні. Дуже часто, така ситуація не дозволяє іноземним партнерам Китаю вести нормальні ділові відносини зі своїми китайськими колегами. Деякі іноземні компанії навіть не намагаються налагоджувати зв’язки на період новорічних свят і чекають, коли партнери вдосталь «нагуляются».

kogda nastupaet novyjj 2020 god po vostochnomu kalendaryu161 Коли настає Новий 2020 рік за східним календарем

Новорічні традиції китайців

Якщо в нашій країні на Новий рік прийнято кликати Діда Мороза, щоб він запалив вогні на ялинці і приніс подарунки, то китайці намагаються задобрити Нень. За легендою це чудовисько відвідує помешкання громадян Піднебесної, щоб знищити запаси продовольства і викрасти худобу, а іноді і дітей. Також чудовисько не бажає змін і намагається протидіяти новому тотему. Воно не любить краси, тому щоб захиститься від нього, китайці святково прикрашають свої оселі. Щоб задобрити ця страшна і підступна істота, китайці накривають багатий святковий стіл. Вони впевнені, що в цьому випадку їм пощастить і Нень не зверне уваги на їх запаси продуктів.

Ще на Новий рік у Китаї прийнято вбиратися в червоні одягу і запускати червоні ліхтарики. Вважається, що цей колір також може захистити від цього чудовиська.

Наступного традицією китайців є обов’язкова зустріч Нового року в колі своєї родини. Тому напередодні новорічних свят практично кожен китаєць їде в отчий дім. Від цього вся країна опиняється в транспорті.

У новорічні канікули, закохані люди намагаються бути разом. Це стосується, як сімейних людей, так і осіб, які не перебувають у шлюбі.

Як і в багатьох країнах, в Китаї прийнято напередодні свята прибирати своє житло. З хати викидають непотрібні речі. Таким чином, китайці намагаються звільнити простір для щастя.

kogda nastupaet novyjj 2020 god po vostochnomu kalendaryu162 Коли настає Новий 2020 рік за східним календарем

Практично в усіх державах на Новий рік дарують подарунки. В різних країнах вони можуть бути самими різними. Наприклад, в Росії дарують все, починаючи від звичайних листівок і закінчуючи машинами, квартирами і дорогим одягом. В Китаї ж найчастіше дарують конверти червоного кольору з грошима. Причому, ці подаровані кошти необхідно витратити дуже швидко. В даний час є модним дарувати на Новий рік різні сертифікати на придбання подарунків.

Що стосується новорічного столу, то він повинен бути максимально щедрим. На ньому повинні бути курка, качка, свинина та інше м’ясо. Обов’язковим є наявність великого розмаїття солодощів. Дуже популярним є рисове печиво. Також китайський Новий рік неможливо уявити без мандаринів. Ними прикрашають не тільки новорічний стіл, але і виставляють у великих судинах на вході в будинок. Китайці вважають, що якщо вам подарували два мандарина, то це означає, що вам побажали процвітання.

У новорічну ніч китайці виходять на вулицю, щоб поспілкуватися, побажати один одному благополуччя і влаштувати святковий салют. Вважають, що гучний шум салюту може налякати чудовисько Нень.

У населених пунктах організовуються барвисті вистави та масові заходи за участю традиційних Драконів і Левів. На п’ятнадцятий день в Піднебесній влаштовують свято ліхтарів. У небо одночасно запускаються тисячі запалених ліхтариків.

Під час новорічних свят не можна сумувати. Сумних людей на вулиці намагаються підбадьорити і підняти настрій.

Щоб уявити, як китайці щорічно відзначають Новий рік, перерахуємо, чому присвячений кожен окремий день:

День Що роблять
Новорічна ніч всі члени родини збираються за столом і вітають один одного. Зазвичай присутні кілька поколінь. Приміщення повинно бути наповнене світлом і безліччю прикрас. В годину настання Нового року в кожному селищі небо здригається від оглушливого салюту. У цей день також прийнято палити пахощі.
Наступний день він називається днем зятя. В цей час ходять в гості до далеких родичів.
3-й день вважається днем жертвоприношень. Робляться паперові фігурки, які потім спалюються.
4-6 дні зустрічають Новий рік з друзями.
7-8 дні спокійне проведення часу в колі сім’ї
9-й день пригадуються предки. Як і у християн, дев’ятка в Китаї пов’язана з поминальним днем.
10-й день починають робити ліхтарик, який буде висвітлювати дорогу іде тотему і померлим до небес.

Східний зодіаку

kogda nastupaet novyjj 2020 god po vostochnomu kalendaryu163 Коли настає Новий 2020 рік за східним календарем

Літочислення в китайській традиції засноване на поділі всього світобудови на п’ять стихій (дерево, вогонь, земля, метал, вода) і виділення 12 сакральних тварин (пацюк, бик, тигр, кролик, дракон, змія, кінь, вівця, мавпа, півень, собака і свиня). У 2020 наступає якраз рік Пацюка, найхитрішого, за переказами древніх китайців, тварини. За таким зодіаку живуть не тільки у Піднебесній, але і в Країні висхідного сонця, Монголії, Кореї, В’єтнамі.

Повний цикл східного зодіаку становить 60 років. Кожні 12 років змінюється господар року, що переходить з однієї стихії в іншу. У 2020 продовжиться розпочатий в 1984 цикл, який очолила Дерев’яна Щур. Стихії змінюються кожні два роки. У 2020 починається епоха металу.

Існує три версії були обрані тварини:

 • Нефритовий імператор, правлячий на небесах, одного разу побажав познайомитися з 12 самими цікавими тваринами, що живуть на землі. Його помічник вибрав щура, якій доручив надіслати запрошення на небеса коту, бику, тигру, кролика, дракона, змії, коня, вівці, мавпи, півня і собаці. Щур виконала доручення, але обдурила кота, вважаючи його претендентом на своє місце. Імператор, побачивши 11 тварин, розсердився і наказав привести ще одне, що перше попадеться його слузі не землі. Ним виявилася Свиня.
 • Будда покликав на свято Чунь Цзе 12 тварин. По мірі появи гостей Будда дав кожному по році правління. Був серед тварин і кіт, а ось кролика не було.
 • На прощання з Буддою повинні були прийти всі тварини, що живуть на землі. Прийшли лише 12 з них, які і були призначені зберігачами.

Порівнюючи ці легенди, східні мудреці прийшли до висновку, що потрібно об’єднати рік кота та кролика.

kogda nastupaet novyjj 2020 god po vostochnomu kalendaryu164 Коли настає Новий 2020 рік за східним календарем

Коли настане 2020 рік за китайським календарем

Новий дванадцятирічний цикл почнеться 25 січня. Саме в цей день на Сході зустрінуть 4718 рік. Символом його стане Біла Металева Щур. Щоб дізнатися, якими будуть 12 місяців, важливо враховувати колір року, його стихію і покровителя.

Стихію і колір визначають останні цифри року, але тільки не східного, а григоріанського:

 • 4 і 5 – стихія Дерево, колір блакитний і зелений;
 • 6 і 7 – стихія Вогонь, колір рожевий і червоний;
 • 8 і 9 – стихія Земля, колір жовтий, охра;
 • 0 і 1 – стихія Метал, колір білий;
 • 2 і 3 – стихія Вода, колір чорний і синій.

2020 почнеться на Сході 25 січня, і святкування триватимуть 15 днів. А до цього буде ретельна підготовка. Особливо важлива вона в дні після зимового сонцестояння. До другого молодого місяця панує чудовисько Нянь (дослівно, Рік), яке не хоче відпускати колишнього господаря і прагне зруйнувати все навколо. Але Нянь не любить краси, тому чим нарядно буде будинок, тим більше буде боятися його чудовисько.

kogda nastupaet novyjj 2020 god po vostochnomu kalendaryu165 Коли настає Новий 2020 рік за східним календарем

Господиня 2020 року, Біла Металева Щур, – амбітне тварина, якій властива цілеспрямованість. Рік обіцяє бути насиченим на події, розслабитися не доведеться. Приклавши зусилля, від Щура можна чекати добрих результатів.

Традиції та обряди

Яким би по кольору не був рік, в Піднебесній всі прикраси традиційно червоні. За повір’ям, одного разу Нянь дуже злякався дитини в червоному одязі, тому відразу залишив мешканців у спокої. Друга традиція – очищення житла і душі. Третя – святковий стіл. Серед частувань обов’язково повинні бути цзяоцзи (зовні нагадують пельмені) як побажання для народження і благополуччя синів. Щоб у домі завжди був достаток, на стіл ставлять блюдо з мандаринами і апельсинами.

У кожного дня свої традиції:

 • В ніч святкування вся сім’я збирається разом. Добре, коли за одним столом сидять кілька поколінь. Вночі в будинку повинно бути багато світла і прикрас. Коли за східним календарем настане 2020 рік, у небо злетять тисячі феєрверків, як вітання Щура.
 • Другий день – день зятя. Прийнято ходити один до одного в гості, відвідувати родичів.
 • Третій день – день жертвоприношень. Прийнято робити фігурки з паперу, а потім спалювати їх.
 • З четвертого по шостий день зустрічають Чунь Цзе з друзями.
 • Сьомий і восьмий день проводять в тихому сімейному колі, без шуму і веселощів.
 • Дев’ятий день – день пам’яті предків. Тут символічно число 9, яке і в християнській традиції пов’язане з поминанням.
 • Після 10 дня готуються до свята ліхтариків, який завершує зустріч Нового року. Ліхтарики освітлюють шлях іде символу і душ померлих на небо.

kogda nastupaet novyjj 2020 god po vostochnomu kalendaryu166 Коли настає Новий 2020 рік за східним календарем

Якими якостями володіють люди, народжені в рік Щура

Представники цього тотема мають гострий розум і сильну волю. Вони швидко приймають рішення, і їх енергії може вистачити не на одну справу. «Щури» володіють хорошим красномовством і можуть запросто відстояти свою позицію. У той же час, вони не мають достатньої гнучкості і дуже вперті. Своєї думки такі люди практично не змінюють. Не рідкісні випадки, коли вони проявляють гнів і ображаються. Свої справжні почуття вони не показують стороннім людям. Представники щурячого сімейства досить обережні і мають феноменальне чуття. Вони легко досягають успіхів у фінансових справах. Все, що пов’язано з грошима, не викликає у них труднощів. Особи, які народилися в рік Щура, досягають успіху в політичній і фінансовій діяльності, бізнесі, журналістиці. Як правило, вони впевнені і самозакохані люди. Бувають випадки, коли вони вміло використовують маску, щоб приховати свою сором’язливість і тонку натуру. Творчі натури легко створюють затишок у будинку і відрізняються гостинністю. Вони легко розташовують до себе людей і тому часто бувають в центрі уваги. Одночасно з цим, вони дуже часто відстоюють свої інтереси з великою агресивністю. Представники Щурів ніколи не шукають легкого шляху. Вони практично завжди досягають мети, незалежно від того, скільки перешкод зустрічається на їхньому шляху. Вони успішні не тільки в справах, але і на особистому фронті. Щури приймають рішення тільки тоді, коли перебрали всі можливі варіанти. Завдяки інтуїції, вони легко долають будь-які труднощі.

З першого погляду, Щури здаються дуже жадібними. Насправді, вони намагаються захиститися від невдач і тому створюють запаси. Якщо хтось із близьких людей потрапляє в біду, представники цього знака охоче діляться з ними накопиченим добром.

Як святкують Новий рік у Китаї: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!