Прибирання після ремонту своїми руками: етапи, пристосування

Після ремонту необхідно очистити приміщення від сміття, що залишився і зробити прибирання. Важливо при цьому не пошкодити інтер’єр. Для цього можна звернутися за послугами в клінінгову компанію або навести порядок в квартирі своїми руками. Щоб зробити самостійну прибирання, знадобляться губки і ганчірки в достатній кількості, щітки. Потрібно обов’язково мати засоби для миття вікон, підлоги і предметів інтер’єру.

5741e8a5836d79dccb58e33050827eb7 Прибирання після ремонту своїми руками: етапи, пристосування

Привести будинок у відповідний стан за короткий проміжок часу допоможе участь в збиранні декількох осіб.

Небезпека будівельного пилу

Існує різниця між будівельними відходами (що прийшли в непридатність шпалери, цвяхи) і пилом, що виникає під час ремонту і залишається після нього. Вона не так відчутна, тому й небезпечна, оскільки містить шкідливі для здоров’я мікрочастинки. Вкрай важливо звільнити квартиру після ремонту від сміття, а потім слід ретельно відмити будівельний пил. Вона може спровокувати виникнення серйозних наслідків для організму. Такий вид сміття викликає утруднення дихання, що переходить з часом в астму. Пил сприяє виникненню шкірної алергії та кон’юнктивіту. Тому необхідно своєчасно і правильно діяти, для того щоб ефективно почати і якісно зробити прибирання після ремонту.

Складності очищення приміщення

f9c5be92dccb9063f8f3088023928a38 Прибирання після ремонту своїми руками: етапи, пристосуванняНаведення чистоти після ремонтних робіт — дуже довга і трудомістка процедура.

Усунення будівельного пилу — процес, що вимагає терпіння і зусиль. Вона здатна проникати в поверхневі шари стін і предметів приміщення, де проводилися ремонтні роботи. Серйозну небезпеку для здоров’я створюють елементи хімічних речовин, які є складовою частиною деяких сучасних будівельних матеріалів. Потрібно багато часу для того, щоб ретельно прибрати квартиру після ремонту. Справитися з видаленням будівельного пилу в короткі терміни складно, так як вона, осідаючи на предмети, поступово накопичується. У результаті її товстий ущільнений шар доставляє багато клопоту.

Основна складність прибирання приміщення після ремонту своїми руками — правильно видалити випадкові плями від клею, побілки, мастики, фарби, не зіпсувавши поверхонь. Поліровані і глянсові поверхні потрібно делікатно очистити до блиску. Прибирання своїми руками слід робити дуже акуратно, щоб не подряпати нещодавно пофарбовані підлоги, стіни, стелі або предмети побуту.

Пристосування

Стільці і табурети бажано замінити драбиною — вона зручніше при збиранні. Необхідне спорядження та обладнання для того, щоб впоратися з прибиранням, включає:

259031ae5bf7110a222726572a5f47c6 Прибирання після ремонту своїми руками: етапи, пристосуванняПеред початком клінінгу важливо запастися великою кількістю мішків і дрантя.

 • губки;
 • ганчірочки;
 • мішки;
 • спеціальні окуляри;
 • респіратор.

Як відмити своїми руками?

На першому етапі важливо повністю провести сухе прибирання. В іншому випадку квартиру доведеться відмивати не один раз. Рекомендується використовувати для цього промисловий або побутової з циклонним фільтром пилосос. Він ефективний і не вийде так швидко з ладу, як звичайний. При вологому прибиранні слід пам’ятати про продукти побутової хімії: засоби для розчинення монтажної піни та «Уайт-спірит». Вони відмінно допомагають усунути залишки фарби. Відмити будівельний пил після ремонту можна легко і безпечно. Дієвий засіб для проведення прибирання — розчин, що містить жовто-коричневе господарське мило з 72% жирністю.

Сміття необхідно винести тільки у встановлене місце. При порушенні цього правила може загрожувати штраф.

Етапи збирання

Очистити квартиру від залишків пилу після ремонту рекомендується поетапно:

 • Видалити з приміщення будівельне сміття.
 • Очистити підлога за допомогою спеціального пилососа (звичайний не підійде).
 • Протерти підлогу, намагаючись не поширювати залишки будівельного пилу, її треба локалізувати і усунути.
 • Діючи звичайним пилососом, потрібно зібрати наліт зі стін і предметів.
 • Заключний етап вологого прибирання необхідний для стін, стелі та меблів. Для цього використовуються спеціальні рідкі засоби, предающие приміщенню свіжість і блиск.
 • Щоб прибирання після ремонту була виконана правильно і безпечно для здоров’я, рекомендується проконсультуватися з фахівцями. Вони підкажуть які кошти можна використовувати на різних поверхнях і як правильно провести процедуру очищення своїми руками, щоб не зіпсувати новий інтер’єр.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради