Панелі ПВХ для ванної кімнати: види та особливості, монтаж своїми руками

Популярним облицювальним матеріалом, який використовується для обробки приміщень з підвищеною вологістю, є кахельна плитка. Однак її укладання вимагає спеціальних навичок і часу, попередньо необхідна підготовка поверхні стін. Сучасний ринок пропонує споживачам відмінну альтернативу — декоративні панелі ПВХ для ванної кімнати, які легко монтуються і допомагають створити оригінальний інтер’єр.

8c95d840eb3d4fc256770998edb1348f Панелі ПВХ для ванної кімнати: види та особливості, монтаж своїми руками

Особливості ПВХ панелей

Водостійкі панелі для ванної — сучасний матеріал, який стане оптимальним рішенням, якщо господар приміщення бажає провести ремонт швидко і з мінімальними витратами. Вироби прості в монтажі, а вибір кольорів дуже широкий.

Переваги

Панелі з ПВХ набувають все більшого поширення через велику кількість позитивних якостей. Вони часто використовуються для оздоблення приміщень з високим рівнем вологості.

Виділяють наступні позитивні властивості панелей ПВХ:

 1. Доступна вартість. Це значуща перевага для пересічного споживача. Панелі з полівінілхлориду практично вдвічі дешевше кахельної плитки.
 2. Легка установка. Для виконання роботи не потрібні якісь професійні навички, з укладанням в силах впоратися навіть новачок. В процесі монтажу відсутні бруд і сміття, тому прибирати сантехніку не знадобиться.
 3. Швидкість монтажу. Якщо ремонтні роботи проводяться у ванній кімнаті, то на якийсь час не буде доступу до гігієнічних процедур, що дуже незручно. Швидка установка панелей з пластику дозволить вирішити проблему.
 4. Широкий асортимент. Виробники пропонують вироби, які можуть імітувати інші матеріали, наприклад, деревину.
 5. Беспористый матеріал. Ванна кімната — приміщення з високим рівнем вологості, тому висока ймовірність розвитку грибка. Сучасні плити позбавлені пір, так що в них не зможуть розвиватися мікроорганізми і цвіль.
 6. Можливість обробки важкодоступних місць. Листові матеріали легко ріжуться з будь-якого боку. Що стосується куточків і плінтусів — на ринку їх велика кількість.
 7. Легкість прибирання. Завдяки особливостям покриття очистити панелі від пилу і бруду не складе праці. Достатньо протерти поверхню вологою серветкою і уникати тривалого впливу води.
 8. Вологостійкість. Дане якість важливо при експлуатації виробів у ванній кімнаті, де всюди може виявитися вода.
 9. Надійність і довговічність. Іржа, гниття, перепади температури, шкідники та інші негаразди не страшні виробів з пластику.
 10. Екологічність. Продукція в ході експлуатації не виділяє шкідливих елементів. Панелі з пластика дозволені для установки навіть у лікарнях.
 11. Пожежостійкість. Матеріал починає горіти при температурі +400 ?С.

9a400ab1a3babc8328082a27c1361f54 Панелі ПВХ для ванної кімнати: види та особливості, монтаж своїми руками

Недоліки

Порівняно з перевагами, мінусів у матеріалу небагато. Але про них необхідно знати, щоб зробити правильний вибір.

Панелі ПВХ мають наступні недоліки:

 1. Складності при неправильному монтажі. Недосвідчені майстри в ході установки можуть використовувати дерев’яний профіль для стін. Однак такий варіант не підійде, так як деревина з часом втрачає свої колишні якості, так що панелі просто розійдуться. Краще вибрати профіль з металу.
 2. Погана стійкість до механічного впливу. Наприклад, сильний удар здатний залишити на пластикової панелі вм’ятину, закрити яку не вийде. При виборі рекомендується звертати увагу на товщину виробів.
 3. Небезпека при пожежі. Під впливом відкритого вогню панелі виділяють токсичний газ.

Розміри

Різні види ПВХ панелей мають свої габарити. Від параметрів виробу залежить кінцевий дизайн приміщення і складність виконуваних робіт. Стандартна товщина — від 0,5 до 1 див. Важливо врахувати цей показник, якщо згодом доведеться докуповувати молдинги — декоративні накладні планки.

Стінові ПВХ-панелі можна поділити на 2 групи. В одній — вироби товщиною 0,5 см, в іншій — ламелі (від 0,8 до 1 см).

Види полівінілхлоридних ламелей Стандартні розміри
Ширина, м Довжина, м Товщина, мм
Рейкові від 0,13 до 0,3 від 0,9 до 3 4-8
Стінові від 0,15 до 0,5 2,6, 2,7 і 3 6-10
Плиткові від 0,3 до 1 2,6, 2,7 і 3 1-5
Листові від 0,5 до 1,22 від 0,98 до 2,44 1-6

Матеріал варто набувати необхідного розміру. Якщо врахувати, що він легко обробляється — труднощів не повинно виникнути.

aba8693fde933a93fd321ff0e62b0bbb Панелі ПВХ для ванної кімнати: види та особливості, монтаж своїми руками

Дизайн

Виробники випускають панелі різних відтінків і фактур, що дозволяє створити бажаний інтер’єр.

Прийоми декорування поверхонь:

 1. Сучасний і стильний варіант — комбінування панелей з різним малюнком. Наприклад, в зоні душа встановлюється панельна картина, а інша частина кімнати обробляється однотонними виробами.
 2. Актуально використання панелей 3 різних видів, які відрізняються фактурою. Вони чергуються смугами, що створює цікаву гру кольору на поверхні. Прийом підходить для великого приміщення з високою стелею — стіни при цьому візуально подовжуються, роблячи пропорції гармонійними.
 3. Використання виробів, що імітують фактуру іншого матеріалу.
 4. Існують різновиди з 3D-зображеннями, які здатні прикрасити будь-який інтер’єр. За допомогою об’ємних панно можна візуально розширити простір. Потрібно врахувати, що цей вид панелей підходить тільки для просторих ванних кімнат.
 5. За допомогою декоративних панелей мозаїчного типу можна легко додати приміщенню вишуканий вигляд. Моделі розрізняються кольором і рельєфом. Панелі ПВХ мозаїка для ванної відмінно виглядають. Матеріал може мати перловий колір з тисненням у вигляді черепашок або морської фауни.

75d68ca20c15f801f246a5a9ccaf655d Панелі ПВХ для ванної кімнати: види та особливості, монтаж своїми руками

Види панелей

Існує кілька типів панелей ПВХ: рейкові, стандартні, листові. Вони активно застосовуються для внутрішньої обробки приміщень.

Рейкові

Вироби нагадують звичайну вагонку. Для їх складання використовуються спеціалізовані скоби. В основному такі панелі застосовуються для покриття стелі. Завдяки спеціальним пазам процес установки аналогічний сайдингу.

Замкові системи на панелях можуть відрізнятися в залежності від моделі. Пластини можна розміщувати вертикально або горизонтально, в будь-якому випадку досягається візуальне збільшення простору. Найчастіше колір матеріалу однотонний або імітує деревину. Монтаж рейкових виробів більш складний, проте вони дозволяють коректувати розміри приміщення.

0868ae28bbbf1e167dd5de533926152b Панелі ПВХ для ванної кімнати: види та особливості, монтаж своїми руками

Стандартні

Широкі листи (до 37 см). Особливою популярністю користуються моделі з фризом — імітація плиткової кладки. Таке оформлення є недорогим і красивим. Вироби оснащуються пазогребневими замками, що полегшують монтаж і створюють цілісне вологостійке покриття. Випускаються різних відтінків, іноді на поверхню наноситься малюнок.

a0e72c3e757c0e7609d624f156a3358b Панелі ПВХ для ванної кімнати: види та особливості, монтаж своїми руками

Листові

Довжина цих безшовних виробів може досягати 4,05 метрів, але вони мають малу товщину. Від інших панелей відрізняються видом конструкції, що представляють собою 2 шару пластика, між якими розташовані поздовжні перемички. Найчастіше обробка здійснюється встик, а шви заповнюються герметиком відповідного кольору.

Матеріал рекомендується клеїти на підготовлену основу, але при бажанні може бути використана обрешітка. Вироби відрізняються кольоровою гаммою і фактурою. При їх установленні слід дотримуватися правильної технології.

c4ba38e917487f08498c734ef1e6ee94 Панелі ПВХ для ванної кімнати: види та особливості, монтаж своїми руками

Типи панелей за способом кріплення

В залежності від типу несучої поверхні вибирається метод встановлення панелей. Найбільш швидкий і бюджетний спосіб обробки — приклеювання. Щоб покриття вийшло якісним і довговічним, поверхня повинна бути ідеально рівною.

У кожного виду рейки свій показник пружності і, якщо стіна має опуклості, то до неї матеріал не приклеїться. Гідність цього методу полягає в тому, що практично не втрачається об’єм приміщення. Покриття забирає всього 8-12 мм простору. Процес приклеювання здійснюється за допомогою рідких цвяхів.

Більш поширений спосіб — монтаж ламелей на каркас. В цьому випадку не потрібно ретельно вирівнювати поверхню, конструкція виходить міцною і довговічною. Щоб підвищити якість робіт, перед їх початком рекомендується скласти технологічну карту, в якій будуть враховані діючі будівельні норми і правила.

df7b8ebdeb5251456444493c112399af Панелі ПВХ для ванної кімнати: види та особливості, монтаж своїми руками

Критерії вибору

Процедура вибору панелей ПВХ іноді викликає труднощі у покупців. З кольором і фактурою не виникає особливих труднощів, але правильний розрахунок обсягу матеріалу зробити можуть не всі.

Як розрахувати кількість

У ситуації з ремонтом ванної кімнати провести розрахунки буде нескладно. Спочатку потрібно розрахувати обсяг приміщення. Отримана величина ділиться на розмір однієї ламелі — це число і буде необхідною кількістю.

Визначаючи обсяг, слід відняти дверний і віконний отвори (при наявності). Після того, як буде відомо необхідну кількість матеріалу, можна сміливо додати 10 %, оскільки в ході робіт іноді виявляється шлюб, а самі вироби в будь-якому випадку будуть підрізати.

Нюанси монтажу своїми руками

Встановити ПВХ-ламелі можна самостійно, для цього не потрібно володіти спеціальними навичками і знаннями. Щоб виконати роботу якісно, слід дотримуватися основних правил.

Підготовчі роботи

Попередньо потрібно ретельно підготувати поверхню, до якої буде кріпитися каркас або самі ламелі. Спочатку видаляється стара штукатурка. Якщо планується використовувати безкаркасний метод, то стіни повинні бути добре вирівняні.

Невеликі западини можна залишити, а от від опуклостей доведеться позбутися. Неважливо, який вибирається метод установки, стіна в обов’язковому порядку обробляється спеціальним протигрибковим засобом. Це допоможе знизити ймовірність появи цвілі і грибка.

Монтаж на обрешітку

В цьому випадку спочатку треба встановити горизонтальні напрямні рейки вздовж всієї стіни. На поверхню нанести розмітку місць, куди будуть вставлятися профілі. Використовуючи перфоратор, слід проробити отвори, забити в них дюбелі і прикріпити напрямні за допомогою саморізів.

Решетування з дерева робити не рекомендується: стики будуть неідеальними, а під впливом вологи матеріал швидко зіпсується. Горизонтальні рейки встановлюються з різною частотою, все залежить від бажаної міцності облицювання. В середньому для підлоги крок дорівнює 30-40 см, для стін — 40-50 див.

762f9f3a476e2b3d808fdce30e3ec693 Панелі ПВХ для ванної кімнати: види та особливості, монтаж своїми руками

Перша і остання рейки повинні бути встановлені на відстані не менше 5 см від поверхні. Торцеві елементи профілю у цьому випадку точно увійдуть в кути кімнати. Самі рейки кріпляться перпендикулярно по відношенню до ламелям.

Найчастіше вибирається вертикальний спосіб монтажу, значить, профілі повинні встановлюватися паралельно підлозі. При такому методі візуально збільшується розмір приміщення. Вертикальне розташування панелей дозволяє воді швидше стікати зі стін.

7cf31274528e35233e7249fb42565b61 Панелі ПВХ для ванної кімнати: види та особливості, монтаж своїми руками

Після установки каркаса можна приступати до кріплення ламелей. Їх монтують поверх обрешетування і скріплюють саморізами. Починати роботу рекомендується зі стіни, розташованої всіх далі від дверей. Для надійного кріплення в кутах приміщення слід використовувати зовнішні і внутрішні профілі, з вигляду схожі на англійську букву «L».

a965dc64bde6e982c24cfeecc6685d7d Панелі ПВХ для ванної кімнати: види та особливості, монтаж своїми руками

В бічний профіль вставляється одна ламель і закріплюється на рейці. Залишилися монтуються в інші зазори з великою щільністю. Якщо в кімнаті є розетка, то в панелі потрібно вирізати отвір відповідного розміру. В місцях стику з підлогою необхідно встановити плінтуси.

ae5bd2cda36de7dadc67c0137ea642f4 Панелі ПВХ для ванної кімнати: види та особливості, монтаж своїми руками

Установка на клей

Якщо є можливість, матеріали перед монтажем знежирюють ацетоном або спиртом з зворотного боку, що дає клею хорошу адгезію з поверхнею.

Алгоритм дій:

 1. Перша панель встановлюється в кутку приміщення. На ламелі попередньо монтується кутовий з’єднувальний профіль.
 2. Клей наноситься на зворотну сторону виробу точково або пунктирними лініями.
 3. Через пару хвилин панель щільно притискається до поверхні стіни. Якщо вироби встановлюються на обрешітку, то клеєм змащуються і профілі.
 4. Шип наступній вставляється в паз попередньої.
 5. При кутових роботах частина матеріалу слід обрізати, встановити профіль і продовжити кріплення.
 6. Останню рекомендується обрізати на 15 мм від потрібної ширини. Вона вставляється в кутовий профіль, притискається і зсувається в бік паза попередньої ламелі.
 7. По завершенні робіт поверхню протирають вологою ганчіркою від пилу і забруднень.

7f3b8403b04c9c0043065f5d637aa0a7 Панелі ПВХ для ванної кімнати: види та особливості, монтаж своїми руками

Рекомендації по догляду

Очищати стіни у ванній нескладно, однак потрібно враховувати особливості матеріалу. Звичайна вода не призведе до бажаного результату. Сприйнятливість матеріалу до вологи з часом збільшується, адже у ванній кімнаті особливі умови.

Правила догляду за пластиковою поверхнею:

 1. Забороняється застосовувати абразивні склади. Вони залишають подряпини на поверхні виробу, що створює сприятливі умови для появи грибка. Користуватися слід м’якими промисловими засобами або саморобними сумішами.
 2. Слід відмовитися від жорстких щіток і металевих губок, так як вони погіршують стан облицювального матеріалу. Ідеально підходять м’які серветки без ворсу або губки з дрібними порами.
 3. Не рекомендується одночасно використовувати кілька чистячих засобів. Якщо один варіант не підійшов, то потрібно спочатку почекати, поки висохне поверхню, а потім пробувати другий.
 4. Після видалення забруднень стіни ретельно протирають і просушують. Якщо знехтувати цим, на поверхні будуть помітні патьоки.

Очищати пластикові елементи слід займатися кожен місяць. Завдяки цьому не з’являться стійкі грязьові відкладення і не зможе розмножуватися патогенна мікрофлора.

62426e7e02e7631e42ce12064000da9b Панелі ПВХ для ванної кімнати: види та особливості, монтаж своїми руками

Відео

Подивіться відео, в якому йдеться про правила вибору оздоблювального матеріалу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради