9 порад, як довше зберегти букет квітів у вазі з водою

9 sovetov, kak dolshe sokhranit buket cvetov v vaze s vodojj205 9 порад, як довше зберегти букет квітів у вазі з водою

Приємним подарунком на 8 березня, день народження, весілля завжди був і буде букет квітів. Поставивши його у вазу, хочеться, щоб він радував нас, як можна довше. Але у будь-якого живого організму, і у квітів в тому числі, є свій життєвий термін, тим більше у зрізаних. Тоді, яким чином можна продовжити життя квітам? Головне правило: треба вміти правильно за ними доглядати. Прийоми відновлення і збереження свіжості не складні, вони доступні кожному. І про це сьогодні піде мова.

Чому швидко в’януть квіти?

Квіти, як будь-які інші рослини, що ростуть і цвітуть, завдяки поживним речовинам, які вони одержують з ґрунту через кореневу систему. Зрізаючи квіти, тим самим рослина втрачає харчування і можливості подальшого розвитку. Позбавивши рослина коренів, стебла не мають тієї всмоктуючою сили, що раніше. Із-за чого порушується обмін речовин, підвищується концентрація токсинів, цитоплазма клітин змінює свою структуру.

Оскільки в зрізаному стеблі судини швидко закупорюються, можливість доступу води далі в рослину припиняється. Саме тут накопичуються і активно розмножуються різні гнильні бактерії, ще більше руйнуючи тканини квітки.

У зрізаному рослині відбувається активне випаровування вологи. При відсутності надходження води у власних тканинах, квіти не можуть заповнити втрату води і починають поступово гинути. Різка зміна температур (з тепла на мороз, а з вулиці знову в тепло) для букета квітів також згубна.

Як довше зберегти зрізані квіти

Ці загальні корисні поради необхідно дотримуватися, незалежно від того, які квіти вам подарували. Приклавши невеликі зусилля, квіти можуть зберегтися протягом декількох днів і навіть тижнів. Від вас залежить тільки

 • підготовка вази перед тим, як у неї поставити квіти,
 • відповідна температура зберігання,
 • обробка свіжозрізаних квітів,
 • догляд за букетом.

Ваза для квітів

Ваза, куди ви збираєтеся поставити квіти, обов’язково повинна бути чистою. Незважаючи на буденність і простоту ради, поставтеся до нього з особливою уважністю. Мікроби, що надходять разом з водою в рослину, помітно скорочує термін їх життя і поступово вбиває квіти.

Тому, перш ніж поставити букет у воду, ретельно промийте її з рідким миючим засобом, а потім ретельно сполосніть.

Температурний режим

Квіти дуже бояться різких перепадів температур. Тому будьте обережні при перенесенні кольорів з теплого магазину в холод на вулицю, а потім назад в тепло, додому. Попросіть продавця в зимовий час загорнути пакет в пакувальний папір. Для багатьох квітів тривалість перебування при температурі -2 -4 ? с протягом 10-15 хвилин згубно позначаються.

Також квіти не переносять тривалої спеки і духоти, особливо прямих сонячних променів. У таких умовах вони не витримають і одного дня. Тримайте букет подалі від сонячних променів і приладів опалення, бережіть від протягів.

Абсолютно всі квіти люблять холодну воду, тому перед тим, як поставити квіти у вазу, робимо свіжий зріз стебла, і ставимо у вазу. Чим менше менше чіпати квіти руками, тим довше вони будуть стояти. Тому що при торканні до квітки, на ньому залишаються порушення поверхневого шару (вм’ятини), через які випаровується волога.

Принісши букет додому з морозу, не поспішайте їх відразу ставити у вазу з водою. Почекайте 10-15 хвилин, нехай квіточки звикнуть до іншої температурі.

Обробка зрізаних квітів

Насамперед, видаліть все листя з нижньої частини стебла і оновіть зрізи. Поставте стебла під струмінь теплої води і за допомогою садового ножа або секатора зробіть довгі косі зрізи. Завдяки воді, повітря не встигне проникнути в судини квітки. Рослина потім буде краще поглинати воду, оскільки куплені квіти часто бувають зневоднені.

Якщо хочете зберегти квіти з задерев’янілими стеблами, наприклад, жасмин, бузок, хризантеми, то спочатку обдайте їх гарячою водою. Масла, що містяться в одеревеневшей структур стебла, закриють просвіт судин, через які всередину не проникнуть бактерії. У воду таких рослин додають сіль, як консерватор, в розрахунку 1 ч. л. на 1 л води.

9 sovetov, kak dolshe sokhranit buket cvetov v vaze s vodojj206 9 порад, як довше зберегти букет квітів у вазі з водою

Догляд за квітами у вазі

Щодня міняйте у вазі з квітами воду, при необхідності додайте свіжу. Інакше зіпсована вода швидко призведе до в’янення. Змінюючи воду, не забувайте також помити вазу. Періодично обприскуйте квіти водою з пульверизатора.

Але квіти бувають різні, тому і догляд за ними буде різним.

Троянди

Вибираючи троянди, слід віддати перевагу тим, у яких зелені чашолистки. Кращий час для покупки троянд – ранній ранок, такі троянди, просочені вологою і можуть простояти набагато довше, ніж вечірні. Не просіть продавця обробити нижню частину стебла, краще зробіть самостійно вдома. Зберегти троянди довше допоможуть нескладні правила.

 • Троянди, куплені в холодну пору, не ставте відразу у воду. Покладіть їх на стіл і залиште на півгодини. Тільки після цього приступайте до їх обробці.
 • Нижні листочки, які опиняться під водою у вазі, прибирають, щоб уникнути гниття і погіршення складу води.
 • Стебло зрізаємо секатором в тазі з водою або під струменем води. Стебло кожен раз підрізаємо навскоси, щоб вода проникала в стебло.
 • Якщо хочете, щоб бутони у квітів довше не зів’яли, укорачивайте стебло до 30-40 см. Чим ближче до бутону вода вбирається в стеблі, тим швидше вона дійде до бутона і квітка довше не зів’яне.
 • Стебло троянди занурюють у воду до половини його довжини.
 • 9 sovetov, kak dolshe sokhranit buket cvetov v vaze s vodojj207 9 порад, як довше зберегти букет квітів у вазі з водою

  Тюльпани

  Тюльпани ще один атрибут жіночого свята. Термін життя свіжого тюльпана короткий, всього 3-5 днів. Але і він може простояти довше, якщо при купівлі звернути увагу на наступні моменти.

  • Бутон має досить великим і добре пофарбований;
  • Листя – пружні, без пошкоджень і рівного зеленого кольору;
  • Не купуйте бутони, пелюстки яких закріплені гумкою. Як тільки ви принесете додому і зніміть фіксатор, пелюстки за кілька годин опаде;
  • Також не варто купувати тюльпани з машин на вулиці. У свято, на увазі великого попиту, продають навіть на вулиці. Зазвичай на вулиці тюльпани продаються вже замороженими, оскільки в березні температура ще буває мінусовій. При купівлі вони виглядають красиво, але вдома, в теплі вони швидко відтануть, поникнуть і стануть, як ганчірочки.

  9 sovetov, kak dolshe sokhranit buket cvetov v vaze s vodojj208 9 порад, як довше зберегти букет квітів у вазі з водою

  Хризантеми

  Найживучіші квіти – хризантеми, але і їм теж потрібна допомога. Обробивши стебла перед тим, як поставити їх у вазу. Щодня міняйте воду у вазі з хризантемами. Головне для хризантем – чиста вода.

  9 sovetov, kak dolshe sokhranit buket cvetov v vaze s vodojj209 9 порад, як довше зберегти букет квітів у вазі з водою

  Народні засоби збереження кольорів

  Щоб квіти простояли максимум довго, дотримуйтесь головному умові. Вода у вазі повинна бути завжди свіжою і прохолодною. Можна в воду додати біологічно активні речовини. Практично кожен з перелічених засобів володіють дезинфікуючим властивістю, а значить бактерії у воді не зможуть розмножуватися, тим самим життя квітів триватиме.

  • Деревне вугілля – краще у вигляді порошку, він має консервуючою ефектом. Товчене вугілля можна замінити 2 таблетками подрібненого активованого вугілля;
  • Нашатирний спирт – додайте кілька крапель у воду, зачекайте пару хвилин, перш ніж ставити туди квіти;
  • Аспірин – 1 таблетка, яка додається у воду, дозволить квітам не тільки довше простояти, але допоможе зберегти їх свіжий вигляд;
  • Відбілювач для білизни. Багато покупні рослини вже настільки звикли до побутової хімії, що не можуть без них довго існувати. Тому ситуацію врятує пара крапель відбілювача, додані у воду;
  • Марганцівка –2-3 кришталика марганцевокислого калію, додані у воду, знезаражують воду і знищують мікробів;
  • Горілка – 2 ст. л. додають в 1 л води, забезпечуючи дезінфікуючий ефект;

  Не варто використовувати одночасно відразу кілька варіантів. Це шкодить рослинам і прискорить їх в’янення. Застосовуйте щось одне.

  Слід зазначити, що додавати цукор у воду, як радять на деяких інтернет-ресурсах, не потрібно. Справа в тому, що цукор у теплій воді призводить до бродіння і прискореному розмноженню мікробів, що викликають гниття. Досвідчені флористи також не радять замінювати воду мінеральною газованою водою.

  9 sovetov, kak dolshe sokhranit buket cvetov v vaze s vodojj210 9 порад, як довше зберегти букет квітів у вазі з водою

  Як довше зберегти квіти, зрізані влітку

  Влітку теж не менше дарують квіти. Але до 1 вересня всі вчителі отримують величезну кількість красивих букетів, які теж хочеться зберегти якнайдовше. Вчителі мають великий досвід у збереженні букетів. У них букети деколи зберігаються до 1 місяця. Тому вони діляться з нами своїм досвідом.

  Айстри. На стеблі прибирають листя, квіти ставлять у вазу, додають 1 ст. л. спирту на 1 л води. В такому коктейлі квіти стоять 2 дні. Після міняють на чисту воду, додають 1 таблетку аспірину. Через тиждень можна повторити історію зі спиртом.

  Гладіолуси – самі не вибагливі квіти. Головне, щоб води було на 2/3 об’єму вази. А щоб бутони довго не вяли, додають 0,5 ч. л. солі і 2 таблетки вугілля.

  Жоржини – другі за популярністю квіти до 1 вересня. Перш правильно обробіть стебло. У жоржина він порожній, тому просвіт стебла затикають ваткою, щоб всередину не потрапили шкідливі мікроби. У воду додають 1 ч. л. оцту, а у вазу ставлять поруч (по можливості ) гілочку ялини, вона діє як антисептик.

  Лілії – розщепіть стебло і поставте в холодну воду.

  Півонії – обробіть стебло, прибравши листя, які будуть перебувати у воді, в стеблі зробіть надріз. Сильно розпустилися квіти спочатку поставте в гарячу воду на кілька хвилин, а тільки потім помістіть їх у вазу.

  Гвоздика – додайте у воду ложку спирту.

  Гербера – спочатку поставте в солону воду на 1 годину, додавши туди 1 ч. л. солі. Потім оновлюють зріз і ставлять у чисту воду, додавши 1 ст. л. спирту на 1 л води.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради