Чим відмити грунтовку з плитки на підлозі

При проведенні будівельних і ремонтних робіт припадає грунтувати оброблювані поверхні. Таким способом, окрім вирівнювання, забезпечується краща адгезія укладається матеріалу. Трапляється, що краплі грунту потрапляють на кахельну підлогу. Якщо відразу не відтерти їх, вони міцно прилипають до нього, залишаючи важкозмивні плями. По завершенні робіт доводиться вживати заходів, щоб відмити грунтовку з плитки на підлозі. Знання засобів і методів допомагає зробити це без шкоди для покриття.

Особливості очищення плитки від грунтовки

c0a425a127d19ef0e998e0c125ec16c2 Чим відмити грунтовку з плитки на підлозіПлитку потрібно відмивати відразу по мірі забруднення, поки грунтовка не засохла

Очистити замурзаний від будівельних забруднень кахель – не найпростіше завдання. Сучасні вирівнюючі матеріали забезпечують надійне зчеплення з будь-якою поверхнею. Застосовуються і грунтовки глибокого проникнення. У їх складі після контакту з повітрям починається реакція полімеризації. У результаті через 30-40 хвилин вони міняють свій стан і стають настільки міцними, що не піддаються дії звичайних розчинників.

Щоб відчистити грунтовку з плитки, потрібно знати не тільки склад, але і характеристики самого підлогового покриття. Черепиця може бути:

 • глазурована, з гладкою поверхнею;
 • рифлений;
 • пористий;
 • кислотостійкий;
 • руйнується від дії кислоти.

Універсальних способів або засобів, якими можна відмити грунтовку з підлогової плитки, не існує. Все залежить від поєднання характеристик кахлю і потрапив на нього будівельного матеріалу. Адже крім ґрунтувальних сумішей на плиткова підлога може потрапити і звичайний цементний розчин.

Найкращим способом буде надійне укриття поверхні поліетиленом чи іншим матеріалом. Тоді доведеться відчищати тільки випадково потрапили невеликі плями.

Інструменти для видалення грунтовки з плитки

21a4dceb1abbb5995781359a079ec16a Чим відмити грунтовку з плитки на підло糥рунтовку зручно відчищати з підлогової плитки жорсткою щіткою

Щоб прибрати потрапила на кахель грунтовку, знадобляться спеціальні пристосування. Вони допоможуть відтерти не повністю прилип складу. Для цих цілей застосовуються:

 • металеві шкребки з гострими лезами для видалення засохлих крапель;
 • пластмасові шпателі для очищення свіжого грунту з делікатною плитки;
 • жорсткі щітки і абразивні губки для протирання забрудненого місця на нерівному кахлі;
 • ганчірки з всмоктуючою поверхнею;
 • будь тканинний матеріал для розмокання засохлого складу.

При роботі з агресивними речовинами, що володіють різким запахом, знадобляться захисні засоби – гумові рукавички і респіратор.

Велику допомогу у видаленні грунтовки з кахлю здатний надати будівельний парогенератор. Під його впливом розм’якшуються навіть найміцніші плями. Після парообработки вони можуть відмитися без застосування концентрованих кислот. До того ж він ніяк не шкодить самій плитці.

Попередня обробка

7a5e9cb0220e8cfb08c96ef89368fb99 Чим відмити грунтовку з плитки на підлозіДля того щоб відмити грунтовку, її потрібно ретельно змочити

Щоб відмивати тільки що потрапив на підлогу будь-будівельний склад, знадобиться шматок бавовняної дрантя. Вона легко вбирає рідини, тому досить просто протерти нею забруднене місце, а потім змити залишки водою.

Якщо ж грунтовка засохла, перш ніж приступити до видалення, необхідно постаратися максимально розмочити її. Ось кілька способів досягти цього:

 • Забруднену ділянку накривають мокрими ганчірками і залишають на 2-3 години. Періодично змінюють высыхающую матерію, щоб присохлі плями постійно піддавалися дії вологи.
 • Акрилову грунтовку відмочують, поливаючи її окропом.
 • Наносять на забруднену ділянку те ж саме грунтувальний засіб. У його складі завжди міститься розчинник. Під його впливом засохлу пляму стане м’яким і буде легше оттираться шкребками і шпателями. Головне – не затриматися з прибиранням, поки не почав схоплюватися новий шар.

Наступним етапом очищення повинно бути механічне видалення більшої частини прилиплої ґрунтовки. Добре отмокший склад краще очищати пластмасовими шпателями. Більш тверді ділянки – металом з гострими краями. Плитку з рифленою поверхнею – жорсткими щітками і губками.

Тільки механічним впливом навряд чи вийде повністю почистити всю забруднену поверхню. Не видалені або не розмоклі ділянки доведеться обробляти хімічними речовинами.

Промислові очисні препарати

Вибираючи засоби, здатні змивати засохлу грунтовку, потрібно звертати увагу на стійкість кахельного покриття до впливу агресивних речовин. Якщо воно не здатне витримувати обробку кислотами, залишається використати лужні сполуки або універсальні очищувачі для різних поверхонь.

В інструкції щодо застосування грунтовок часто вказуються найбільш відповідні засоби.

З препаратів побутової хімії, що є у продажу, для видалення присохлого грунту на кахлі придатні:

 • Очищувач Atlas Szop. Ця рідина здатна відмивати засохлі плями від грунту, цементу, фарби і гіпсу. Містить органічну кислоту.
 • Засоби для очищення сантехнічних пристроїв і поверхонь. Кращими вважаються Mr Muscle.
 • Змивки для фарб. Більшість з них не містить концентрованих кислот, тому можуть застосовуватися для будь-яких типів підлогових плиток.
 • Засіб для очищення металів і скла «HodrupaA». З його допомогою можна видаляти і присохлу до підлоги грунтовку.
 • Технічні рідини – ацетон, уайт-спірит, скипидар.


Якщо ці засоби не допомагають, доводиться застосовувати склади на основі концентрованих кислот і лугів. Під їх дією буде відмиватися навіть грунтовка глибокого проникнення. Але працювати з ними потрібно дуже обережно. При невмілому поводженні дані препарати не тільки видалять присохший шар, але і зашкодять кахельну поверхню. До того ж вони становлять небезпеку для здоров’я.

Після застосування очисника необхідно промивати оброблені поверхні водою. Випаровування залишилися на кахлі рідин будуть негативно впливати на дихальні шляхи.

Народні засоби для видалення грунтовки з плитки на підлозі

Почистити кахельну плитку від грунтовок можна з допомогою матеріалів, доступних в господарстві.

Харчова сода

84685a315a8fac57fa945f3fcc8fae62 Чим відмити грунтовку з плитки на підлозіХарчова сода добре видаляє грунтовку з плитки

З неї готується размягчающий складу. Порошок розводиться водою до стану рідкої каші. Її наносять на попередньо зволожені плями ґрунтовки. Ефективної дії потрібно чекати протягом 10-15 хвилин, не даючи содової кашки засохнути. Потім розм’якшення ґрунтовка стирається жорсткою губкою.

Але все ж це повільно діюча і слабке засіб. Сода здатна впоратися тільки зі свіжими забрудненнями. Але її зручно використовувати в якості препарату попереднього ослаблення присохлої ґрунтовки.

Перш ніж накривати брудні плями мокрими ганчірками, корисно посипати їх содовим порошком. Це прискорить процес розм’якшення і дозволить видалити скребком більшу частину присохлого матеріалу.

Оцет

Для ефективного очищення ґрунтовки від кахлю знадобиться не столовий 9% розчин, а оцтова есенція, що містить до 70% цієї речовини.

Нею поливають присохлі плями і залишають діяти на 15-20 хвилин. Великі забруднені площі зручно змочувати есенцією з пульверизатора. Потім ґрунтовка відчищається шкребками або оттирается щітками. Найміцніші ділянки доведеться обробити кілька разів.

Після видалення всіх забруднень кахельну підлогу обов’язково потрібно промити великою кількістю води. Корисно додати трохи соди – вона нейтралізує кислоту.

При тривалій роботі з оцтом потрібно обов’язково користуватися респіраторами. Есенція не особливо шкідлива для шкіри, але її пари можуть викликати опік легень.

Видалення цементного розчину

Крім грутовочных складів, на кахельну плитку можуть потрапляти і інші будівельні суміші, використовувані при ремонтних роботах. Плями, помічені відразу, не представляють складності при видаленні. Досить протерти їх дрантям і промити залишки водою.

Проблеми починаються після засихання матеріалу. Звичайний розчин здобуває остаточну міцність тільки після декількох днів. Тому головним при його видаленні стане розм’якшення: потрібно посипати пляму содовим порошком і накрити мокрими ганчірками. Обов’язково використовувати тільки холодну воду, оскільки гаряча підсилює адгезію розчину. Потім – відшкребти, що можна, шпателями та гострими лезами.

Для повного видалення цементу допустимо використовувати ті ж засоби, що і для ґрунтовки. Але в цьому випадку не варто вдаватися до сильнодіючих складів, оскільки цементні суміші легше піддаються видаленню.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради