Прикмета: стук у вікно вночі або вдень – що робити, до чого чується

Несподіваний стукіт у вікно, особливо пізно ввечері або вночі, може дуже сильно налякати або змусити понервувати. Наші пращури помітили, що навіть у тих випадках, коли цей звук можна пояснити цілком тривіальними причинами, рідко відбувається щось хороше.

bfde1e5af360707177a760cca0b08d06 Прикмета: стук у вікно вночі або вдень – що робити, до чого чується

До чого чується стукіт у вікно

По більшості прийме стук у вікно трактується як поганий знак, але впадати у відчай не варто. Важливо звернути увагу на деталі, які супроводжують це подія, тоді можна передбачити долю більш точно і оберегти себе від неприємних наслідків.

Підготуйтеся до неприємностей

Одне з найпоширеніших похмурих вірувань: стук у вікно вночі або ввечері передвіщає важку хворобу, смерть або серйозні біди для домочадців.

Найбільш тривожний і лякаючий варіант розвитку подій – підійти до вікна і виявити, що за ним нікого немає. На цей рахунок стародавні повір’я свідчать, що будинок відвідала чиясь душа з потойбічного світу, щоб попередити про те, що незабаром відбудеться щось погане. Зазвичай це пов’язували з отриманням поганих звісток від рідних і близьких.

Якщо за вікном негода і йде дощ, то сильний і різкий стукіт, несхожий на б’ють по склу краплі, означає, що найближчим часом не варто планувати жодних серйозних заходів – вони будуть приречені на невдачу.

Від характеру звуку також залежить тлумачення прикмети:

  • якщо стук різкий і уривчастий, варто очікувати матеріальних труднощів, проблем на роботі, неприємностей, пов’язаних з втратою грошей;
  • коли звуки більше схожі на скрегіт або дряпання – це обіцяє швидкий конфлікт з близькими людьми, велику сварку, проблеми в спілкуванні;
  • дзвін скла – знак несподіваної новини, яка повідомить про якийсь великої неприємності.

Найчастіше стукіт викликають птиці, які вдаряються об скло. Незважаючи на те, що така причина звуків не несе в собі ніякого містичного підтексту, на цей рахунок є своя прикмета. Багато залежить від того, яка птах постукала у вікно. Ворона, галка або інша велика птиця віщує хворобу або смерть, голуб – це душа померлого, яка прилетіла для того, щоб попередити рідних про майбутні негаразди.

Якщо чується стукіт регулярно, щодня в один і той же час – значить, скоро в будинку з’являться непрохані гості, яким ніхто не зрадіє.

Одне з поширених пояснень – у вікно стукає нечиста сила. Це можуть бути духи померлих, полтергейст або недоброзичливі сутності з тонкого світу. Як правило, нічим хорошим ці візити не закінчуються. Випадково відкривши в такий момент вікно, можна впустити нечисть в будинок, і тоді її підступів вже буде не уникнути.

7f3a428b95251b9942c58560b907473d Прикмета: стук у вікно вночі або вдень – що робити, до чого чується

Хороші прикмети

Позитивних трактувань цієї прикмети не так багато, але вони теж існують і пов’язані з деякими видами птахів:

  • Вважається, що синиця, стукає у скло, символізує якесь подія, яка відбудеться дуже скоро і призведе до позитивних змін. Якщо довелося помітити гостю на підвіконні, можна тихо попросити про долю прихильності – тоді успіх не обійде стороною.
  • Друга вісниця добрих звісток – плиска. Якщо вона стукає в вікно, можна чекати веселощів, зустрічі зі старими друзями або великого свята.

Тлумачення за часом доби

Пояснення того, що відбувається може змінюватися в залежності від того, в який час доби лунає неприємний стук.

  1. Якщо стук у скло лунає з ранку – це вказує на те, що душа зі світу мертвих спустилася на землю, щоб відвідати своїх рідних.
  2. Коли щось стукає у вікно вдень – краще проявити пильність, навколишні щось замишляють і будують підступи.
  3. Дзвін скла, що лунає ввечері – самий поганий знак, він свідчить про швидкої хвороби і смерті когось з домочадців. Щоб уникнути біди, ні в якому разі не можна підходити до вікна або відкривати його.
  4. Коли стукіт чути вночі – це вказує на те, що потойбічна сутність або невидимий дух намагається пробратися в будинок.

Окремо зазначають стук до вікна перед великими церковними святами. Почувши його, потрібно обов’язково піти в церкву і замовити службу за спочилих родичів, щоб вберегти себе від їхнього гніву.

Побутові причини стуку

Несподіваний і раптовий стукіт по склу лякає навіть при світлі дня, однак, не завжди є сенс шукати в цьому містику: цілком можливо, що є зрозумілі причини.

Для тих, хто живе на першому поверсі, пояснення найпростіше – хтось прийшов в гості і намагається сповістити господарів про свій прихід. Іноді можуть пустувати діти. У цих випадках немає сенсу хвилюватися нічого поганого такі події не несуть.

Мешканці багатоповерхових будинків можуть чути стукіт від того, що гілки стоять неподалік дерев вдаряються об скло, особливо при сильному вітрі. Якщо господарі занадто вразливі і гостро реагують на подібні звуки – найкраще підпиляти невдало зростаючі гілки, щоб уникнути зайвих стресів.

Як захиститися від нечистої сили

За повір’ями наших предків, будь-якого негативного впливу від тієї чи іншої поганий прикмети можна уникнути або звести його до мінімуму. Для цього є кілька простих правил.

Якщо почувся стукіт вперше – можна прочитати молитву «Отче наш» або будь-який уривок зі Священного Писання. Підвіконня рекомендується окропити святою водою.

Вікна повинні залишатися закритими, особливо якщо справа відбувається вночі. У тому випадку, коли чується стукіт неодноразово, є сенс звернутися до священика для того, щоб освятити будинок або квартиру.

Щоб відлякати нечисту силу або злих духів, на вікна вішають амулети і талісмани. Наприклад, японці приклеюють на косяки папірці з уривками зі священних текстів, а православні вішають на вікна та двері зображення хреста.

Не потрібно заздалегідь лякатися, якщо раптово пролунав стук у вікно. Багато психологи довели, що неприємності відбуваються з тими, хто внутрішньо настроює себе на те, що вони відбудуться. Тому дуже важливо зберігати оптимістичний настрій і бадьорість духу, тоді біди обійдуть стороною.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради