Чому не можна відмовляти, ображати вагітних – народні прикмети

Вагітність – найприємніше час у житті жінки. У ній росте і розвивається маленьке чудо, за яке вона у відповідь. Що б не відбувалося з мамою, будь-яка емоція відображається на гармонійному розвитку малюка.

Деякі панянки довгі місяці приховують своє становище, щоб оточуючі не нашкодили плоду. Крім того, існують народні прикмети, що пояснюють, чому не можна відмовляти вагітній жінці і ображати її.

24e6a048b97c434927a2bcfdb93a1d46 Чому не можна відмовляти, ображати вагітних – народні прикмети

Чому не можна ображати вагітних?

У Давній Русі, до приходу християнства, жінка вважалася священним людиною. Вона дарувала життя. Дівчинка, майбутня мама, виховувалася з трепетом і особливими настановами, її більше оберігали від небезпеки.

Старенька, що дала життя, але вже не здатна народжувати, мала повагу до роду, могла нарівні з чоловіками брати участь у нарадах. Вагітна жінка не могла залишати межі родового поселення, так як в цей період вона була більш схильна до впливу нечистих сил.

Ображати породіллю було заборонено. Це спричиняло страшні наслідки, аж до вигнання з родової общини. Чоловік ніс відповідальність за благополуччя своєї дружини. Якщо з нею траплялася біда, перед родом і Богами відповідати повинен був чоловік.

Боячись покарання, чоловіки придумали низку заборон для вагітних жінок:

 • поріг на Русі вважався межею двох світів, тому сидіти на ньому майбутній мамі заборонялося;
 • не можна стригти волосся – їх могли підібрати темні люди і завдати шкоди всій громаді;
 • не можна займатися рукоділлям – це принесе шкоду породіллі та немовляти (дитина народиться обмотаним пуповиною), та ін

Наші предки цілком обґрунтовано винесли низку табу, зазначивши прямий зв’язок між образою і викиднем. Надалі ці закони стали забуватися, перетворюючись у забобони і казки.

З приходом християнства багато стародавні заповіді перестали існувати. Вони залишилися в пам’яті суспільства у вигляді народних прикмет:

 • Який образив жінку, що виношує дитину, ображав Богів. Це тягло за собою страшні наслідки для самого образив і членів його сім’ї.
 • Зустріти вагітну даму на вулиці – до радості і прибутку. Але якщо зустрічний образить її, його чекають невдачі в справах на довгі роки.
 • Не можна принижувати жінку в положенні – це призведе до розладу в сім’ї, розриву з близькими.
 • Фізична образа в майбутньому обернеться тяжкою хворобою або травмою.
 • Не можна ображати панночку в положенні нерожавшим дівчатам. Для них такий проступок може обернутися безпліддям або відбитися на їх майбутніх дочок.
 • У християнстві вшановується Діва Марія (Богородиця) – жінка, яка народила Ісуса Христа. Тому будь-яке грубе слово по відношенню до дами в положенні є страшним гріхом.

  За біблійними канонами, гріх може поширитися на сім поколінь. Навіть люди, які не зробили нічого поганого, будуть нести відповідальність за проступок родича.

  Чому не можна відмовляти вагітній жінці?

  Виношуючи дитину від коханої людини, кожна жінка чекає на якусь подяку з боку чоловіка.

  У цей час у матусі відбуваються зміни в організмі. Це пов’язано з тим, що тіло мобілізується для сприятливого розвитку плода та згодом для пологів. Змінюється гормональний фон, відбувається психологічна і фізіологічна зміна. Імунітет тепер працює на благо малюка. Часто з’являються страхи і депресія.Дуже важливо, щоб близькі люди підтримували жінку.

  Зараз побутує думка, що вагітність природна для прекрасної половини людства. З одного боку, це вірне висловлювання. Але поясніть це первородящей! З перших хвилин, як дівчина дізнається, що стане мамою, весь світ для неї змінюється. І чоловік, заради якого дівчина пішла на величезний ризик для свого життя, просто зобов’язаний їй ні в чому не відмовляти!

  358307b4f0efd0190e6c24f81a86a589 Чому не можна відмовляти, ображати вагітних – народні прикмети

  Якщо не пригостити вагітну їжею, в старості кривдник буде вмирати в великій нужді, а у самої жінки будуть складні пологи. Це марновірство пояснюється тим, що жіночий організм, і зокрема, підростаючий дитина, вимагає певних продуктів. Майбутня мама повинна їсти будь-яку їжу, яку захочеться, щоб малюк народився здоровим.

  Так що перед тим як безпідставно відмовити вагітній жінці потрібно кілька разів подумати, до яких наслідків це може призвести. Якщо відмова ще якось можна виправдати і пояснити, чому неможливо виконати прохання, то образа сприймається набагато болючіше.

  Багато реагують на образу вагітної цитатою: «Раніше в поле народжували, всі ніжні сталі». Тільки при цьому ніхто не вів статистику смертності вагітних жінок. Якщо б тільки оточуючі, ображаючи вагітну, пам’ятали, що від психоемоційного збою (навіть короткострокового) може обірватися життя маленької людини і самої матусі!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради